Zaloguj Zarejestruj

Zaloguj się

Użytkownik *
Hasło *
Zapamiętaj mnie

Załóż konto

Pola zaznaczone gwiazdką(*) są wymagane.
Imię i nazwisko *
Użytkownik *
Hasło *
Powtórz hasło *
Email *
Powtórz email *
Captcha *
Reload Captcha
Witamy, Gość

TEMAT: dzidzius

dzidzius 2 lata 1 miesiąc temu #31181

• Matka Polka
  • Matka Polka Avatar
Pytanie kieruje do Pan majacych dzieci.
Ile musze miec przepracowanych skladek zeby nalerzalo mi sie macierzynskie?
Jakie swiadczenia przysluguja kobiecie ktora wychowuje jedno dziecko a jedynie partner utrzymuje rodzine?
Ile trwa urlop macierzynski?
Co kiedy urlop macierzynski sie konczy a ja chce zostac w domu z dzieckiem?wiem ,ze przysluguje mi jeszcze urlop bezplatny. Ile urlopu bezplatnego?
Czy w tym czasie naleza sie jakies swiadczenia?
Doplata do mieszkania? Z racji malego dziecka czy sos takiego?
Czy da sie normalnie zyc kiedy w domu jest male dziecko i jedna osoba utrzymuje rodzine ?
Dziekuje życzliwym za odpowiedz:)

dzidzius 2 lata 1 miesiąc temu #31182

• król
  • król Avatar
Tu masz wszystko ::
http://www.citizensinformation.ie/pl/employment/employment_rights_and_conditions/leave_and_holidays/maternity_leave.html

dzidzius 2 lata 1 miesiąc temu #31183

• kaha
  • kaha Avatar
Ok, w linku masz odp na pytania o konkrety, czli ile skladek itp. Gdy konczy sie urlop to masz jeszcze chyba 16 tyg bezplatnego a potem albo wracasz do pracy albo nie. Rezygnujac z pracy nie przysluguje ci jako tako zaden zasilek z tytulu wychowywania dzieci ale mozliwych jest kilka opcji. Mozesz aplikowac o jobseekers benefit lub jobseekers allowance (przy tym drugim przeswietla wasza sytuacje finansowa zanim cokolwiek dostaniesz) ale musisz sie liczyc z tym ze skoro aplikujesz o taki zasilek to znaczy, ze szukasz pracy i wszelkie tego konsekwencje. Inna opcja, twoj maz, oile nie jest samozatrudniony, moze aplikowac o fis (family income supplement) .czyli jesli np zarabia 350 euro a minimum egzystencji jest dla was 506, to doplaca wam 60% czyli okolo 93,5. Z tego co wiem na fis czeka sie dlluuuugo, licz w miesiacach ale nikt ci chociaz nie wydziela urlopu jak przy zasilku. Wiesz, cos tam zawsze dostaniecie od socjala, ale niestety musze przyznac ze odkad nasza rodzina sie powieksza to mamy coraz ciezej finansowo (2 dzieci). wiadomo, ze o ile z 1 dzieckiem mozna jeszcze pracowac i to sie jakos oplaca o tyle przy 2 musialam zrezygnowac. Utrzymuje nas maz, nie jest lekko ale dajemy rade i mieszkamy sami. Chcialabym wrocic do pracy ale po lrostu mi sie to kopletnie nie oplaca, bo przy dobryc wiatrach przyniose do domujakies max 50 euro tyg a dzieci beda wychowywane przez nianki. Nie narzekam, ciesze sie ze moge byc z dziecmi, finansowo nadrobimy za 3lata gdy wroce do pracy. Powodzenia

dzidzius 2 lata 1 miesiąc temu #31184

• Matka Polka
  • Matka Polka Avatar
Bardzo dziekuje za odpowiedzi.
Czas generowania strony: 0.122 s.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem