Zaloguj Zarejestruj

Zaloguj się

Użytkownik *
Hasło *
Zapamiętaj mnie

Załóż konto

Pola zaznaczone gwiazdką(*) są wymagane.
Imię i nazwisko *
Użytkownik *
Hasło *
Powtórz hasło *
Email *
Powtórz email *
Captcha *
Reload Captcha
Witamy, Gość
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: HAP

HAP 1 rok 3 miesiąc temu #32781

• Hap
  • Hap Avatar
Witam ciekawi mnie czy ktos juz jest w tym programie.Mam problem z wlascicielem mojego wynajmowanego apartamentu .Chcialam zlozyc wniosek o doplate do czynszu jednak pan ktory monitoruje nasze osiedle wzial dokumenty pare tygodni temu przekazal wlascicielowi w Dublinie aby ten je uzupelnil po czym cigle mnie zbywa mowiac ze jeszcze to potrwa kilka tygodni .Nastepnie zapytalam pana ktory monitoruje osiedle o podanie mi nr tel lub adres wlasciciela ze chce napisac do nich list z treshold ze nie moga tyle tygodni trzymac tych dokomentow po czym pan mi zagrozil zebym lepiej tego nie robila bo wlasciciel sie wkurzy i ze pewnie sie na program zgodza ale uzupelnienie tych dokumentow potrwa pare tygodni.Dodam ze czekam juz poltorej miesiaca Czy jest wiecej osob jak ja ?.Chciala bym sie dowiedziec jesli ktos wie jak to wyglada z mieszkaniem socjalnym bo znajoma mowila ze jesli dostane ten dodatek to moga mnie wyzucic z listy.Czy ktos cos wie ???

HAP 1 rok 3 miesiąc temu #32784

• kkasia
  • kkasia Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Boarder
  • Oklaski: 1
Jesteśmy na tym programie od około miesiąca. Wypełniłam formularz (jedną stronę musiał wypełnić landlord), dołączyłam zaświadczenia o dochodach i już po kilku dniach otrzymaliśmy telefon. Następnego dnia podpisaliśmy umowę na dwa lata. Otrzymaliśmy rónież zaświadczenie, że nie jesteśmy wypisani z listy oczekujących na mieszkanie socjalne. Wszystko poszło bardzo sprawnie i szybko. Płacimy teraz około 40% mniej.
Pozdrawiam

HAP 1 rok 3 miesiąc temu #32785

• Taxpayer
  • Taxpayer Avatar
Weźcie się do roboty a nie komibujecie. Pasożyty.

HAP 1 rok 3 miesiąc temu #32786

• Hap
  • Hap Avatar
Taxpayer napisał:
Pasozyt to cie chyba robil nie obrazaj tutaj nie masz nic madrego do powiedzenia to sie nie udzielaj

HAP 1 rok 3 miesiąc temu #32787

• Taxpayer
  • Taxpayer Avatar
Kolejny socjalowiec. Co ból? Normalni zdrowi ludzie powinni sami na siebie zarabiać a nie doić państwo.

HAP 1 rok 3 miesiąc temu #32788

• Hap
  • Hap Avatar
Taxpayer napisał:
Kolejny socjalowiec. Co ból? Normalni zdrowi ludzie powinni sami na siebie zarabiać a nie doić państwo.
Bol chyba jest ale z twojej strony takie komentarze jak dajesz sa zbedne i administrator powinien je usuwac taka mala uwaga .Jak bede chciala posluchac na temat socjalowcow to zaloze nowy watek pod tytulem socjalowcy besos

HAP 1 rok 3 miesiąc temu #32789

• kkasia
  • kkasia Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Boarder
Taxpayer napisał:
Wyobraź sobie, że oboje pracujemy i zostaliśmy zakwalifikowani do HAP. Zdziwiony??

HAP 1 rok 3 miesiąc temu #32790

• Haniaa
  • Haniaa Avatar
Kkasia: dziekuje za odpowiedz. Jak to wyglada w praktyce placeNia czynszu?

HAP 1 rok 3 miesiąc temu #32794

• kkasia
  • kkasia Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Boarder
Haniaa napisał:
Kkasia: dziekuje za odpowiedz. Jak to wyglada w praktyce placeNia czynszu?
Kiedy podpisywaliśmy umowę, wypełniliśmy również wniosek do banku o "standing order" i pobierają mi z konta co tydzień ustaloną kwotę. Czyli nie płacimy bezpośrednio landlordowi tylko do County Council, a oni dopłacają różnicę i przesyłają na konto landlorda.

HAP 1 rok 3 miesiąc temu #32795

• Zainteresowana
  • Zainteresowana Avatar
Witam mogę prosić o więcej szczegolow dotyczących tego programu gdzie się można zapisać i jakie warunki trzeba spelnic

HAP 1 rok 3 miesiąc temu #32796

• kkasia
  • kkasia Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Boarder
Zainteresowana napisał:
Witam mogę prosić o więcej szczegolow dotyczących tego programu gdzie się można zapisać i jakie warunki trzeba spelnic

Zapisać się można w County Council, to samo okienko, gdzie składa się dokumenty o mieszkanie socjalne.
Podaj mi maila, to wysle Ci więcej informacji.

HAP 1 rok 3 miesiąc temu #32800

• Ja
  • Ja Avatar
Hej też zamierzam składać wniosek w poniedziałek a potem lecę na urlop 2 tyg zastanawiam się czy mi nic nie przypadnie jak długo dokładnie czekaliście na odp od nich?

HAP 1 rok 3 miesiąc temu #32801

• kkasia
  • kkasia Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Boarder
Ja napisał:
Hej też zamierzam składać wniosek w poniedziałek a potem lecę na urlop 2 tyg zastanawiam się czy mi nic nie przypadnie jak długo dokładnie czekaliście na odp od nich?
Do nas zadzwonili już po kilku dniach od momentu złożenia dokumentów. Jak będziesz składać wniosek, to uprzedź, że nie będzie Cię w Irlandii przez dwa tygodnie.Jestem pewna, że nic nie przepadnie. Po prostu podpiszesz umowę później. Pwodzenia.

HAP 1 rok 3 miesiąc temu #32802

• ja
  • ja Avatar
dzieki a nie wiesz przypadkiem jakich dochodow nie mozna przekroczyc zeby sie na cos zalapac?My placimy 7.70 czynszu z 2ka dzieci .Wiem ze o rent allowence niby nie mozna bylo przekroczyc jakiejs kwoty nie wiem jak jest z tym programem

HAP 1 rok 3 miesiąc temu #32804

• kkasia
  • kkasia Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Boarder
ja napisał:
dzieki a nie wiesz przypadkiem jakich dochodow nie mozna przekroczyc zeby sie na cos zalapac?My placimy 7.70 czynszu z 2ka dzieci .Wiem ze o rent allowence niby nie mozna bylo przekroczyc jakiejs kwoty nie wiem jak jest z tym programem
W ulotce o HAP nie znalzłam żadnej informacji o limicie dochodów. Jest natomiast limit wysokości płaconego rentu, jest to ten sam limit jak w przypadku starania się o "rent allowance". Myślę, że każdy wniosek traktowany jest indywidualnie i wiele czynników składa się na decycję.
Powodenia, trzymam kciuki, żeby się udało.

HAP 1 rok 3 miesiąc temu #32808

• Anonim
  • Anonim Avatar
Limit rentu na 2ke dzieci wynosi €725

HAP 1 rok 3 miesiąc temu #32809

• Anonim
  • Anonim Avatar
Hej!A moge dowiedziec sie jak ten program sie nazywa i ktomoze do niego przystapic ;) Nie slyszalam o czyms takim i dlatego pytam.Dzieki za odpowiedzi.

HAP 1 rok 3 miesiąc temu #32812

• Anonim
  • Anonim Avatar
Wiadomosc do kkasia:

Czy po zlozeniu dokumentow zaplacili pieniedze do tylu landlordowi za okres oczekiwania na odpowiedz z ich strony ?

Dziekuje za odpowiedz

Pozdrawiam

HAP 1 rok 3 miesiąc temu #32814

• kkasia
  • kkasia Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Boarder
Anonim napisał:
Hej!A moge dowiedziec sie jak ten program sie nazywa i ktomoze do niego przystapic ;) Nie slyszalam o czyms takim i dlatego pytam.Dzieki za odpowiedzi.
Program nazywa się Housing Assistance Payment - HAP. Mogą do niego przystąpić "those with a long-term housing need who qualify for social housing support", czyli Ci którzy są na liście oczekujących na mieszkanie socjalne.

HAP 1 rok 3 miesiąc temu #32815

• kkasia
  • kkasia Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Boarder
Anonim napisał:
Wiadomosc do kkasia:

Czy po zlozeniu dokumentow zaplacili pieniedze do tylu landlordowi za okres oczekiwania na odpowiedz z ich strony ?

Dziekuje za odpowiedz

Pozdrawiam
Nie. W naszym przypadku umowa weszła w życie po około 2 tygodniach od momntu podpisania jej. My podpisaliśmy 2-go marca, a nowy rent zaczęliśmy placić od 14-tego marca.

HAP 1 rok 3 miesiąc temu #32823

• Anonim
  • Anonim Avatar
Wiadomosc do kkasia:
Chcialabym sie dowiedziec czy umowe podpisywaliscie w tym samym pomieszczeniu co sie sklada aplikacje o HAP i mieszkanie socjalne? Czy trzeba se udac gdzies indziej?

HAP 1 rok 3 miesiąc temu #32828

• kkasia
  • kkasia Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Boarder
Anonim napisał:
Wiadomosc do kkasia:
Chcialabym sie dowiedziec czy umowe podpisywaliscie w tym samym pomieszczeniu co sie sklada aplikacje o HAP i mieszkanie socjalne? Czy trzeba se udac gdzies indziej?
Tak, w tym samym miejscu.

HAP 1 rok 3 miesiąc temu #32836

• benia
  • benia Avatar
Ja jestem na liscie 8 lat, i mieszkam 9 lat w tym samym domu,ale moj Landlord nie chce sie zgodzic na HAP, dom chyba nie spelnia ich wymogow, czy moglabym cos poszukac?? i jak oni to obliczja ?? mamy dochody na 2 osoby okolo 600 euro, i czasami mniej, gdzie moge sie dowiedziec wszystkiego???

HAP 1 rok 3 miesiąc temu #32837

• kkasia
  • kkasia Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Boarder
benia napisał:
Ja jestem na liscie 8 lat, i mieszkam 9 lat w tym samym domu,ale moj Landlord nie chce sie zgodzic na HAP, dom chyba nie spelnia ich wymogow, czy moglabym cos poszukac?? i jak oni to obliczja ?? mamy dochody na 2 osoby okolo 600 euro, i czasami mniej, gdzie moge sie dowiedziec wszystkiego???
Możesz poszukać innego domu. Zapytaj najlepiej u źródła, w County Council, to samo okienko gdzie składałaś dokumenty o dom socjalny.

HAP 1 rok 1 miesiąc temu #32992

• Ja
  • Ja Avatar
benia napisał:
Miałam ten sam problem założyłam ten wątek czekałam 3 miesiące langrot mnie spławial 3 miesiące. 3 dni temu poszłam do treshold nie wiem czy dobrze napisałam nazwę pani przeprowadziła rozmowę z langrotem potem wysłała mu e-maila z informacjami że musi to zrobić i nie ma ze nie po 2 godzinach dostarczenia e-maila dostałam uzupełniona formę. ONI MUSZA TO DAWAC BEZ ZADNEGO ALE

HAP 1 rok 1 miesiąc temu #32993

• JAewa
  • JAewa Avatar
LANGROT? a cóż to takiego?

HAP 1 rok 1 miesiąc temu #32994

• SK
  • SK Avatar
600 euro po 9 latach ?! to na tydzien?!

HAP 1 rok 1 miesiąc temu #32995

• Leming
  • Leming Avatar
SK napisał:
600 euro po 9 latach ?! to na tydzien?!
wiadomo wiadomo wszyscy macie po 1000 na tydzien

HAP 1 rok 1 miesiąc temu #32996

• benia
  • benia Avatar
tak,na tydzien!! to malo wedlug ciebie?? czy duzo??

HAP 1 rok 1 miesiąc temu #32997

• Aaaa
  • Aaaa Avatar
600 e na 2 osoby po takim czasie to minimalne wynagrodzenia. Po 9 latach jakbym tyle zarabiala to wrocilabym do Polski

HAP 1 rok 1 miesiąc temu #32998

• magic
  • magic Avatar
to z dwa klocki masz na tydzien chyba ? glupi ci ludzie

HAP 1 rok 1 miesiąc temu #32999

• Anonim
  • Anonim Avatar
Każdy wie z opowiadań rodaków(zwłaszcza na urlopie w Polsce) ile to my zarabiamy. Sami kierownicy i dyrektorzy 1000E na tydzień podstawy (4-5 dni pracy czasem mniej) oczywiście + premia no i samochód służbowy (nierzadko z kierowca). :) :) zejdźcie na ziemie albo zajmijcie się pisaniem bajek

HAP 1 rok 1 miesiąc temu #33000

• Aaaa
  • Aaaa Avatar
Czy wy jestescie tacy tepi czy udajecie???Napisala wczesniej osoba ze w dwie osoby RAZEM ZARABIAJA 600 NA TYDZIEN CZYLI OK 300 NA GLOWE. A tu zaraz komentarze ze ludzie wymyslaja swije zarobki. Prawda jest taka ze 300 to minimum zeby tu zyc a jezeli ktos sie tu obruszyl tzn ze moze jedzie na zmywaku 10 lat za 250-300e i sie smieje ze ktos zarabia wiecej. Jesli nie potrafisz zrobic nic w kierunku aby po tylu latach zarabiac wiecej to twoja sprawa .

HAP 1 rok 1 miesiąc temu #33001

• haphap
  • haphap Avatar
wszystko jest wyjasnione na stronie citizena, problem w tym ze po angielsku wiec socjalowe pasozyty nie zrozumieja o co chodzi :laugh: :laugh: :laugh:

HAP 1 rok 1 miesiąc temu #33002

• Ja
  • Ja Avatar
haphap napisał:
wszystko jest wyjasnione na stronie citizena, problem w tym ze po angielsku wiec socjalowe pasozyty nie zrozumieja o co chodzi :laugh: :laugh: :laugh:
Nie rozumie czemu tak obrazasz innych. Ja mam dzieci i nie mam zamiaru chodzić do pracy żeby płacić za tylko za przedszkole. dlaczego twoim zdaniem mam pracować za darmo co może mogłam sobie dzieci nie robić czy mam je oddać komuś?

HAP 1 rok 1 miesiąc temu #33003

• SS
  • SS Avatar
tak,na tydzien!! to malo wedlug ciebie?? czy duzo??
podziwiam, naprawde. Ja nie wiem jak sie da przezyc za tyle.

HAP 1 rok 1 miesiąc temu #33004

• benia
  • benia Avatar
nie chcialabym nikogo obrazac, ale polak to chyba najgorsza gnida,satysfakcjonujaca sie dogryzaniu mam innym normalnym ludziom..Tak,ja po 9 latach zarabiam 300 czasami wiecej na tydzien,maz 300,ale jak przyjechalismy do Irlandii zaczelismy prace od 7.60 na godz ,pracujemy i dajemy rade,ja przcuje w jednym miejscu,maz tez,,zyjemy jak ludzie,nie obijamy sie o socjal, a to ze staramy sie o dom socjalny,to chyba normalna rzecz,po 5 latach mozna go wykupic na wlasnosc,.A ci co tak sie rozpisuja i madruja ,ciekawe ile to zarabiaja??? bo ja za te pieniadze jezdze na wczasy 2 razy do roku,a nie do Polski chwalic sie i rozwalac pieniadze na lewo,i prawo!!

HAP 1 rok 1 miesiąc temu #33005

• haphap
  • haphap Avatar
jestem tu od 9 lat i caly czas mam prace, kokosow nie ma bo na reke mam 480 na tydz, zarabialbym wiecej ale musze placic podatki na socjalowcow :angry:
nie rozumiem ludzi ktorzy tu osiedli z takich czy innych powodow nie wracaja i nie maja zamiaru wracac do PL i nie ucza sie angielskiego.......

HAP 1 rok 1 miesiąc temu #33006

• Leming
  • Leming Avatar
haphap napisał:
jestem tu od 9 lat i caly czas mam prace, kokosow nie ma bo na reke mam 480 na tydz, zarabialbym wiecej ale musze placic podatki na socjalowcow :angry:
nie rozumiem ludzi ktorzy tu osiedli z takich czy innych powodow nie wracaja i nie maja zamiaru wracac do PL i nie ucza sie angielskiego.......
Może przyjść dzień ze i na Ciebie będą płacić

HAP 1 rok 1 miesiąc temu #33007

• ja
  • ja Avatar
Leming napisał:
haphap napisał:
haphap napisał:
Prosta sprawa pracujac nie mialam nic oprocz wyplaty nedzne grosze lekarz platny,opiekunka, dzien wolny nie platny zadnych dodatkow po maciezynskim wrocilam do pracy nawet i rent allowence ucieli mielismy 650 razem z mezem rent 800 .Nie pracujac wymieniam -fis ,karty medyczne dla calej rodziny ,100e na uniform co roku dla dzieci ,w krotce dostane dodatek do mieszkania ,juz w tym roku w okresie zimowym 25 e na ogrzewanie bo oczywiscie dostajesz to dopiero po roku na socjalu co mysle ze tylko zacheca do pozostania w domu i nie szukania pracy .,bonus na swieta tez dodaje ze jest to po roku siedzenia na tylku co sama uwazam ze jest nie fer bo wszyscy powinni go dostawac od razu .Teraz powiedz mi na swoj rozum po co mam wracac do pracy zarobic jak dobrze pojdzie 400e np w fabryce i 300 wydac na przedszkole ?Kazdy jest madry jak nie ma dzieci ludzie pisza jak to oni dobrze zarabiaja obrazaja socjalowcow i nawet jak ostatnio czytalam nie znaja angielskiego dlatego nie ida do pracy .Bzdura totalna prawda jest taka ze ludziom nie chce sie robic za darmo a ci co robia wkurzaja sie na tych co siedza w domu bo sami dobrze wiedza ze cale gówno maja i jeszce na socjalowcow musza placic .

HAP 1 rok 1 miesiąc temu #33008

• SM
  • SM Avatar
hej

HAP 1 rok 1 miesiąc temu #33009

• SM
  • SM Avatar
Jestem samotna matka , pracuje na full time, dostaje na reke 2400, niejest mi latwo wynajem mieszkania 800, przedszkole 750 i niestety zarabiam za duzo aby otrzymyac jakakolwiek pomoc, znizki czy ulgi. NIe jest latwo.

HAP 1 rok 1 miesiąc temu #33010

• zz
  • zz Avatar
mimo ,że samotna to jakiś ojciec przecież jest

HAP 1 rok 1 miesiąc temu #33011

• Ja
  • Ja Avatar
SM napisał:
Jestem samotna matka , pracuje na full time, dostaje na reke 2400, niejest mi latwo wynajem mieszkania 800, przedszkole 750 i niestety zarabiam za duzo aby otrzymyac jakakolwiek pomoc, znizki czy ulgi. NIe jest latwo.
Wspoczuje ci naprawdę a gdzie jeszcze rachunki ,dzieci ubrać itp postaraj sie złożyć wniosek o hap byc moze coś dostaniesz a nóż ci bedzie troszkę lepiej

HAP 1 rok 1 miesiąc temu #33012

• Kakin
  • Kakin Avatar
  • Wylogowany
  • Fresh Boarder
  • Oklaski: 0
benia napisał:
nie chcialabym nikogo obrazac, ale polak to chyba najgorsza gnida,satysfakcjonujaca sie dogryzaniu mam innym normalnym ludziom..Tak,ja po 9 latach zarabiam 300 czasami wiecej na tydzien,maz 300,ale jak przyjechalismy do Irlandii zaczelismy prace od 7.60 na godz ,pracujemy i dajemy rade,ja przcuje w jednym miejscu,maz tez,,zyjemy jak ludzie,nie obijamy sie o socjal, a to ze staramy sie o dom socjalny,to chyba normalna rzecz,po 5 latach mozna go wykupic na wlasnosc,.A ci co tak sie rozpisuja i madruja ,ciekawe ile to zarabiaja??? bo ja za te pieniadze jezdze na wczasy 2 razy do roku,a nie do Polski chwalic sie i rozwalac pieniadze na lewo,i prawo!!
Przepraszam a kto ci bajek naopowiadal, ze po 5 latach mozesz dom na wlasnosc wykupic?!!! No mozesz ale z maksymalnie 10% znizka od ceny rynkowej.... Boze, jakis ty narodzie naiwny! Nie wierze...

HAP 1 rok 1 miesiąc temu #33013

• Kakin
  • Kakin Avatar
  • Wylogowany
  • Fresh Boarder
ja napisał:
Leming napisał:
haphap napisał:
haphap napisał:
Prosta sprawa pracujac nie mialam nic oprocz wyplaty nedzne grosze lekarz platny,opiekunka, dzien wolny nie platny zadnych dodatkow po maciezynskim wrocilam do pracy nawet i rent allowence ucieli mielismy 650 razem z mezem rent 800 .Nie pracujac wymieniam -fis ,karty medyczne dla calej rodziny ,100e na uniform co roku dla dzieci ,w krotce dostane dodatek do mieszkania ,juz w tym roku w okresie zimowym 25 e na ogrzewanie bo oczywiscie dostajesz to dopiero po roku na socjalu co mysle ze tylko zacheca do pozostania w domu i nie szukania pracy .,bonus na swieta tez dodaje ze jest to po roku siedzenia na tylku co sama uwazam ze jest nie fer bo wszyscy powinni go dostawac od razu .Teraz powiedz mi na swoj rozum po co mam wracac do pracy zarobic jak dobrze pojdzie 400e np w fabryce i 300 wydac na przedszkole ?Kazdy jest madry jak nie ma dzieci ludzie pisza jak to oni dobrze zarabiaja obrazaja socjalowcow i nawet jak ostatnio czytalam nie znaja angielskiego dlatego nie ida do pracy .Bzdura totalna prawda jest taka ze ludziom nie chce sie robic za darmo a ci co robia wkurzaja sie na tych co siedza w domu bo sami dobrze wiedza ze cale gówno maja i jeszce na socjalowcow musza placic .
DOKLADNIE TAK, CALA PRAWDA OPISANA!!!

HAP 1 rok 1 miesiąc temu #33016

• SSa
  • SSa Avatar
Ostatnio wpisujac sie na liste przeciwpozarowaw w jednej z fabryk dla ktorej teraz pracuje, przegladajac nazwiska zauwazylem, ze w miejscu, w ktorym wpisuje sie firma sprzatajaca na 10 az 8 bylo polskich. Przelecialem po liscie, aby sprawdzic ile jest w dziale inzynieryjnym. Znalazlem na 30 dwa. Osobiscie znam czlowieka z polski, ktory po 9 latach jako operator w jednej z fabryk, wraz z nockami, dodatkami itd ma wasze mityczne 1000E tygodniowo. Roznica jest tylko taka, ze on 9 lat temu jak tu przyjechal z zona, pracujac za 4,70e za h, znalazl czas i pieniadze na kursy, certyfikaty itd. Niestety dla kontrastu znam wiele przypadkow, jak maz dostal jakas prace w IRL po czym sciagnal zone, a po kilku miesiacach juz mieli dziecko. Uwielbiam ten moment, kiedy jedyna ambicja kobiety na emigracji jest urodzenie dziecka, a pozniej siedzac w domu narzekanie, jak to w IRL jest ciezko. Oczywiscie nie musze dodawac, ze w IRL studia sa platne i jakos nie widze mozliwosci zaplacenia czesnego dla waszych pociech z 1200E miesiecznie.

HAP 1 rok 1 miesiąc temu #33017

• haphap
  • haphap Avatar
ja napisał:
Leming napisał:
haphap napisał:
haphap napisał:
a skad taka cena za przedszkole?

HAP 1 rok 1 miesiąc temu #33018

• Kakin
  • Kakin Avatar
  • Wylogowany
  • Fresh Boarder
SSa napisał:
Ostatnio wpisujac sie na liste przeciwpozarowaw w jednej z fabryk dla ktorej teraz pracuje, przegladajac nazwiska zauwazylem, ze w miejscu, w ktorym wpisuje sie firma sprzatajaca na 10 az 8 bylo polskich. Przelecialem po liscie, aby sprawdzic ile jest w dziale inzynieryjnym. Znalazlem na 30 dwa. Osobiscie znam czlowieka z polski, ktory po 9 latach jako operator w jednej z fabryk, wraz z nockami, dodatkami itd ma wasze mityczne 1000E tygodniowo. Roznica jest tylko taka, ze on 9 lat temu jak tu przyjechal z zona, pracujac za 4,70e za h, znalazl czas i pieniadze na kursy, certyfikaty itd. Niestety dla kontrastu znam wiele przypadkow, jak maz dostal jakas prace w IRL po czym sciagnal zone, a po kilku miesiacach juz mieli dziecko. Uwielbiam ten moment, kiedy jedyna ambicja kobiety na emigracji jest urodzenie dziecka, a pozniej siedzac w domu narzekanie, jak to w IRL jest ciezko. Oczywiscie nie musze dodawac, ze w IRL studia sa platne i jakos nie widze mozliwosci zaplacenia czesnego dla waszych pociech z 1200E miesiecznie.
Ale brednie!!! Widac, ze dzieci nie masz. Nie dla wszystkich studia sa platne, dla nie ktorych sa granty ale tobie ta opcja jest obca bo nie studiowales hehe. Nie oceniaj ludzi cwaniaku, jesli ci sie udalo to sie ciesz. Uczciwe sprzatanie to tez praca za ktora nalezy sie wynagrodzenie i nie uwazam zeby to byl powod do wstydu. Kradziez to wstyd! Zrozum czlowieku, nie kazdy kto zarabia nawet 550e tygodniowo brutto a dostaje na reke 400 e pare ma ochote placic za opieke za 2 dzieci 200- 300 e tygodniowo (w najlepszym przypadku), zeby miec radosc, ze PRACUJE! Dla niektorych, rodzina jest najwazniejsza i nie musi sie cieszyc jak glupi do sera ze ma prace jako SUPERVIZJOR itp. Kazdy sobie radzi jak chce w ramach dostepnych opcji i wara TOBIE od tego. Nie chcesz rodzic dzieci to nie rodz, daj mozliwosc zrobic to innym, zeby ktos mogl placic emeryture na twoja stara dupe! I tyle w temacie...

HAP 1 rok 1 miesiąc temu #33019

• Kakin
  • Kakin Avatar
  • Wylogowany
  • Fresh Boarder
haphap napisał:
ja napisał:
Leming napisał:
haphap napisał:
haphap napisał:
a skad taka cena za przedszkole?
Dwoje dzieci...
  • Strona:
  • 1
  • 2
Czas generowania strony: 0.265 s.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem