Zaloguj Zarejestruj

Zaloguj się

Użytkownik *
Hasło *
Zapamiętaj mnie

Załóż konto

Pola zaznaczone gwiazdką(*) są wymagane.
Imię i nazwisko *
Użytkownik *
Hasło *
Powtórz hasło *
Email *
Powtórz email *
Captcha *
Reload Captcha
Witamy, Gość

TEMAT: Podwójne obywatelsktwo dzieci

Podwójne obywatelsktwo dzieci 1 rok 10 miesiąc temu #32322

• Podróżnik
  • Podróżnik Avatar
Witam,
w związku z poruszeniem tematu: DZIECKO URODZONE W IRLANDII MUSI MIEĆ POLSKI PASZPORT INACZEJ NIE WYLECI Z POLSKI pojawia się pytanie czy rzeczywiście nie wypuszczają dzieci bez polskiego paszportu?

Niemal codziennie ktoś wraca z dziećmi z Polski więc proszę o komentarze ... jak jest naprawdę? Czy ktoś z Was spotkał się z tym problemem?

Podwójne obywatelsktwo dzieci 1 rok 10 miesiąc temu #32323

• Anonim
  • Anonim Avatar
Latam z dzieckiem od kilku lat...posiada ono tylko paszport irlandzki i nigdy nie mialam problemu wiec nie wiem dlaczego to cale poruszenie....nigdy nie slyszalam od znajomych zeby mieli jakies problemy z wylotem z Polski

Podwójne obywatelsktwo dzieci 1 rok 10 miesiąc temu #32324

• Anonim
  • Anonim Avatar
Witam zadane pytanie przez Podróżnik jest nieprawidłowe. DZIECKO URODZONE W IRLANDII POSIADAJACE DWA OBYWATELSTWA (polskie i irlandzkie) MUSI MIEC POLSKI PASZPORT INACZEJ NIE WYLECI Z POLSKI? Odpowiedz jest taka, ze aby opuscic Polske musisz odprawic dziecko na polski paszport( jezeli odprawisz go na irlandzki paszport to nie wypuszcza Ci dziecka) Jezeli zas dziecko ma tylko irlandzki paszport nie ma zadnego problemu aby wyleciec z Polski. Pozdrawiam

Podwójne obywatelsktwo dzieci 1 rok 10 miesiąc temu #32330

• k
  • k Avatar
Zawsze latamy z dziecmi na irlandzkim paszporcie. Do zeszlego roku mieli tylko taki...dodam ze praktycznie od urodzenia maja nadany pesel w Polsce.nigdy nie bylo problemu z wyjazem z Polski. Od roku dzieci maja rowniez poskie dowody- tak na wszelki wypadek. Mimowszystko ostatnie 2 razy lecieli na irlandzki paszport. I nie bylo problemu...kwestkia tylko czy kiedys nie znajdzie sie jakis nadgorliwy urzednik by sie przyczepic ze nie taki dokument....

Podwójne obywatelsktwo dzieci 1 rok 10 miesiąc temu #32332

• Anonim
  • Anonim Avatar
Anonim napisał:
Witam zadane pytanie przez Podróżnik jest nieprawidłowe. DZIECKO URODZONE W IRLANDII POSIADAJACE DWA OBYWATELSTWA (polskie i irlandzkie) MUSI MIEC POLSKI PASZPORT INACZEJ NIE WYLECI Z POLSKI? Odpowiedz jest taka, ze aby opuscic Polske musisz odprawic dziecko na polski paszport( jezeli odprawisz go na irlandzki paszport to nie wypuszcza Ci dziecka) Jezeli zas dziecko ma tylko irlandzki paszport nie ma zadnego problemu aby wyleciec z Polski. Pozdrawiam
Bzdura. Moje dziecko ma 3 paszporty i raz latam na jedym a raz na innym. Nigdy nie bylo problemu bo i niby mialby byc? No moze jakbym lecial poza EU. Paszport ma stwierdzic tozsamosc i tyle.. a przepis ze w PL nalezy sie poslugiwac paszportem polskim bardziej ma sie do kwesti formalnej jako ze w Polsce wystepujemy jako obywatel PL i to wszystko...

