Zaloguj Zarejestruj

Zaloguj się

Użytkownik *
Hasło *
Zapamiętaj mnie

Załóż konto

Pola zaznaczone gwiazdką(*) są wymagane.
Imię i nazwisko *
Użytkownik *
Hasło *
Powtórz hasło *
Email *
Powtórz email *
Captcha *
Reload Captcha
Witamy, Gość

TEMAT: Wymiana polskiego prawa jazdy na irlandzkie.

Wymiana polskiego prawa jazdy na irlandzkie. 2 lata 5 miesiąc temu #30505

• Anonim
  • Anonim Avatar
Czy oplaca sie wymienic prwao jazdy na irlandzkie. Slyszalam,ze jest wtedy tansze ubezpieczenie auta. Pewna firma zarzadala ode mnie polski oryginal do wgladu. Kopia im nie wystarczala. Oczywiscie nie wyslalam. A jak zapytalam jak mam jezdzic bez dokumentu to tylko sie facet rozesmial i powiedzial,ze moge byc spokojna,ze Garda mnie nie zlapie.... Debil to malo powiedziane ale nie o to chodzi. Czy ktos juz wymienil i rzeczywiscie sa te ubezpieczenia tansze? Prosze o normalne odpowiedzi bez inwektywow. ;)

Wymiana polskiego prawa jazdy na irlandzkie. 2 lata 5 miesiąc temu #30506

• ja
  • ja Avatar
Ja wymienialam jakies 2 miesiace temu. Koszt zmiany prawo jazdy to 55e. Ubezpieczenie dzieki temu mamy tansze o 160e na rok. Najlepiej zapytac sie w firmie ubezpieczeniowej czy dzieki zmianie bedzie tansze, bo ja pytalam w 2 firmach I powiedzieli ze cena bedzie taka sama, a w firmie w ktorej jestem od paru lat powiedzieli ze po zmianie cena bedzie nizsza :)

Wymiana polskiego prawa jazdy na irlandzkie. 2 lata 5 miesiąc temu #30507

• Anonim
  • Anonim Avatar
ja napisał:
Ja wymienialam jakies 2 miesiace temu. Koszt zmiany prawo jazdy to 55e. Ubezpieczenie dzieki temu mamy tansze o 160e na rok. Najlepiej zapytac sie w firmie ubezpieczeniowej czy dzieki zmianie bedzie tansze, bo ja pytalam w 2 firmach I powiedzieli ze cena bedzie taka sama, a w firmie w ktorej jestem od paru lat powiedzieli ze po zmianie cena bedzie nizsza :)
Dzieki. Musze poszukac dobrego brokera. Jezeli chodzi o wymiane to tak sie waham bo slyszalam,ze Garda nie moze zabrac polskiego prawa jazdy a irlandzkie juz tak. Wiadomo jesli sa to razace uchybienia to i owszem. Troche mi szkoda bo mam je juz 26 lat i bezterminowe a jak wymienia to dadza na 10 lat. Cos za cos :-)

Wymiana polskiego prawa jazdy na irlandzkie. 2 lata 5 miesiąc temu #30508

• ja
  • ja Avatar
to prawda,. Teraz dostaniesz na 10 lat. Najlepiej dowiedziec sie w firmie ubezpieczeniowej. Czasami moze sie nie oplacac wymiana.Co do zabrania prawo jazdy przez Garde, to z irlandzkiem prawkiem maja wiecej mozliwosci, ale tak jak pisalas, jesli juz mialaby byc sytuacja ze chcieliby zabrac, to moze polskiego by nie zabrali, ae I tak nie moglabys jezdzic po Irilandii.
Jesli chodzi o firmie to my mamy One Direct,

Wymiana polskiego prawa jazdy na irlandzkie. 2 lata 5 miesiąc temu #30511

• iga
  • iga Avatar
Na ubezpieczenie nie ma to zadnego wplywu. Poza tym przy jakimkolwiek wykroczeniu nie otrzymujemy punktow karnych. to znaczy otrzymujemy ale sa tak jakby ,,uspione,, do czasu wymiany na irlandzkie prawko. sama mam takich 6 ,,uspionych punktow,, a przy 12 strata prawka. ja nie wymieniam, bo nie warto. takie moje zdanie

Wymiana polskiego prawa jazdy na irlandzkie. 2 lata 5 miesiąc temu #30512

• ja
  • ja Avatar
Iga, nie pisz ze nie ma wplywu na ubezpieczenie skoro ma :) wiele osob dzieki wymianie ma ubepieczenie tansze o ok 150-200e rocznie, a jesli chodzi o punkty karne, no coz, jak sie jezdzi przepisowo to sie ich nie dostaje ;) Znacznie latwiej jest dostac punkty jezdzac w Polsce jak sie jest na urlopie niz w Irlandii jezdzac na codzien ;)

Wymiana polskiego prawa jazdy na irlandzkie. 2 lata 5 miesiąc temu #30516

• a
  • a Avatar
no pewnie ze ma wplyw wymiana.ja mialam e200 taniej w axie.
a prawko daja na 10 lat ale tylko dokument..ty masz prawko juz do konca zycia .chodzi o wymiane dokumentu tylko po 10 latach..zdjecie itd....
a zeby zabrali prawko w ie to naprawde trzeba sie napracowac hehe,po co wy juz przezywacie zabieranie prawka, jak zyjemy w irlandii to nalezy sie przystosowac do tego systemu..przestrzegac zasad drogowych i zaplacic ubezp i tax drogowy i na pewno nikt nie zabierze prawka za byle co....

Wymiana polskiego prawa jazdy na irlandzkie. 2 lata 5 miesiąc temu #30578

• Iga
  • Iga Avatar
prawo jest po to zeby je lamac. a nieudacznikow co jezdza przepiusowo cala masa. Najlepiej byc marionetka, nieprawdaz rodacy???

Wymiana polskiego prawa jazdy na irlandzkie. 2 lata 5 miesiąc temu #30579

• z
  • z Avatar
gdzie się wymienia to prawo jazdy i jakie dokumenty są potrzebne ? pzdr

Wymiana polskiego prawa jazdy na irlandzkie. 2 lata 5 miesiąc temu #30580

• Anonim
  • Anonim Avatar
https://www.ndls.ie/how-to-apply.html ... bo to tak cholernie ciezko wygooglac :sick:

Wymiana polskiego prawa jazdy na irlandzkie. 2 lata 5 miesiąc temu #30609

• marcin788
  • marcin788 Avatar
  • Wylogowany
  • Fresh Boarder
  • Oklaski: 0
Zgadza się. Ja też wymieniłem. Dostaje się dokument na 10 lat, tak jak piszą wyżej. Mi wyszło jakieś 120 e oszczędności na ubezpieczeniu, więc to sporo mniej...
Czas generowania strony: 0.192 s.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem