Zaloguj Zarejestruj

Zaloguj się

Użytkownik *
Hasło *
Zapamiętaj mnie

Załóż konto

Pola zaznaczone gwiazdką(*) są wymagane.
Imię i nazwisko *
Użytkownik *
Hasło *
Powtórz hasło *
Email *
Powtórz email *
Captcha *
Reload Captcha

Wyróżnione ogłoszenia

Witamy, Gość

TEMAT: wymiana prawa jazdy na irlandzkie

wymiana prawa jazdy na irlandzkie 4 lata 4 miesiąc temu #25890

• kolo
  • kolo Avatar
:( witam chcialem wymienic prawo jazdy na irlandzkie mam dwa formularze wypelnilem pierwszy form for a driving licence,ale nie wiem co z tym drugim driving licence medical report form czy musze sie z nim udac gdzies do lekarza,nie mam zadnych problemow zdrowotnych wzrok itd.prosze o pomoc

wymiana prawa jazdy na irlandzkie 4 lata 4 miesiąc temu #25893

• Anonim
  • Anonim Avatar
Ja wymienialam prawo jazdy na irlandzkie. Zadnego orzeczenia lekarskiego nie potrzebujesz. Musisz miec dwa zdjecia, forme do wypelnienia d401, paszport (trzeba isc na garde w celu identyfikacjji), pps I jakis rachunek lub list z twoim adresem zamieszkania. Ja placilam 50 euro I sa wazne na 10 lat.
Pozdrawiam

wymiana prawa jazdy na irlandzkie 4 lata 4 miesiąc temu #25896

• Anonim
  • Anonim Avatar
a po co ? problem w tym ze sa wazne tylko 10 lat

wymiana prawa jazdy na irlandzkie 4 lata 4 miesiąc temu #25902

• 5555
  • 5555 Avatar
Ja wymieniałam prawko 3 miesiace temu, musisz wejsc na strone ndls.ie i tam masz forme , zadnego zdjecia nie bierz bo oni na miejscu robia, musisz miec proof of address i 2 dowody tozsamości, na stronie wszystko ładnie napisane jest. Mi sie opłacało wymienic bo miałam ubezpieczenie o 400 euro taniej na samochod, a wole zapłacic 50 euro na 10 lat niz 400 rocznie wiecej:)

wymiana prawa jazdy na irlandzkie 4 lata 4 miesiąc temu #25904

• Anonim
  • Anonim Avatar
Problem jest w tym, ze jak bedziemy miec jakis powazniejszy wypadek ze swojej winny (co kazdemu moze sie zdazyc), to gardai moze zlecic 'investigation', co moze w sadzie zaowocowac utrata uprawnienien na jakis czas. Jesli mamy polskie prawko czeka nas tylko tzw. 'disqualification' - nie mozemy jezdzic w IRL bo nie moga polskiego prawka zabrac. Jesli mamy irlandzkie to nam je zabiora!

wymiana prawa jazdy na irlandzkie 4 lata 4 miesiąc temu #25909

• 5555
  • 5555 Avatar
Jesli sie zdazy ze zabiora prawko irl lub zabronia mi jezdzic na pl to tak czy siak nic mi po pl prawku bo w polsce bywam zadko a samochodem tutaj sie poruszam:) Tez dlugo sie zastanawialam nad zmiana , ale ze i tak punkty na pl prawku w system tutaj sobie wpisuja to zadna dla mnie roznica czy Pl czy Irl. Pozdr.

wymiana prawa jazdy na irlandzkie 4 lata 4 miesiąc temu #25914

• Anonim
  • Anonim Avatar
5555 napisał:
Jesli sie zdazy ze zabiora prawko irl lub zabronia mi jezdzic na pl to tak czy siak nic mi po pl prawku bo w polsce bywam zadko a samochodem tutaj sie poruszam:) Tez dlugo sie zastanawialam nad zmiana , ale ze i tak punkty na pl prawku w system tutaj sobie wpisuja to zadna dla mnie roznica czy Pl czy Irl. Pozdr.
Wszystko to prawda tylko wez sobie pod uwage, ze:
-sa osoby,ktore jeszcze dodatkowo jezdza autem w EU (np. na wakacjach w Hiszpanii)
-jesli ci zabiora a ty postanowisz wyjechac np. Anglii- to masz problem
- poza tym przy samej dyskfalifikacji nie musisz go wyrabiac ponownie (po prostu mija zakazny czas) a w innym przypadku nigdy nie wiadomo co zrobia z twoim irlandzkim prawkiem
-kwestia punktow to najmniejszy problem z tego wszystkiego

wymiana prawa jazdy na irlandzkie 4 lata 3 miesiąc temu #25917

• 5555
  • 5555 Avatar
To jest kazdego indywidualna sprawa czy chce wymienic czy nie:) Nikogo nie zmuszam ani nie namawiam , chcial ktos jakies wiadomosci to mu udzielilam:) a temat zakazow lub zabrania prawka to osobny temat gdzie mozna znalesc bardzo duzo plusow i minusow:)

wymiana prawa jazdy na irlandzkie 4 lata 3 miesiąc temu #25920

• lol
  • lol Avatar
a co jest z kwestia zgubienia prawa jazdy polskiego??gdzie mam isc to zalatwiac,i ile to kosztuje.wie ktos cos na ten temat,podobno zdjecia robia na miiejscu,czy to prawda???prosze o odpowiedz,i czy na ilandzkim moge jezdzic po europie???

wymiana prawa jazdy na irlandzkie 4 lata 3 miesiąc temu #25921

• 5555
  • 5555 Avatar
jak zgubisz prawko to musisz na garde zgłosic. zdjecia robia na miejscu i na irl prawku mozesz po europie jezdzic :)

wymiana prawa jazdy na irlandzkie 4 miesiąc 3 dni temu #34565

• Anow cottage
  • Anow cottage Avatar
Jak zgubisz ol a chcesz irlandzkie to sprawa jest bardziej skomplikowana, musisz mieć zaswiadczenie z pl, z wydzialu komunikacji i transportu że możesz prowadzić samochód oraz z wszystkimi danymi z prawa jazdy
Czas generowania strony: 0.114 s.