Podwójne obywatelsktwo dzieci 1 rok 10 miesiąc temu #32333

• woj2
  • woj2 Avatar
  • Wylogowany
  • Fresh Boarder
  • Oklaski: 0
Od 6 lat latam do i z Polski z dzieckiem na irlandzkim paszporcie i nigdy nie było najmniejszego problemu. Jednak fakt jest taki, że polskie prawo mówi o tym, iż obywatel Polski zeby opuscić kraj musi przedstawić polski paszport (lub dowód jeżeli wylatuje do UE).Oglądałem ostatnio w telewizji wypowiedz prawnika na ten temat i mówił,że jest taki przepis i celnik może nie wypuścić dziecka jeżeli będzie służbistą co tym samym oznacza, że będzie złośliwy a jak wiadomo takich nie brakuje. Takie niestety mamy prawo :-)

Podwójne obywatelsktwo dzieci 1 rok 10 miesiąc temu #32339

• Anonim
  • Anonim Avatar
woj2 napisał:
Od 6 lat latam do i z Polski z dzieckiem na irlandzkim paszporcie i nigdy nie było najmniejszego problemu. Jednak fakt jest taki, że polskie prawo mówi o tym, iż obywatel Polski zeby opuscić kraj musi przedstawić polski paszport (lub dowód jeżeli wylatuje do UE).Oglądałem ostatnio w telewizji wypowiedz prawnika na ten temat i mówił,że jest taki przepis i celnik może nie wypuścić dziecka jeżeli będzie służbistą co tym samym oznacza, że będzie złośliwy a jak wiadomo takich nie brakuje. Takie niestety mamy prawo :-)
Takie mamy prawo? No to na logike: Moje dziecko ma tylko i wylacznie paszport irl z dok. toz. ale ma umiejscowiony akt urodzenia i nadany pesel. Jestem na granicy, pokazuje dziecka paszport irl,, zaluzmy ze celnik jest 'zlosliwy', jak sprawdzi czy moje dziecko jest obywatelem pl nie znajac nr pesel czy adresu zameldowania (jesli taki isnieje)? Odp. brzmi NIJAK! Musialabys sie przyznac ze dziecko ma drugie obywatelstwo bo sprawdzenie tego po nazwisku z systemu jest NIEMOZLIWE gdy nigdy dziecko nie latalo na innym dokumencie! I tyle w temacie...no chyba ze trafisz na TAGIEGO zlosliwca co ci zakwestionuje prawdziwosc pszportu irl sie wtedy dopiero zacznie...

Podwójne obywatelsktwo dzieci 1 rok 10 miesiąc temu #32341

• Kupszylonogi
  • Kupszylonogi Avatar
Smiech na sali urzedasy juz szukaja skad tu nabrac pieniadze, ciagle im malo i doja teraz od polakow bedacych za granica polski, jezeli dziecko urodzilo sie w irl i ma takowy paszport jest obywatelem irl jest w paszporcie irish i w razie problemow z celnikiem irlandzka ambasada ma za zadanie pomoc swojemu obywatelowi. Nie robcie zametu o to w tym chodzi zeby zrobila sie panika wsrod rodzicow aby na nas zarobic poprzez wyrabiabie pl paszportow w ambasadzie co tanie nie jest. Jezeli zatrzyma wam celnik dziecko na odprawie ktore wylacznie ma paszport irl i jest obywatelem irl jest to bezprawne i prosze kontaktowac sie z ambasada irlandzka.

Podwójne obywatelsktwo dzieci 1 rok 10 miesiąc temu #32342

• Anonim
  • Anonim Avatar
Kupszylonogi napisał:
Smiech na sali urzedasy juz szukaja skad tu nabrac pieniadze, ciagle im malo i doja teraz od polakow bedacych za granica polski, jezeli dziecko urodzilo sie w irl i ma takowy paszport jest obywatelem irl jest w paszporcie irish i w razie problemow z celnikiem irlandzka ambasada ma za zadanie pomoc swojemu obywatelowi. Nie robcie zametu o to w tym chodzi zeby zrobila sie panika wsrod rodzicow aby na nas zarobic poprzez wyrabiabie pl paszportow w ambasadzie co tanie nie jest. Jezeli zatrzyma wam celnik dziecko na odprawie ktore wylacznie ma paszport irl i jest obywatelem irl jest to bezprawne i prosze kontaktowac sie z ambasada irlandzka.
A jak się zdarzy, że sąsiad doniesie, że Polacy (dla niektórych forumowiczów i większości Irlandczyków "polaczki") krzywdzą (np. rodzic za głośno krzyknie, albo szlaban dzieciakowi da) irlandzkie (niby polskie, ale z irlandzkim paszportem) dziecko i jakiś tutejszy jugendamt albo barnevernet dziecko zabierze, to wtedy proszę się do polskiej ambasady o pomoc nie zwracać, bo dziecko jest Irish i "polskie urzędasy" nic do dzieciaka nie mają.

Podwójne obywatelsktwo dzieci 1 rok 10 miesiąc temu #32343

• klux
  • klux Avatar
Anonim napisał:
Kupszylonogi napisał:
A jak się zdarzy, że sąsiad doniesie, że Polacy (dla niektórych forumowiczów i większości Irlandczyków "polaczki") krzywdzą (np. rodzic za głośno krzyknie, albo szlaban dzieciakowi da) irlandzkie (niby polskie, ale z irlandzkim paszportem) dziecko i jakiś tutejszy jugendamt albo barnevernet dziecko zabierze, to wtedy proszę się do polskiej ambasady o pomoc nie zwracać, bo dziecko jest Irish i "polskie urzędasy" nic do dzieciaka nie mają.
a co ma piernik do wiatraka?!

Podwójne obywatelsktwo dzieci 1 rok 10 miesiąc temu #32345

• anonim 2
  • anonim 2 Avatar
Problem w tym kolego że w Polskim prawie dzieci mają obywatelstwo takie jak rodzice, i jeśli oboje są polakami to dziecko też ma obywatelstwo Polskie, i nikt tego nie musi sprawdzać , bo wynika to z paszportów rodziców, i jeśli dziecko podróżuje somo to może mieć irl.pas. i nie będzie problemu , a jeśli z rodzicem to może być sytuacja , że nie będą chcieli wypuścić z kraju dziecka na paszporcie innej narodowości niż rodzic.

Podwójne obywatelsktwo dzieci 1 rok 10 miesiąc temu #32346

• Anonim
  • Anonim Avatar
Mi chodzi tylko o podejście tego kogucika "Kupananodze" czy jak on tam się nazwał. Napisał tak:
jezeli dziecko urodzilo sie w irl i ma takowy paszport jest obywatelem irl jest w paszporcie irish i w razie problemow z celnikiem irlandzka ambasada ma za zadanie pomoc swojemu obywatelowi.(...) Jezeli zatrzyma wam celnik dziecko na odprawie ktore wylacznie ma paszport irl i jest obywatelem irl jest to bezprawne i prosze kontaktowac sie z ambasada irlandzka.
Tylko, że jednocześnie dziecko jest obywatelem Polski. I ten Kupananodze pewnie by pierwszy leciał do polskiej ambasady z krzykiem "Moje dziecko jest obywatelem Polski, macie obowiązek interweniować." , jakby mu irlandzki kurator dziecko zabierał. To takie podejście, że pokorna pani lekkich obyczajów dwa tentegezy ssie. A może to są przepisy ogólne i dorośli Irlandczycy z irlandzkim paszportem lecąc ze swoim dzieckiem, które ma tylko amerykański paszport też mają takie problemy?

Podwójne obywatelsktwo dzieci 1 rok 10 miesiąc temu #32347

• patriota
  • patriota Avatar
fuu zygac mi sie chce patrioci zasrani.nagle sie znalezli irlandczycy,chcecie latac do Polski to polskie paszporty wyrabaiac a nie tylko plakac sie nauczyliscie

Podwójne obywatelsktwo dzieci 1 rok 10 miesiąc temu #32348

• On
  • On Avatar
patriota napisał:
fuu zygac mi sie chce patrioci zasrani.nagle sie znalezli irlandczycy,chcecie latac do Polski to polskie paszporty wyrabaiac a nie tylko plakac sie nauczyliscie

Ale mądry jesteś. Czy Ty jak lecisz np. do Hiszpanii to wyrabiasz sobie hiszpański paszport??? Tu chodzi wszystkim o głupia ustawę a nie o patriotyzm.

Podwójne obywatelsktwo dzieci 1 rok 10 miesiąc temu #32349

• On
  • On Avatar
Anonim napisał:
woj2 napisał:
Takie mamy prawo? No to na logike: Moje dziecko ma tylko i wylacznie paszport irl z dok. toz. ale ma umiejscowiony akt urodzenia i nadany pesel. Jestem na granicy, pokazuje dziecka paszport irl,, zaluzmy ze celnik jest 'zlosliwy', jak sprawdzi czy moje dziecko jest obywatelem pl nie znajac nr pesel czy adresu zameldowania (jesli taki isnieje)? Odp. brzmi NIJAK! Musialabys sie przyznac ze dziecko ma drugie obywatelstwo bo sprawdzenie tego po nazwisku z systemu jest NIEMOZLIWE gdy nigdy dziecko nie latalo na innym dokumencie! I tyle w temacie...no chyba ze trafisz na TAGIEGO zlosliwca co ci zakwestionuje prawdziwosc pszportu irl sie wtedy dopiero zacznie...

Na logikę właśnie biorąc to tak jak ktoś napisał wcześniej, jeżeli dziecko ma rodziców z polskimi paszportami to prawdopodobnie automatycznie jest polakiem nie trzeba byc gieniuszem żeby na to wpaść. A co do systemu to po nazwisku oraz dacie urodzenia celnik może sprawdzic każdego w systemie.

Podwójne obywatelsktwo dzieci 1 rok 10 miesiąc temu #32384

• Anonim
  • Anonim Avatar
Wiec przepis ten istnial i istnieje ze przy odprawie paszportowej w polsce trzeba okazac polski paszport jezeli celnik sobie zazyczy tylko nie wiadomo dla czego tyle lat ludzie latali do PL i nie bylo problemow tylko nagle teraz w 2016 roku im sie przypomnialo ale tez zalezy na jakiego celnika trafimy jeden nas przepusci a drugi zatrzyma i bedzie robil halo . Jezeli dziecko urodzilo sie w Irlandii to ma obywatelstwo Irlandzkie a jezeli conajmniej jeden z rodzicow jest Polakiem to automatycznie dziecko ma obywatelstwo polskie i paszport polski w takiej sytuacji trzeba dziecku wyrobic i bedzie sie mozna poslugiwac dwoma paszportami bo dziecko w takiej sytuacji ma dwa obywatelstwa .Wiec dla swietego spokoju i zeby nie bylo stresow to lepiej miec ten paszport wyrobiony , poczytajcie na stronie ambasady Polskiej w Dublinie pisze czarno na bialym ....

Podwójne obywatelsktwo dzieci 1 rok 10 miesiąc temu #32385

• Anonim
  • Anonim Avatar
Anonim napisał:
nie wiadomo dla czego tyle lat ludzie latali do PL i nie bylo problemow tylko nagle teraz w 2016 roku im sie przypomnialo
Proszę nie siać propagandy. Nie jest tak, że nagle im się w 2016 roku przypomniało. Zdarzało się to już wcześniej. Ustawa z dnia 2 kwietnia 2009 r. o obywatelstwie polskim (Dz. U. z dnia 14 lutego 2012 r.) :
Art. 3. 1. Obywatel polski posiadający równocześnie obywatelstwo innego państwa ma wobec Rzeczypospolitej Polskiej takie same prawa i obowiązki jak osoba posiadająca wyłącznie obywatelstwo polskie.
2. Obywatel polski nie może wobec władz Rzeczypospolitej Polskiej powoływać się ze skutkiem prawnym na posiadane równocześnie obywatelstwo innego państwa i na wynikające z niego prawa i obowiązki.
A tutaj artykuł z 30.09.2015 gdzie jest trochę więcej o tym. http://wiadomosci.onet.pl/warszawa/niemowle-z-podwojnym-obywatelstwem-nie-moglo-wyleciec-z-polski-niedopatrzenie/kvlg5p

Podwójne obywatelsktwo dzieci 1 rok 10 miesiąc temu #32386

• Anonim
  • Anonim Avatar
anonim 2 napisał:
Problem w tym kolego że w Polskim prawie dzieci mają obywatelstwo takie jak rodzice, i jeśli oboje są polakami to dziecko też ma obywatelstwo Polskie, i nikt tego nie musi sprawdzać , bo wynika to z paszportów rodziców, i jeśli dziecko podróżuje somo to może mieć irl.pas. i nie będzie problemu , a jeśli z rodzicem to może być sytuacja , że nie będą chcieli wypuścić z kraju dziecka na paszporcie innej narodowości niż rodzic.
Mylisz sie kolego, dziecko po rodzicach polakach ma prawo automatyczne do uzyskania obywatelstwa polskiego ale...no wlasnie, ale zeby je uzyskac trzeba najpierw o nie wystapic i je potwierdzic m.in. peselem (rozmawiamy oczywiscie o dzieciach urodzonych za granica). Dziecko, ktore zeyje zagranica i ma juz obywatelstwo innegogo kraju NIE MUSI miec obywatelstwa polskego. Ma do niego prawo ale wcale nie musi go miec! Tak jak polacy, ktorzy nabeda prawo obywatelstwa innego kraju, moga sie polskiego obywatelstwa po prostu pozbyc. Sa takze tzw. bezpanstwowcy, to ludzie ktorzy nie maja obywatelstwa, bo obywatelswo szanowni panstwo jest PRZYWILEJEM a nie PRZYMUSEM. Jesli celnicy w PoL beda tak dalej robic, to skonczy sie na tym ze ludzie faktycznie zaczna sie pozbywac obywatelstwa PL...

Podwójne obywatelsktwo dzieci 1 rok 10 miesiąc temu #32387

• Kolia
  • Kolia Avatar
Anonim napisał:
Wiec przepis ten istnial i istnieje ze przy odprawie paszportowej w polsce trzeba okazac polski paszport jezeli celnik sobie zazyczy tylko nie wiadomo dla czego tyle lat ludzie latali do PL i nie bylo problemow tylko nagle teraz w 2016 roku im sie przypomnialo ale tez zalezy na jakiego celnika trafimy jeden nas przepusci a drugi zatrzyma i bedzie robil halo . Jezeli dziecko urodzilo sie w Irlandii to ma obywatelstwo Irlandzkie a jezeli conajmniej jeden z rodzicow jest Polakiem to automatycznie dziecko ma obywatelstwo polskie i paszport polski w takiej sytuacji trzeba dziecku wyrobic i bedzie sie mozna poslugiwac dwoma paszportami bo dziecko w takiej sytuacji ma dwa obywatelstwa .Wiec dla swietego spokoju i zeby nie bylo stresow to lepiej miec ten paszport wyrobiony , poczytajcie na stronie ambasady Polskiej w Dublinie pisze czarno na bialym ....
Bzdura, moje dziecko ma obywatelstwo irlandzkie z urodzenia w IRL i francuskie po moim partnerze. NIE MA POLSKIEGO OBYWATELSTWA i miec nie bedzie bo nie wiaze z tym chorym krajem zadnych planow. Moje dziecko odwiedza Polske jako turysta i tak zostanie. Nikt nie zmusi mnie zebym robila dziecko jakies nastepne obywatelstwo! Dlatego wlasnie mam gdzies ten chory kraj!!!

Podwójne obywatelsktwo dzieci 1 rok 10 miesiąc temu #32388

• Anonim
  • Anonim Avatar
On napisał:
Anonim napisał:
woj2 napisał:

Na logikę właśnie biorąc to tak jak ktoś napisał wcześniej, jeżeli dziecko ma rodziców z polskimi paszportami to prawdopodobnie automatycznie jest polakiem nie trzeba byc gieniuszem żeby na to wpaść. A co do systemu to po nazwisku oraz dacie urodzenia celnik może sprawdzic każdego w systemie.

Guzik sprawdzi. Sprawdzi tylko to ile razy i gdzie przekraczalo dziecko granice. Same nazwisko i data ur. nic nie da bo nie ma ogolnopolskiego systemu spisu ludnosci - kazdy urzad miasta ma swoj. Policja w Warszawie, nie znajdzie z automatu twoich danych, jesli mieszkasz w innym miescie. Zajmie im to owiele wiecej czasu. Nazwiska i imiona oraz daty urodzenia sie powtarzaja wiec skad maja wiedziec kto jest kto?

Podwójne obywatelsktwo dzieci 1 rok 10 miesiąc temu #32389

• Anonim
  • Anonim Avatar
O to wlasnie im chodzilo, teraz taki poploch zasiali, ze polaczki pobiegna do ambasady i zaczna wyrabiac paszporty za gruba forse (bo przeciez ambasada minimalnie stowe musi z kazdej glowy miec) hehe A glupie polaczki sie daly zmanipulowac i zastraszyc! hehe wole sie zrzec polskiego obywatelstwa niz placic tym darmozjadom z ambasady!

Podwójne obywatelsktwo dzieci 1 rok 10 miesiąc temu #32390

• Anonim
  • Anonim Avatar
CELNICY TEN PRZEPIS INTERPRETUJA ZLE -artykul ponizej:
Z jakim paszportem do Polski
Pytanie: Bardzo proszę o odpowiedź na następujące pytanie, gdyż jako świeżo upieczony obywatel amerykański nie wiem jak jechać do Polski. Czy wystarczy jak zabiorę amerykański paszport, czy tez muszę zabierać dwa paszporty, to jest polski i amerykański? Czy posługiwać się dwoma paszportami? W Internecie są różne informacje na ten temat. Nawet czytałem, że straż graniczna w Polsce WYMAGA, aby mieć Polski paszport, bo się jest Polakiem jakby zapominając o tym, że również się jest Amerykaninem.
Skąd nieporozumienia oprzekraczaniu granicy polskiej?

W roku 2003 Polacy mieszkający za granicą byli przez jakiś czas traktowani niesprawiedliwie. Byli wpuszczani do Polski z paszportem amerykańskim, ale przy wyjeździe służba graniczna na lotnisku w Warszawie kazała im okazywać paszport polski. Jeżeli go nie mieli, byli nie wpuszczani do samolotu i karani grzywną.Ta „pułapka paszportowa” wzburzyła bardzo polonię na całym świecie i została wkrótce zniesiona. Wynikała ona z nadgorliwego stosowania Artykułu 2 Ustawy o obywatelstwie polskim http://lex.pl/serwis/du/2000/0353.htm, który brzmi:

„Art. 2. Obywatel polski w myśl prawa polskiego nie może być równocześnie uznawany za obywatela innego państwa.”

Artykuł ten ma nacelu uniemozliwić manipulowanie obywatelstwem, by ktoś np. nie mógł posługiwaćsię paszportem polskim przy załatwianiu pomocy społecznej czy zakupie ziemi, a paszportem zagranicznym do odwołania się od rejestracji do polskiego wojska. Artykuł ten nie ma nic wspólnego z przekraczaniem granicy.
http://www.poradniksukces.com/jmainp/index.php?option=com_content&task=view&id=759&Itemid=67

Podwójne obywatelsktwo dzieci 1 rok 10 miesiąc temu #32391

• Anonim
  • Anonim Avatar
Kolia napisał:
Nikt nie zmusi mnie zebym robila dziecko jakies nastepne obywatelstwo! Dlatego wlasnie mam gdzies ten chory kraj!!!
Dla mnie każdy kraj, który nie spełnia wszystkich moich oczekiwań i żądań jest chory. Jestem osobą roszczeniową i jeśli nie będą robić jak chcę to ja im pokażę... - takie mniej więcej podejście reprezentujecie. Weźcie zrezygnujcie z polskiego obywatelstwa i tyle, nie będziecie mieć żadnych problemów na granicach jako wielcy panowie/wielkie panie z zagranicy, z paszportami irlandzkimi, francuskimi, czy rosyjskimi.. Prawo póki co mówi, że jeżeli ktoś jest obywatelem Polski i przebywa na terenie Polski, to nie może występować jako obywatel innego kraju - to jest tak oczywiste, że kłócenie się z tym jest objawem totalnego zidiocenia. Podejrzewam, że obywatele innych krajów (ci z podwójnym obywatelstwem) mają podobnie, tyle że nie robią afery z wydania parudziesięciu euro na paszport, bo są najzwyczajniej z niego dumni - nawet jeśli w ich kraju panuje bieda i przepisy nie są doskonałe. Ktoś wcześniej napisał, że obywatelstwo polskie jest przywilejem a nie przymusem, więc Szanowni Państwo Roszczeniowi, droga wolna, złóżcie rezygnację i wszelkie wasze problemy się skończą. Nie wiem jak żałosny człowieczkiem trzeba być, żeby pisać, że kraj jest chory akurat z tego powodu.

Podwójne obywatelsktwo dzieci 1 rok 10 miesiąc temu #32392

• Anonim
  • Anonim Avatar
CELNICY TEN PRZEPIS INTERPRETUJA ZLE ...
„Art. 2. Obywatel polski w myśl prawa polskiego nie może być równocześnie uznawany za obywatela innego państwa.”

Wszystko pięknie i ładnie, tylko, że porada była udzielona w 2013 roku na podstawie art. z ustawy z 1962 roku, która została zastąpiona nową ustawą w 2009 roku. To tylko pokazuje wiarygodność i rzetelność tej porady.

Podwójne obywatelsktwo dzieci 1 rok 10 miesiąc temu #32393

• Anonim
  • Anonim Avatar
Nikt nie zmusi mnie zebym robila dziecko jakies nastepne obywatelstwo!
Polska język, trudna język. łatwo zapominać jak zdania budować i jak pisać. Francuska kija wybić resztki mózga z moja głowa. Każda zmusić do robienia dziecka to jest gwałta.

Podwójne obywatelsktwo dzieci 1 rok 10 miesiąc temu #32395

• Anonim
  • Anonim Avatar
I po co ta panika, sami się nakręcacie a prawda jest jaka jest. W piątek przyleciałem z dwójką dzieci do Irlandii. Ja na polskim dowodzie osobistym a dzieci na irlandzkich paszportach, nikt niczego nie weryfikował i nikogo o nic nie pytał. Pozdrawiam :)

Podwójne obywatelsktwo dzieci 1 rok 10 miesiąc temu #32396

• Anonim
  • Anonim Avatar
Anonim napisał:
I po co ta panika, sami się nakręcacie a prawda jest jaka jest. W piątek przyleciałem z dwójką dzieci do Irlandii. Ja na polskim dowodzie osobistym a dzieci na irlandzkich paszportach, nikt niczego nie weryfikował i nikogo o nic nie pytał. Pozdrawiam :)

Zapomniałem dodać, że dzieci od urodzenia zameldowane w Polsce i posiadające numery pesel.

Podwójne obywatelsktwo dzieci 1 rok 10 miesiąc temu #32400

• MEDIS
  • MEDIS Avatar
Moje dziecko ma tylko irlandzki paszport a to glownie dlatego ze nie chcialo mi sie uzerac z chamami z ambasady.Jakies umawiania sie na audiecje z wyprzedzeniem.Nie dla mnie.

Podwójne obywatelsktwo dzieci 1 rok 10 miesiąc temu #32402

• tak
  • tak Avatar
Dokladnie. Azeby zlozyc wniosek na paszport polski ZLOZYC trzeba czekac ponad 3 miesiace. Najblizszy termin 10 maja! Wszystko co polskie to skomplikowane i zamiast Rodakom ulatwiac zycie to wszystko robione jest na odwrot. Moje dzieci lataja od urodzenia na irlandzkich paszportach i podobnie jak wypowiedz wyzej posiadaja wyrobiony Pesel. Nie powiem jednak,bo troszke zdenerwowalam sie ta cala zaistniala sytuacje na lotnisku w Warszawie.
Nikomu nie zycze takich nieprzyjemnosci ze strony Strazy Granicznej,a pozostalym spokojnego powrotu na irlandzka ziemie.
My lecimy do Polski w maju.
Pozdrawiam

Podwójne obywatelsktwo dzieci 1 rok 10 miesiąc temu #32411

• Anonim
  • Anonim Avatar
Witam
Data waznosci skaczyla sie w paszporcie polskim mojego dziecka. Ma irlandzki i w Polsce pesel. Czy moge wogole zrezygnowac z Polskiego obywatelstwa dla dziecka. Urodzil sie w Irlandii.
Kazdy z strefie schengen moze przeciesz podrozowac na waznym paszporcie. Teraz trzeba latac do niemiec a polska na tym straci!

Podwójne obywatelsktwo dzieci 1 rok 10 miesiąc temu #32415

• znudzona
  • znudzona Avatar
Anonim napisał:
Kolia napisał:
Nikt nie zmusi mnie zebym robila dziecko jakies nastepne obywatelstwo! Dlatego wlasnie mam gdzies ten chory kraj!!!
Dla mnie każdy kraj, który nie spełnia wszystkich moich oczekiwań i żądań jest chory. Jestem osobą roszczeniową i jeśli nie będą robić jak chcę to ja im pokażę... - takie mniej więcej podejście reprezentujecie. Weźcie zrezygnujcie z polskiego obywatelstwa i tyle, nie będziecie mieć żadnych problemów na granicach jako wielcy panowie/wielkie panie z zagranicy, z paszportami irlandzkimi, francuskimi, czy rosyjskimi.. Prawo póki co mówi, że jeżeli ktoś jest obywatelem Polski i przebywa na terenie Polski, to nie może występować jako obywatel innego kraju - to jest tak oczywiste, że kłócenie się z tym jest objawem totalnego zidiocenia. Podejrzewam, że obywatele innych krajów (ci z podwójnym obywatelstwem) mają podobnie, tyle że nie robią afery z wydania parudziesięciu euro na paszport, bo są najzwyczajniej z niego dumni - nawet jeśli w ich kraju panuje bieda i przepisy nie są doskonałe. Ktoś wcześniej napisał, że obywatelstwo polskie jest przywilejem a nie przymusem, więc Szanowni Państwo Roszczeniowi, droga wolna, złóżcie rezygnację i wszelkie wasze problemy się skończą. Nie wiem jak żałosny człowieczkiem trzeba być, żeby pisać, że kraj jest chory akurat z tego powodu.
Naucz sie czytac ze zrozumieniem! Napisalam, ze wybralam juz obywatelstwo dla dziecka:rlandzkie i francuskiego a polskiego NIE POTRZEBUJE, wiec nikt nie zmusi mnie do zrobienia z dziecka polaka na sile gdyz tym polakiem nie jest. To chyba znacznie rozni sie od wnioskow, ktore wyciagasz w swoim poscie na podstawie wlasnego widzimisie!

Podwójne obywatelsktwo dzieci 1 rok 10 miesiąc temu #32416

• Alon
  • Alon Avatar
Anonim napisał:
Kolia napisał:
Mylisz sie obywatele innych krajow EU NIE MAJA tego typu problemu. Dlaczego? Ano dlatego, ze polscy hiperaktywnie celnicy zle interpretuja ten przepis. Prawnicy i sady juz sie wypowiedzialy o tym w 2003 roku -ten przepis NIE DOTYCZY przekraczania granicy! Koniec kropka.

Podwójne obywatelsktwo dzieci 1 rok 10 miesiąc temu #32417

• Anonim
  • Anonim Avatar
Anonim napisał:
Witam
Data waznosci skaczyla sie w paszporcie polskim mojego dziecka. Ma irlandzki i w Polsce pesel. Czy moge wogole zrezygnowac z Polskiego obywatelstwa dla dziecka. Urodzil sie w Irlandii.
Kazdy z strefie schengen moze przeciesz podrozowac na waznym paszporcie. Teraz trzeba latac do niemiec a polska na tym straci!
Z tego co wiem, to afera ta dotyczy ludzi wyjezdzajacych poza UE. W jej granicach wogole ale to wogole nie powinno byc problemu. Znam ludzi ktorzy w granicach EU podrozowali na paszporcie 'po dacie'. Zaznaczam od razu: NIE PODROZOWALI DO POLSKI.

Podwójne obywatelsktwo dzieci 1 rok 10 miesiąc temu #32418

• Anonim
  • Anonim Avatar
tak napisał:
Dokladnie. Azeby zlozyc wniosek na paszport polski ZLOZYC trzeba czekac ponad 3 miesiace. Najblizszy termin 10 maja! Wszystko co polskie to skomplikowane i zamiast Rodakom ulatwiac zycie to wszystko robione jest na odwrot. Moje dzieci lataja od urodzenia na irlandzkich paszportach i podobnie jak wypowiedz wyzej posiadaja wyrobiony Pesel. Nie powiem jednak,bo troszke zdenerwowalam sie ta cala zaistniala sytuacje na lotnisku w Warszawie.
Nikomu nie zycze takich nieprzyjemnosci ze strony Strazy Granicznej,a pozostalym spokojnego powrotu na irlandzka ziemie.
My lecimy do Polski w maju.
Pozdrawiam
Nie przyznawac sie do poskiego peselu a do dzieci mowic po angielsku. W paszportach dzieci nie ma wpisanego ojca, wiec celnik nie musi wiedziec czy nie masz dzieci z irlandczykiem wlochem czy arabem

Podwójne obywatelsktwo dzieci 1 rok 10 miesiąc temu #32419

• flak
  • flak Avatar
Anonim napisał:
Nikt nie zmusi mnie zebym robila dziecko jakies nastepne obywatelstwo!
Polska język, trudna język. łatwo zapominać jak zdania budować i jak pisać. Francuska kija wybić resztki mózga z moja głowa. Każda zmusić do robienia dziecka to jest gwałta.
A ty jestes taki wyedukowany, elokwentny i nieomylny, ze wgole LITEROWEK NIE ROBISZ. Panszczyzniany polaczku!

Podwójne obywatelsktwo dzieci 1 rok 10 miesiąc temu #32420

• Anonim
  • Anonim Avatar
Anonim napisał:
CELNICY TEN PRZEPIS INTERPRETUJA ZLE ...

Wszystko pięknie i ładnie, tylko, że porada była udzielona w 2013 roku na podstawie art. z ustawy z 1962 roku, która została zastąpiona nową ustawą w 2009 roku. To tylko pokazuje wiarygodność i rzetelność tej porady.
To nie ma nic do rzeczy, zadnych zmian kluczowych od tamtej pory nie bylo...

Podwójne obywatelsktwo dzieci 1 rok 10 miesiąc temu #32424

• Piccoloma
  • Piccoloma Avatar
To chyba wyjasnia sprawe.

Mówiąc najprościej, obywatelstwo polskie ma zawsze pierwszeństwo. Zgodnie z artykułem 3.2 Ustawy o obywatelstwie polskim, "obywatel polski nie może wobec władz Rzeczypospolitej Polskiej powoływać się ze skutkiem prawnym na posiadane równocześnie obywatelstwo innego państwa i na wynikające z niego prawa i obowiązki". Dlatego każda osoba wylatująca z kraju do państwa położonego poza granicami Unii Europejskiej i Strefy Schengen, musi mieć polski paszport. W przeciwnym razie nie przekroczy granicy. W tym konkretnym wypadku było to prawdopodobnie niedopatrzenie rodziców - mówi Krzysztof Grzech
.Jak widac, dotyczy to wylatujacych poza unie

Podwójne obywatelsktwo dzieci 1 rok 10 miesiąc temu #32469

• rysiu...
  • rysiu... Avatar
Niech ktos napisze czy mu nie przepuscili dziecka. Wydaje sie ze siejecie nie potrzebna panike

Podwójne obywatelsktwo dzieci 1 rok 10 miesiąc temu #32471

• irka
  • irka Avatar
Niestety sporo osób myli służby (nie dotyczy to tylko tego forum) z którymi ma do czynienia. Na granicy pracują co najmniej dwie grupy zawodowe - celnicy oraz straż graniczna. Na lotniskach możecie dodatkowo znaleźć osoby zatrudnione do np. prześwietlania bagażu - może to być ochrona lotniska. Poczytajcie sobie najpierw o ich kompetencjach, żeby rozróżnić z kim i w jakiej kwestii macie do czynienia. Każdy jest potrzebny i ważny, ale każdy ma inne zadania do wykonania. Oczywiście służby ze sobą współpracują i się wzajemnie uzupełniają, ale pytania o dokumenty potrzebne do przekroczenia granicy kierujcie głównie do straży granicznej - dla ułatwienia podpowiem kolory mundurów. Takie bardziej w wojskowym stylu/kolorze to funkcjonariusze straży granicznej, ci w ciemno-zielonym to funkcjonariusze służb celnych. Link do strony Komendy Głównej Straży Granicznej http://www.strazgraniczna.pl/
Powodzenia

Podwójne obywatelsktwo dzieci 1 rok 10 miesiąc temu #32473

• hoko
  • hoko Avatar
ostatni wpis nijak to sie nie ma do watku.,

Podwójne obywatelsktwo dzieci 1 rok 9 miesiąc temu #32474

• irka
  • irka Avatar
Tłumaczyłam tylko gdzie szukać odpowiedzi... jak się okazuje niektórym bezskutecznie :)

Podwójne obywatelsktwo dzieci 1 rok 8 miesiąc temu #32756

• Obywatel
  • Obywatel Avatar
Calkowicie zgadzam sie z ta wypowiedzia.Niestety tak wyglada prawda.
Czas generowania strony: 0.258 s.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem