Zaloguj Zarejestruj

Zaloguj się

Użytkownik *
Hasło *
Zapamiętaj mnie

Załóż konto

Pola zaznaczone gwiazdką(*) są wymagane.
Imię i nazwisko *
Użytkownik *
Hasło *
Powtórz hasło *
Email *
Powtórz email *
Captcha *
Reload Captcha
Witamy, Gość

TEMAT: Injury benefit

Injury benefit 3 miesiąc 3 tygodni temu #34159

• mkol2nik
  • mkol2nik Avatar
  • Wylogowany
  • Fresh Boarder
  • Otrzymane podziękowania: 1
  • Oklaski: 0
Witam,mąż posiadał 2 prace ,w jednej z nich na pół etatu,doznał wypadku.Ja po macierzyńskim nie wróciłam do pracy,żeby zająć się drugim dzieckiem.Pobieramy FIS 75e/tyg,i teraz mąż czeka na przyznanie chorobowego maksymalnie 188/tygodnowo.Wyczytałam,że w takim wypadku FIS należy się tylko do 6 tygodni? ??Czy ktoś miał podobny problem i czy ten FIS jak został przyznany na rok nie zostanie wstrzymany,i czy są jakieś inne formy pomocy?Z góry dziękuję za pomoc.

Injury benefit 3 miesiąc 3 tygodni temu #34160

• Abon
  • Abon Avatar
Fis owszem jest przyznawany na rok ale warunkiem jest ze osoba jest ciagle zatrudniona i ma min 19 godzin w tygodniu jeżeli te kryterium jest nie spełnione fis zawieszaja

Injury benefit 3 miesiąc 3 tygodni temu #34162

• mkol2nik
  • mkol2nik Avatar
  • Wylogowany
  • Fresh Boarder
  • Otrzymane podziękowania: 1
  • Oklaski: 0
Ale mąż miał wypadek w pracy i po leczeniu do niej wróci.Jeżeli tak jest to jak człowiek z 4 osobowa rodzina ma przeżyć np.3 miesiace za 752e/miesięcznie .Dziękuję za odwiedziny.

Injury benefit 3 miesiąc 2 tygodni temu #34166

• Anonim
  • Anonim Avatar
myślę że skoro ty nie pracujesz to napewno twój mąż dostanie pieniążki z sociala na ciebie i na dzieci ,oby decyzja była jak najszybciej.

Injury benefit 3 miesiąc 2 tygodni temu #34168

• 2xl
  • 2xl Avatar
Miałem podobny przypadek, nie daj sie wyrolowac.Jak byl to wypadek w pracy na duzym niebieskim kwestionariuszu mieliście zaznaczyć,wypadek ,pracodawca mial to podpisac,jesli tego nie zrobiliscie mozecie szybko zglosic to do SOCIAL WELFER,nalezy sie mezowi przez pol roku 250eu chorobowego wypadkowego,pozniej dostaje 188eyro,Chorowac moze do dwoch lat,pozniej stara sie o rete idostaje rozne dodatki.Tyle o socjalu.Jesli chodzi o pracodawce powinien dobrowolnie wyplacic odszkodowanie,najczesciej jest to kilka tygodni pelnej tygodniowej pensji,jesli bedzie sie wykrecal oddajesz sprawe do prawnika- on wyciaga skutecznie kase od prcodawcy,prawnikowi placisz dopiero po zakonczone sprawie ustalony procent.Ja mam problem z kregoslupem,dostalem rente,prawnik wyciagnal 60000eu odszkodowania,i dopiero zaplacilem prawnikowi, Pewnie trwalo to poltora roku,ale ja niczym sie nie zajmowalem,mialem spokojna glowe, a teraz nie musze sie glowkowac jak przezyc,Ty natomiast idz do socjala,przedstaw sytuacje i nalezy sie wam dodatek,zapomoga-jak zwal tak zwal-chocby na dzieci.jesli masz jeszcze zapytania dawaj smialo.

Injury benefit 3 miesiąc 2 tygodni temu #34169

• 2+2
  • 2+2 Avatar
wszystko napisales prawde,tylko z jednym sie mylisz.Tez mialem wypadek w pracy,zgloszone do socjala,pracodawca podpisal,do czasu otrzymania illnes dostawalem 100procent zarobku,potem puzniej doplacali ruznice do kwoty socjala,ale!!!tylko dwa miesiace.Tez oddalem sprawe do adwokata,czekam juz o wrzesnia,i juz mam naliczone 15 tysiecy utraconych zarobkow,wypadek byl w czercu ubieglego roku.Prawda jest ze ten chlopak powinien tak zrobic ja mowisz..
pozdrawiam.

Injury benefit 3 miesiąc 2 tygodni temu #34170

• 2+2
  • 2+2 Avatar
jeszcze jedno chcialem dodac,po pol roku dostalem desability allowance ,

Injury benefit 3 miesiąc 2 tygodni temu #34174

• 2XL
  • 2XL Avatar
Masz racje,dlatego mowilem nie daj sie wyrolowac,mi wyplacili az150eu,wkurzylem sie poszedlem do socjala,prawie z geba-z natury tak nie robie-co jest grane,pomoglo,juz po dwoch tygodniach dostalem wyrownanie i 250eu przez pol roku.Socjal na tym bazuje jak nie wiesz,nie upomnisz sie to nie dostaniesz. To na tyle. Teraz do Ciebie,jestes na '' Rencie''-Wiesz.ze naleza Ci sie rozne dodatki? ;)

Injury benefit 3 miesiąc 2 tygodni temu #34175

• 2+2
  • 2+2 Avatar
2XL napisał:
Masz racje,dlatego mowilem nie daj sie wyrolowac,mi wyplacili az150eu,wkurzylem sie poszedlem do socjala,prawie z geba-z natury tak nie robie-co jest grane,pomoglo,juz po dwoch tygodniach dostalem wyrownanie i 250eu przez pol roku.Socjal na tym bazuje jak nie wiesz,nie upomnisz sie to nie dostaniesz. To na tyle. Teraz do Ciebie,jestes na '' Rencie''-Wiesz.ze naleza Ci sie rozne dodatki? ;)

wiem ze sie naleza,dostalem wolne przejazdy,a doplate do swiatla,i TV licence odmowili bo mieszkam z zona i synem,chociaz on prowadzi osobne gospodarstwo,i dzielimy rachunki na trzy ,odmowili dwa razy,na opal pisalem dwa razy ,dali pod koniec kwietnia,i nie wiem czy na jesien skladac nowy wniosek??? a z tym socjalem ,to ja dostawalem 188+praca mi doplacala przez trzy miesiace,czyli188+170,a teraz wiadomo 193..dzieki ,,pozdrawiam
Czas generowania strony: 0.142 s.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem