Zaloguj Zarejestruj

Zaloguj się

Użytkownik *
Hasło *
Zapamiętaj mnie

Załóż konto

Pola zaznaczone gwiazdką(*) są wymagane.
Imię i nazwisko *
Użytkownik *
Hasło *
Powtórz hasło *
Email *
Powtórz email *
Captcha *
Reload Captcha
Witamy, Gość

TEMAT: mandat i co dalej?

mandat i co dalej? 1 rok 3 miesiąc temu #33243

• Anonim
  • Anonim Avatar
Witam wszystkich :-) Zanim zacznę,bardzo proszę te wszystkie "kąśliwe języki " o nie zaśmiecania mi tematu swoimi "mądrościami".Mam konkretny kłopot i liczę na konkretne odpowiedzi za które z góry dziękuję.A więc - Garda zabrała mi samochód na checkpoincie z powodu braku wszelkich opłat.O ile wiem kończy się to sprawą w sądzie i pewnie dwuletnim zakazem.Jednak dziś listonosz przyniósł mi dwa mandaty jeden za brak inszuransu drugi za brak NCT ( a co z taxem?) Jeśli zapłacę mandaty to znaczy że ominie mnie sprawą w sądzie czy najpierw zapłacę potem będzie sprawa a potem jeszcze dostanę grzywnę i zakaz? Ktoś w temacie?

mandat i co dalej? 1 rok 3 miesiąc temu #33244

• Leming
  • Leming Avatar
oczekuj listu trzeciego :)

mandat i co dalej? 1 rok 3 miesiąc temu #33245

• Sylka
  • Sylka Avatar
A czy nie lepiej dowiedziec sie u zrodla ?
dzwon na Garde, Sad, a tam dowiesz sie najpewniej.
powodzenia i pozdrawiam.

mandat i co dalej? 1 rok 3 miesiąc temu #33247

• wujekdobrarada
  • wujekdobrarada Avatar
Sądu w tym przypadku nie unikniesz.
Zapłać jak najszybciej mandaty i potwierdzenia weź ze sobą później do Sądu. Co do mandatu za brak Road Tax to teraz jego wysokość będzie także zależała od tego czy składałeś deklarację RF-150 czy nie. Jak Ci się uda staraj się zapłacić wszystkie mandaty przed rozprawą. To może bardzo pomóc w poprawieniu humory Marry i karę dostaniesz znacznie mniejszą.

mandat i co dalej? 1 rok 3 miesiąc temu #33248

• nicole
  • nicole Avatar
  • Wylogowany
  • Expert Boarder
  • Oklaski: -4
Nie mozesz oplacic Motor Tax jesli nie masz certyfikatu ubezpieczenia, dlatego nie otrzymasz 3 listu.
Zgodnie z prawem za brak ubezpieczenia moze ci grozic grzywna do 5000 euro, punkty karne lub sad moze orzec zamiane punkow na dyskwalifikacje od prowadzenia pojazdow. Sadu nie unikniesz ale dobrze bedzie widzane jesli wszystko pooplacasz i bedziesz mial certyfikat ubezpieczenia, motor taxu i NCT.
Za brak NCT grozi do 5000 grzywny i punkty karne. Kary moga byc nalozone razem.
Ja na twoim miejscu:
1. Kiedy skonfiskowali ci auto zapewne wydali dokument potwierdzajacy gdzie jest auto i nazwisko Gardzisty, podejdz tam popros o rozmowe z Gardzista i zapytaj co ci moze grozic, - glowy ci za to nie urwie.
2. Zapytaj solicitora o porade - nie powinien rzadac zaplaty za pierwsza porade.
3. Wejdz na strone www.flack.ie, jest tam numer tel, zadzwon, jest to darmowa pomoc prawna.

mandat i co dalej? 1 rok 3 miesiąc temu #33250

• luki
  • luki Avatar
  • Wylogowany
  • Expert Boarder
  • Otrzymane podziękowania: 1
  • Oklaski: 1
jak przedmowca , najlepiej idz na garde popros o rozmowe z prowadzacym sprawe aa jak nie masz jak jechac poprostu zadzwon i zapytaj , powodzenia
Ostatnio zmieniany: 1 rok 3 miesiąc temu przez luki.
Czas generowania strony: 0.155 s.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem