Zaloguj Zarejestruj

Zaloguj się

Użytkownik *
Hasło *
Zapamiętaj mnie

Załóż konto

Pola zaznaczone gwiazdką(*) są wymagane.
Imię i nazwisko *
Użytkownik *
Hasło *
Powtórz hasło *
Email *
Powtórz email *
Captcha *
Reload Captcha
Witamy, Gość

TEMAT: Irlandzki paszport dla maluszka.

Irlandzki paszport dla maluszka. 1 rok 5 miesiąc temu #33071

• Irlandzki paszport dla maluszka
  • Irlandzki paszport dla maluszka Avatar
Jestem z partnerem w Irlandi dwa lata i urodziło nam się dziecko. Chciałabym wiedzieć jakie są procedury aby wyrobić dziecku Irlandzki paszport. Dodam ,że mój partner był w Irlandi 10 lat temu przez okres 2 lat.

Irlandzki paszport dla maluszka. 1 rok 5 miesiąc temu #33072

• Leming
  • Leming Avatar
raczej lipa trzeba mieć 5 lat udokumentowane

Irlandzki paszport dla maluszka. 1 rok 5 miesiąc temu #33074

• Anomtrde
  • Anomtrde Avatar
Trzeba udokumentować 4 lata stałego pobytu z 5 lat przed narodzinami dziecka

Irlandzki paszport dla maluszka. 1 rok 5 miesiąc temu #33075

• Anonim
  • Anonim Avatar
5? Z tego co ja wiem to 3 nam brakuje 2 miesiace do pelnych trzech jednak gdy pytam w urzedach corka jest irlandka wiec mam zamiar sprobowac i zlozyc wniosek najwyzej dostane odmowe. Acha i jeszcze to musza byc 3 lata ciaglosci wiec te 2 z kiedystam nie beda sie wliczac

Irlandzki paszport dla maluszka. 1 rok 5 miesiąc temu #33080

• Martii
  • Martii Avatar
3 lata bądź więcej w okresie 4lat przed narodzinami dziecka trzeba mieć udokumentowany pobyt wystarczy wejść na stronę urzędu i przeczytać
Czy to aż takie trudne?

Irlandzki paszport dla maluszka. 1 rok 5 miesiąc temu #33081

• Paszport
  • Paszport Avatar
Jeśli wy oboje jesteście polakami jak rozumiem to wasza córka nie jest Irlandka .

Irlandzki paszport dla maluszka. 1 rok 5 miesiąc temu #33086

• Anonim
  • Anonim Avatar
Jest urodzona w irl więc jest irlandką polskiego pochodzenia

Irlandzki paszport dla maluszka. 1 rok 5 miesiąc temu #33087

• Martii
  • Martii Avatar
A to dziwne bo zgodnie z tutejszym prawem dziecko dostaje narodowość matki zaraz po urodzeniu chyba że dostanie paszport wtedy można twierdzić że ma podwójne obywatelstwo

Irlandzki paszport dla maluszka. 1 rok 5 miesiąc temu #33088

• adamek
  • adamek Avatar
dziecko urodzone w irlandii w dokumentach ma wpisane ze jest irlandzkiej narodowosci. moze miec 2 obywatelstwa jesli sie mu je wyrobi. mimo ze nie jestescie tutaj 4 lata to nawet w polskim paszporcie bedzie ze dziecko jest irl pochodzenia. tak jak na akcie urodzenia

Irlandzki paszport dla maluszka. 1 rok 5 miesiąc temu #33090

• Anonim
  • Anonim Avatar
adamek napisał:
dziecko urodzone w irlandii w dokumentach ma wpisane ze jest irlandzkiej narodowosci. moze miec 2 obywatelstwa jesli sie mu je wyrobi. mimo ze nie jestescie tutaj 4 lata to nawet w polskim paszporcie bedzie ze dziecko jest irl pochodzenia. tak jak na akcie urodzenia
No wieksze BZDURY to w zyciu nie czytalam. Prosze nie wprowadzac w ludzi w blad! Radze dobrze zapoznac sie z prawem irlandzkim: po pierwsze, sam fakt urodzin dziecka na terenie Irlandii po 2004 r nie daje obywatelstwa irlandzkiego. Obywatelstwo mozna nabyc zarowno po matce jak i/ lub po ojcu. W akcie urodzenia NIE MA wpisanego obywatelstwa a w paszporcie polskim jest wpisane obywatelstwo polskie (co jest cholernie LOGICZNE). Zeby dziecko urodzone w IRL nabylo obywatelstwo irlandzkie musi: a) conajmniej 1 z rodzicow miec obywatelstwo irlandzkie lub rodzice(jeden wystarczy) z kraju EU musza udokumentowac swoj pobyt w IRL nieprzerwanie 3 lata w ciagu 4 lat PRZED NARODZINAMI DZIECKA. Oznacza to, ze dluzszy pobyt po narodzinach NIE spowoduje praw do nabycia obywatelswa! Wszystko jest opisane w bardzo jasny i przejrzysty sposob na stronie www.dfa.ie/passports-citizenship/.

Irlandzki paszport dla maluszka. 1 rok 5 miesiąc temu #33091

• zzz
  • zzz Avatar
co za bzdura miejsce urodzenia nie daje narodowość a jedynie obywatelstwo pod warunkiem ,że rodzice przebywali tu odpowiednio wymagany czas

Irlandzki paszport dla maluszka. 1 rok 5 miesiąc temu #33092

• Anonim
  • Anonim Avatar
narodowość a obywatelstwo to są dwie różne sprawy > Narodowości jest polskiej skoro rodziców ma polaków a może być obywatelem iralndi jeśli rodzice są rezydentami
Czas generowania strony: 0.152 s.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem