Zaloguj Zarejestruj

Zaloguj się

Użytkownik *
Hasło *
Zapamiętaj mnie

Załóż konto

Pola zaznaczone gwiazdką(*) są wymagane.
Imię i nazwisko *
Użytkownik *
Hasło *
Powtórz hasło *
Email *
Powtórz email *
Captcha *
Reload Captcha
Witamy, Gość
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: Ile zarabiacie?

Ile zarabiacie? 9 miesiąc 2 tygodni temu #33447

• Zarobki
  • Zarobki Avatar
Poradźcie. Czy przyjąć ofertę pracy : Lekka nie ciężka. 9,70 na godzinę. 25 godzin w tygodniu od 10 do 15. Sobota od 7 do 15. Leciutko ponad 300 euro tygodniowo. MAŁO ! (Kobieta) Pracujecie za 300 euro???? Może ja już zwariowałam i żądam nie wiadomo czego. Ale teraz tak płacą, ledwo ponad minimum!!!!

Ile zarabiacie? 9 miesiąc 2 tygodni temu #33449

• Anonim
  • Anonim Avatar
Wszystko zalezy ile masz doswiadczenia i w jakiej branzy pracujesz.
Ja z zona nie narzekam ale 300e / tydzien to masakra dla mnie.
Jak nie masz rodziny i dzieci to pewnie przezyjesz i jescze cos odlozysz, jezeli masz to wspolczuje. Dobra rada, pracuj za 300e w trakcie zmien na cos innego za 350e i tak dalej , nie siedz w jednym miejscu jezeli jestes nie zadowolona. Ja z zona w taki doszlismy do naszych kotraktow ;)

ATAK NA POLAKA, ...ZOSTAŁ ZABITY 9 miesiąc 2 tygodni temu #33450

• W LONGFORD
  • W LONGFORD Avatar
... zginął od ciosów nożem.

Ile zarabiacie? 9 miesiąc 2 tygodni temu #33457

• jackowski
  • jackowski Avatar
  • Wylogowany
  • Fresh Boarder
  • Otrzymane podziękowania: 1
  • Oklaski: 1
a moim zdaniem warto przyjąć taką ofertę. Od czegoś trzeba zacząć, pracując możesz się rozglądać za lepszą ofertą czy też awansem. W dzisiejszych czasach nie można być wybrednym na rynku pracy bo najczęściej kończy się to na bezrobociu.
Za tę wiadomość podziękował(a): miszaa

Ile zarabiacie? 9 miesiąc 2 tygodni temu #33466

• miszaa
  • miszaa Avatar
  • Wylogowany
  • Fresh Boarder
  • Oklaski: 0
skoro sama piszesz, ze jest to lekka praca to ja bym ją wziął na twoim miejscu i szukał dodatkowej pracy na 1/3 etatu np.

Ile zarabiacie? 9 miesiąc 2 tygodni temu #33467

• Anonim
  • Anonim Avatar
Wszystko zależy kim jesteś z zawodu i co umiesz robić. Ja znam Polaków którzy są samodzielnymi specjalistami i zarabiają 400E dziennie , ale znam też takich którzy pracują za 200E na cześć etatu. Wszystko zależy od popytu na dany zawód ,umiejetności , czy specjalizacje itd...
Pozdrawiam serdecznie

Ile zarabiacie? 9 miesiąc 2 tygodni temu #33468

• .
  • . Avatar
Dziękuję. Super podpowiedzi.

Ile zarabiacie? 9 miesiąc 2 tygodni temu #33475

• sasda
  • sasda Avatar
Jakbym wiedział wcześniej o tym jak wygląda stosunek min. zarobków do cen dóbr i usług, to bym tu nie przyjeżdżał, bo między moimi wyobrażeniami, a tego co tu zastałem to widnieje taka kurewska przepaść w dół heh

Ile zarabiacie? 9 miesiąc 2 tygodni temu #33476

• .
  • . Avatar
Najgorsze są chyba te ceny wynajmu mieszkań. da sie coś wynająć za tysiąc? Nie na kupie ale tak dla pary. Osobno.

Ile zarabiacie? 9 miesiąc 2 tygodni temu #33479

• asads
  • asads Avatar
Masz wyłożyć tysiak na mieszkanie, to wynajmiesz powiedzmy że napisałbym średnio nowocześnie urządzone mieszkanie, ale średnio to za dużo powiedziane. Dla dwójki, w sumie spoko, po 500 miesięcznie, przy zarobkach tygodniowych minimum 450 po podatku, sorry że tak kalkuluje, ale chce ci pokazać, że utrzymasz się z tego, i odłożysz. To jest w sumie kwestia 200 euro więcej w tygodniu odbijając się od minimum krajowego to nie jest dużo, wiem, ale że mało moich znajomych ma 500 e na tydzień bo to raczcej minimum, lub coś tam wincyj jak 9.15, 10.50. a to powoduje, że chodzę wkurwiony 7 dni w tygodniu, bo źle zarabiają, kumasz minimum krajowe, house,rent,bills damn it I want my dollars back i nie mogę z nimi wydać pieniędzy bo przy minimum ledwo można coś odłożyć. samo to słowo w kontekście tłumaczy wszystko na co sobie można pozwolić. Chyba podobnie jest w innych krajach.

Ile zarabiacie? 9 miesiąc 2 tygodni temu #33480

• brać
  • brać Avatar
Jak masz coś lepszego to nie bierz a jak nie masz to nad czym się zastanawiasz?! Jak mówią miejscowi " better small fish than empty dish" Brać i myśleć co dalej.

Ile zarabiacie? 9 miesiąc 2 tygodni temu #33483

• Yee
  • Yee Avatar
Zarabiam1500€ miesiecznie, nie wiem czy to duzo czy malo na oplaty mam, czynsz rachunki, 100€ miesiecznie zaoszczedze, oplaca sie tu byc?

Ile zarabiacie? 9 miesiąc 2 tygodni temu #33484

• ,
  • , Avatar
Wychodzi na to, że wiele osób, znakomita większość zarabia około 350 na tydzień, w porywach do 400. Powinni podnieść stawkę minimalną przy takich wysokich kosztach utrzymania. Nie opłaca się tu być po to, aby robić jedynie na opłaty. A w Pl podobnie chyba?

Ile zarabiacie? 9 miesiąc 2 tygodni temu #33485

• Opłaca się?
  • Opłaca się? Avatar
Zasiłku jest 188. Zrobię 310. 6 dni w tygodniu do roboty, za 120 euro, jeśli patrzeć na tą różnicę. Masakra.

Ile zarabiacie? 9 miesiąc 2 tygodni temu #33487

• sdada
  • sdada Avatar
Stawke minimalną podniosą Ci jak ukończysz studia, które pewnie i tak nie zagwarantują Ci pracy, chyba że ukończysz kierunek na który jest popyt na rynku pracy lub po prostu inwestujesz w rynek. Za minimum pracuje najniższa warstwa społeczna, biedna i niewyedukowana, lub leniwa lub z wypalonymi ambicjami. studenci na part time. dorabiając sobie, ale bez perspektyw na długoterminowość hehe i emigranci z krajów postkomunistycznych i Azji i Afryki. Fakty są takie, że można się tutaj fajnie ustawić, ale można też tkwić na minimum i nic nie odkładać.

Ile zarabiacie? 9 miesiąc 2 tygodni temu #33488

• Minimum
  • Minimum Avatar
Nie prawda. Dużo firm nie daje nawet 10 euro na h. Mnóstwo ludzi z doświadczeniem pracuje za niewiele ponad 300. Tak tu robią. Wyzyskuja. Supermarkety, sklepy. wiele fabryk itp. Knajpy itp.

Ile zarabiacie? 9 miesiąc 2 tygodni temu #33489

• Anonim
  • Anonim Avatar
Przyglądam się temu tematowi i zastawiam się co on ma na celu?
zniechęcić ludzi do pracy?
i pójście na socjal??
Ludzie więcej wiary w siebie.
Jak nie będziecie starali się starali , próbowali to będziecie tkwić w tym samym miejscu. Na sukces trzeba pracować. Jak ktoś ma pomysł na siebie to może lepiej niech założy własny biznes.
Zamiast narzekania proponuje zacząć działać.

Pozdrawiam

Ile zarabiacie? 9 miesiąc 2 tygodni temu #33490

• Anonim
  • Anonim Avatar
Yee napisał:
Zarabiam1500€ miesiecznie, nie wiem czy to duzo czy malo na oplaty mam, czynsz rachunki, 100€ miesiecznie zaoszczedze, oplaca sie tu byc?
Jesli po oplatach i kosztach zycia, jestes wstanie zaoszczedzic tylko 100e, to chyba 'nie warta skorka za wyprawke'. Przykro to twierdzac, ale z kazdym rokiem jest tutaj coraz gorzej... Nie chodzi o brak pracy, bo ta jest, tylko pytanie za jakie stawki? problemem sa oplaty za mieszkanie, ubezpieczenia za auta itp (ogolnie koszty zycia) rosna diametralnie a szczegolnie odczuwaja to ci,ktorzy wlasnych domow nie maja... Nie che wyrokowac ale moim zdaniem bedzie gorzej i gorzej, az do nastepnej recesji...

Ile zarabiacie? 9 miesiąc 1 tydzień temu #33491

• szczerze
  • szczerze Avatar
Celem tego postu jest chyba pokazanie prawdy, że polscy pracownicy są wykorzystywani, pracują za zaniżone stawki pomimo swoich umiejętności i doświadczenia. Są traktowani źle, niedoceniani, często pomimo starań właśnie, szkoleń i ciężkiej pracy!!!! To jest faktem. Tylko wiele osób osób robi za niską stawkę i siedzi cicho, nawet tutaj nie zabiera głosu. Z resztą to forum to szkoda czasu.

Ile zarabiacie? 9 miesiąc 1 tydzień temu #33492

• Confused
  • Confused Avatar
Ja zarabiam €10ph (8 lat doswiadczenia w zawodzie) a moi koledzy po fachu w tej samej firmie zarabiają dużo więcej.Mój mąż zarabia niewiele więcej (10 lat stazu w tej samej korporacji).Mamy dwoje dzieci.Po opłaceniu rachunków i innych kosztów utrzymania nie jesteśmy w stanie nic odłożyć ani ubiegać się o kredyt na dom.Żeby pojechac na wakacje musimy ostro zacisnąć pasa.Wszystko drożeje a pensje w miejscu.Coraz częściej zastanawiamy się z mężem aby wyjechać do jego kraju (równie dobrze można pracować na rachunki i tam a przynajmniej większość roku święci słońce a na ulicach pachnie eukaliptus).

Ile zarabiacie? 9 miesiąc 1 tydzień temu #33494

• Eukaliptus
  • Eukaliptus Avatar
Lecz się eukaliptusem. Skuteczny doodbytbiczo.

Ile zarabiacie? 9 miesiąc 1 tydzień temu #33495

• Anonim
  • Anonim Avatar
szczerze napisał:
Celem tego postu jest chyba pokazanie prawdy, że polscy pracownicy są wykorzystywani, pracują za zaniżone stawki pomimo swoich umiejętności i doświadczenia. Są traktowani źle, niedoceniani, często pomimo starań właśnie, szkoleń i ciężkiej pracy!!!! To jest faktem. Tylko wiele osób osób robi za niską stawkę i siedzi cicho, nawet tutaj nie zabiera głosu. Z resztą to forum to szkoda czasu.
czy polacy sa wyzyskiwani?
nie wiem to generalizowanie bo inni ronia za ta sama stawke.
Moze sa wyzyskiwani Ci co robia u jakis zlodzieji na czarno.
Powtarzam jeszcze raz trzeba szukac, starc sie a sie uda.
Ja pracuje w firmie w ktorej polacy sa na roznych stanowiskach od operatora po menadzera.
Wiec ludzie nie generalizujecie , bo w polsce wcale nie jest lepiej.

Pozdrawiam

Ile zarabiacie? 9 miesiąc 1 tydzień temu #33496

• Confused
  • Confused Avatar
Skąd wiesz? Próbowałeś/as? Jeżeli przynosi ci ulgę na problemy doodbytnicze to mimo niezbyt ciekawej sytuacji finansowej podesle ci świeże gałązki eukaliptusu do Irlandii.

Ile zarabiacie? 9 miesiąc 1 tydzień temu #33497

• Anonim
  • Anonim Avatar
Confused napisał:
Ja zarabiam €10ph (8 lat doswiadczenia w zawodzie) a moi koledzy po fachu w tej samej firmie zarabiają dużo więcej.Mój mąż zarabia niewiele więcej (10 lat stazu w tej samej korporacji).Mamy dwoje dzieci.Po opłaceniu rachunków i innych kosztów utrzymania nie jesteśmy w stanie nic odłożyć ani ubiegać się o kredyt na dom.Żeby pojechac na wakacje musimy ostro zacisnąć pasa.Wszystko drożeje a pensje w miejscu.Coraz częściej zastanawiamy się z mężem aby wyjechać do jego kraju (równie dobrze można pracować na rachunki i tam a przynajmniej większość roku święci słońce a na ulicach pachnie eukaliptus).

Tak sie zastanwaiam co was tu trzyma, gdybym zarabial tylko po to zeby przezyc, nic nie odlozyc, nie miec mozliwosci na kredyt na dom / kupno domu to bym zwijal sie do PL. Sam mam 2 dzieci, zona pracuje, ja pracuje, zdolnosc kredytowa mamy i jestesmy w trakcie kupna domu i przez ostatnie kilka lat bez problemu odkladalismy 1200e/mc. gdybym mial tu siedziec dal 200-300e mc / oszczednosci to bym sie powaznie zastanowil czy warto poswiecic dziadkow, babcie w PL dla zycia tutaj. Przeciez w PL tez mozna zarobic spokojnie 3k na reke na osobe. Zycie jest tansze i podejrzewam ze wyjdziecie na to samo

Ile zarabiacie? 9 miesiąc 1 tydzień temu #33498

• No cos Ty
  • No cos Ty Avatar
Anonim napisał:
Confused napisał:

Tak sie zastanwaiam co was tu trzyma, gdybym zarabial tylko po to zeby przezyc, nic nie odlozyc, nie miec mozliwosci na kredyt na dom / kupno domu to bym zwijal sie do PL. Sam mam 2 dzieci, zona pracuje, ja pracuje, zdolnosc kredytowa mamy i jestesmy w trakcie kupna domu i przez ostatnie kilka lat bez problemu odkladalismy 1200e/mc. gdybym mial tu siedziec dal 200-300e mc / oszczednosci to bym sie powaznie zastanowil czy warto poswiecic dziadkow, babcie w PL dla zycia tutaj. Przeciez w PL tez mozna zarobic spokojnie 3k na reke na osobe. Zycie jest tansze i podejrzewam ze wyjdziecie na to samo

Nie mam zielonego pojecia w jaki sposob mozna odlozyc ponad 1000 e na miesiac no chyba,ze jecie zupki chinskie lub nie posiadacie samochodow.

Zycie w Irlandii drozeje i kazdy kto mieszka tutaj wiele lat jest w stanie to zauwazyc.
Poza tym wielu z Nas chce przezyc zycie,a nie wegetowac.
Ja mam 13 e/ h , Maz 19e/h , dwojka dzieci, dwa samochody. Kupujemy tylko organiczne jedzenie , ekologiczne kosmetyki itp. Jesli odlozymy 500 euro /mc to uwazam za sukces.
Zycie jednak nie polega tylko na odkladaniu. Trzeba korzystac - smierc moze czekac za rogiem i bedzie tyle po pieniadzach.
Wiele z Was traci wiele w pogoni za pieniadzem.
My zyjemy z usmiechem na ustach.

Ile zarabiacie? 9 miesiąc 1 tydzień temu #33499

• Anonim
  • Anonim Avatar
No cos Ty napisał:
Anonim napisał:
Confused napisał:

Nie mam zielonego pojecia w jaki sposob mozna odlozyc ponad 1000 e na miesiac no chyba,ze jecie zupki chinskie lub nie posiadacie samochodow.

Zycie w Irlandii drozeje i kazdy kto mieszka tutaj wiele lat jest w stanie to zauwazyc.
Poza tym wielu z Nas chce przezyc zycie,a nie wegetowac.
Ja mam 13 e/ h , Maz 19e/h , dwojka dzieci, dwa samochody. Kupujemy tylko organiczne jedzenie , ekologiczne kosmetyki itp. Jesli odlozymy 500 euro /mc to uwazam za sukces.
Zycie jednak nie polega tylko na odkladaniu. Trzeba korzystac - smierc moze czekac za rogiem i bedzie tyle po pieniadzach.
Wiele z Was traci wiele w pogoni za pieniadzem.
My zyjemy z usmiechem na ustach.

Nam sie udaje, zyjemy normalnie, 2 samochody , przedszkole i szkola , raz w roku mozemy sobie pozwolic na porzadne wakacje w jednym z kurortow w Europie + conajmniej raz w roku wakacje w Polsce. Od czasu do czasu wyjscie z zona na kolacje/tance do miasta, i raz na 2 tyg obiad w jednej z restauracji w Galway.
Nie zarabiamy najnizszej krajowej i wiem ze gdybym mogl odlozyc mniej niz 500e to bym sie spakowal i wrocil do PL.
Wiem ze zycie tu drozeje dlatego trzeba kupic dom....zawsze mozna go kiedys sprzdac. ;)
aaa zakupy kupuje normalne, zadne organiczne bo uwazam ze to wielka sciema...poczytaj troche o tym. Gtujemy w domu jak kazda rodzina :)

Ile zarabiacie? 9 miesiąc 1 tydzień temu #33500

• anonimy
  • anonimy Avatar
Jak to łatwo krytykować mniej zarabiających. Ciekawe jakim cudem żyjąc normalnie a zarabiając 400-500 tygodniowo ktoś z małymi dziećmi ma odłożyć więcej niż 300-500 euro miesięcznie? O ile wogóle coś odłoży...
Nas trzyma tu spokoj każdego dnia. W Polsce kombinowaliśmy, żeby przeżyc od 1-go do 31-go. Tutaj może nie odkładamy bajońskich sum, ale mamy pewną pracę, stabilną sytuację finansową i nawet jak na chwilę powinie nam się noga to nie ma strachu, że utoniemy w długach. A jeśli mowa o kupnie domu to nie jest to takie proste i jesli ktoś nie pomyślał o tym wcześniej to ciężko mu będzie odłóżyć 40000 w ciągu roku na wkłąd własny. Poza tym doświadczenie moich znajomych pokazuje, że w Polsce spokojnie można zarobić 3000 na ręke to jakaś bzdura - chyba, że w dużych miastach. Skoro myślisz, że tam jest tak samo dobrze jak tu to naprawdę uważasz , że poświęcenie dzadków i babć tylko dla tego 1000, który tu odkładasz jest ok?

Ile zarabiacie? 9 miesiąc 1 tydzień temu #33501

• ja
  • ja Avatar
moj brat mieszka w Pl fakt duzo jedzi po Polsce jest spawaczem i to takim po podstawowce bo niestety moich rodzicow nie bylo nawet stac na to zeby go wyslac do zawodowki teraz zarabia 8 tys mozna ?

Ile zarabiacie? 9 miesiąc 1 tydzień temu #33502

• Anonim
  • Anonim Avatar
anonimy napisał:
Jak to łatwo krytykować mniej zarabiających. Ciekawe jakim cudem żyjąc normalnie a zarabiając 400-500 tygodniowo ktoś z małymi dziećmi ma odłożyć więcej niż 300-500 euro miesięcznie? O ile wogóle coś odłoży...
Nas trzyma tu spokoj każdego dnia. W Polsce kombinowaliśmy, żeby przeżyc od 1-go do 31-go. Tutaj może nie odkładamy bajońskich sum, ale mamy pewną pracę, stabilną sytuację finansową i nawet jak na chwilę powinie nam się noga to nie ma strachu, że utoniemy w długach. A jeśli mowa o kupnie domu to nie jest to takie proste i jesli ktoś nie pomyślał o tym wcześniej to ciężko mu będzie odłóżyć 40000 w ciągu roku na wkłąd własny. Poza tym doświadczenie moich znajomych pokazuje, że w Polsce spokojnie można zarobić 3000 na ręke to jakaś bzdura - chyba, że w dużych miastach. Skoro myślisz, że tam jest tak samo dobrze jak tu to naprawdę uważasz , że poświęcenie dzadków i babć tylko dla tego 1000, który tu odkładasz jest ok?

Wcale nie powiedzialem ze w Polsce jest dobrze, powiedzialem ze mozna zarobic spokojnie 3k na osobe, i nie mowie tu o duzych miastach , sam mieszkalem w miescie ponizej 100k.
Tutaj mnie trzyma pensja, przyjaciele + wygodne zycie na poziomie a za PL tesknie chyba jak kazdy z nas , za krajem, za rodzina. Nie chce nikogo krytykowac, jeden z moich pierwszych postow tutaj nawiazywal do podjecia pracy i szukania czegos w trakcie. Sam z zona tak doszlismy do godnych zarobkow ( oboje mamy ok. 65k rocznie. Wydaje mi sie ze przy 65k rocznie, odlozenie 12k nie jest wielkim wysilkiem, majac 2 dziecie i zyjac normalnie.
Przyklad kolegi wyzej pokazuje ze mozna zarobic niezle pieniadze w PL, tak samo tutaj mozna zarobic spore pieniadze- tylko trzeba miec, fach, doswiadczenie, umiejetnosci.
Problemem w IE jest duza czesc Polakow, ktorzy przyjechali tu 10 lat temu i dalej pracuja za tyle samo, patrzac na nich widze ich bledyL: slaby angielski, pracuja w tym samym miejscu na tym samym stanowisku przez kilka lat bez zmian i checi do zmian, sa malo ambitni. Uwierz mi ze tacy ludzie tez gina w PL. Chyba w kazdym kraju osoba niewykfalifikowana bedzie na dole lancucha pokarmowego.
Zycze wszystkim lepszych zarbkow, checi do dzialania i zmian.
Nie bojcie sie pytac o podwyzki, nie bojcie sie szukac lepszej pracy, inwestujcie w edukacje i kursy. Z tego co sie teraz orientuje to wszedzie jest problem z nieogarnietymi mlodymi pracownikami, moze to jest wasza szansa. Znam kilka osob, ktore narzekaja na swoich mlodych pracownikow i nie moga przez ostatnie miesace znalesc nikogo normalnego.

Ile zarabiacie? 9 miesiąc 1 tydzień temu #33503

• dyspozycyjność
  • dyspozycyjność Avatar
Tak. tak. Do tego wszystkiego trzeba być DYSPOZYCYJNYM. A jak ma się dziecko to z tym ciężko. I ciężko jest szczególnie kobiecie piąć w górę pomimo super doświadczenia i super umiejętności.

Ile zarabiacie? 9 miesiąc 1 tydzień temu #33504

• Przeciętny Rodzic
  • Przeciętny Rodzic Avatar
A mnie w miejscu trzyma elastyczność i wyrozumiałość pracodawcy, co jest nieocenionym atutem jeśli ma się małe dzieci, a drugi rodzic za nic nie może urwać się z pracy np. gdy maluch się rozchoruje. O dużej podwyższce nie mam co marzyć, więc o odkładaniu tysięcy euro tym bardziej...

Ile zarabiacie? 9 miesiąc 1 tydzień temu #33505

• Anonim
  • Anonim Avatar
dyspozycyjność napisał:
Tak. tak. Do tego wszystkiego trzeba być DYSPOZYCYJNYM. A jak ma się dziecko to z tym ciężko. I ciężko jest szczególnie kobiecie piąć w górę pomimo super doświadczenia i super umiejętności.
tak jak wspominialem sami mamy 2 malych dziecie i dajemy rade, nie mowie ze jest lekko ale zacisnelismy zabki i zasuwamy do przodu

Ile zarabiacie? 9 miesiąc 1 tydzień temu #33506

• ,
  • , Avatar
Koszty życia tutaj są bardzo wysokie, stawka na godzinę wydaje się przy tym zdzierstwie niska. Czasami na prawdę bardzie opłaca pobierać się zasiłki. Pokrecone to.

Ile zarabiacie? 9 miesiąc 1 tydzień temu #33507

• tomx
  • tomx Avatar
  • Wylogowany
  • Fresh Boarder
, napisał:
Koszty życia tutaj są bardzo wysokie, stawka na godzinę wydaje się przy tym zdzierstwie niska. Czasami na prawdę bardzie opłaca pobierać się zasiłki. Pokrecone to.

Jezli podchodzisz do tego ze zawsze bedziesz pracowal/pracowala za najnizsza stawke to tak , masz racje, bardziej oplaca sie isc na zasilek bo po co sie meczyc. Ja wychodze z zalozenia ze lepiej isc do pracy i dazyc do lepszych zarobkow niz siedziec na socjalu i pierdziec w stolek i narzekac.

Ile zarabiacie? 9 miesiąc 1 tydzień temu #33509

• Anonim
  • Anonim Avatar
w piatek wyplata 800 juro , dziekuje dobranoc,

Ile zarabiacie? 9 miesiąc 1 tydzień temu #33511

• bumik
  • bumik Avatar
  • Wylogowany
  • Fresh Boarder
Anonim napisał:
w piatek wyplata 800 juro , dziekuje dobranoc,
duzo
Ostatnio zmieniany: 9 miesiąc 1 tydzień temu przez bumik. Powód: blad

Ile zarabiacie? 9 miesiąc 1 tydzień temu #33519

• Bolek
  • Bolek Avatar
Za dwa tygodnie :laugh: :laugh: :laugh:

Ile zarabiacie? 9 miesiąc 1 tydzień temu #33527

• Ja31
  • Ja31 Avatar
Albo caly miesiac hahah

Ile zarabiacie? 9 miesiąc 1 tydzień temu #33529

• Sss
  • Sss Avatar
Hahahahhahahahahahahhaha

Ile zarabiacie? 9 miesiąc 1 tydzień temu #33530

• Mieciu
  • Mieciu Avatar
Za dwa tygodnie to będę pod palmami leżał na urlopie

Ile zarabiacie? 9 miesiąc 1 tydzień temu #33531

• Mieciu
  • Mieciu Avatar
Tak. Za cały miesiąc jest 800 zasiłku dla nierobów

Ile zarabiacie? 9 miesiąc 1 tydzień temu #33538

• Ja
  • Ja Avatar
188 zasiłku na tydzień +45 dop!ata do czynszu co miesiąc+ przez pół roku dopłata do ogrzewania po 20 e co tydzień +leki po 1,5 euro od stycznia + medycyna karta pozwalająca Ząbki zrobić okulary bezpłatnie panią doktor odwiedzić itd...
Pracuję w Irlandii 10 rok i , zastanawiam się czy jestem normalny jak patrzę na mojego bezrobotnego sąsiada a może sąsiad zastanawia się czy ja jestem normalny jak rano dzieci do przedszkola ciągnę

Ile zarabiacie? 9 miesiąc 1 tydzień temu #33539

• no właśnie
  • no właśnie Avatar
No właśnie.... taka sytuacja ;) ..... te zasiłki są okej, dobrze że są i niech sobie będą..... rzecz w tym że pracodawcy nadużywają i latami płacą stawkę minimalną.... podnieść stawkę godzinową lub co roku stopniowa podwyżka. Mała różnica w przychodach człowieka pracującego a tego na zasiłku. Oczywiście myślenie Polaka to: praca praca praca, jaka by nie była, Irlandczyk trochę inaczej podchodzi do tematu.

Ile zarabiacie? 9 miesiąc 5 dni temu #33543

• bzdety
  • bzdety Avatar
3 tysiące w Polsce to zarobisz ale brutto. Druga sprawa że w Polsce ludzie sporo pracują i dptyczy to nawet lekarzy. Ja mam znajomych co robią po 300 godzin w miesiącu. Tam nie ma takiego luzu psychicznego jak tutaj.Co wy do Polski nie jezdzicie? Tam ludzie wciąż zarabiają 1200-1500. Płac nie będą rosły ponieważ sprowadzani są na potęgę ukraińcy. Większość moich znajimych dojeżdza do pracy w Niemczech i tylko dzięki temu żyją na jakimś poziomie. Polska to nie tylko Warszawa czy Poznań. Wiekszość z Was tutaj opowiada jakieś bzdury. Nie odłożę 500 to pojadę do Polski. Ale po co ?Tam będziesz musiał pożczyć 500 żeby przeżyć. Tutaj nawet jak nie odłożysz to po pierwsze wystarcza a po drugie nie biedujesz. Natomiast co do przykłady spawacza. To fakt spawacze zarabiają dobrze a większośc z nas to ofiary polskiej edukacji. Trzeba było iśc do zawodówek a nie ogólniaków czy ekonomików. Ale wracając zarabia 8 tysięcy a za ile godzin się zapytam? Pracuje na miejscu czy ciągle w delegacji? No i te 8000 jak na Polskę super ale to wciaż tylko 2000 euro. Gdyby pracował za granicą to zarobił by 8 ale euro. Natomiast pomijając sfere materialna to nie bardzo chciałbym wracać do polskiej biurokracji, nakazów, zkazów. W Polsce już na lotniskowym parkingu szukam gdzie przejście dla pieszych żeby się milicja nie przyczepiła. Ja nie będę w Polsce płacił 300e haraczu dla ZUSu tylko dlatego żę jestem przedsiębiorczy i otworzę jakiś biznes. Zauważyliście jacy w Polsce ludzie są skwaszeni, czemu się akurat nie dziwię. Niestety ale z mojego punktu widzenia na razie nie ma po co wracać. Nie wróce po pierwsze ze względu na dzieci a po drugie dlatego żęby na starość grzebiąc w śmietniku nie pomyśleć a mogłem zostać w Irlandii.

Ile zarabiacie? 9 miesiąc 4 dni temu #33545

• Anonim
  • Anonim Avatar
:whistle: Dziękuję. Dobrze robi taki zimny prysznic. Siedzieć cicho doceniać że ma się kochaną zieloną wyspę spokojnosci

Ile zarabiacie? 9 miesiąc 4 dni temu #33546

• kornelia
  • kornelia Avatar
bzdety napisał:
3 tysiące w Polsce to zarobisz ale brutto. Druga sprawa że w Polsce ludzie sporo pracują i dptyczy to nawet lekarzy. Ja mam znajomych co robią po 300 godzin w miesiącu. Tam nie ma takiego luzu psychicznego jak tutaj.Co wy do Polski nie jezdzicie? Tam ludzie wciąż zarabiają 1200-1500. Płac nie będą rosły ponieważ sprowadzani są na potęgę ukraińcy. Większość moich znajimych dojeżdza do pracy w Niemczech i tylko dzięki temu żyją na jakimś poziomie. Polska to nie tylko Warszawa czy Poznań. Wiekszość z Was tutaj opowiada jakieś bzdury. Nie odłożę 500 to pojadę do Polski. Ale po co ?Tam będziesz musiał pożczyć 500 żeby przeżyć. Tutaj nawet jak nie odłożysz to po pierwsze wystarcza a po drugie nie biedujesz. Natomiast co do przykłady spawacza. To fakt spawacze zarabiają dobrze a większośc z nas to ofiary polskiej edukacji. Trzeba było iśc do zawodówek a nie ogólniaków czy ekonomików. Ale wracając zarabia 8 tysięcy a za ile godzin się zapytam? Pracuje na miejscu czy ciągle w delegacji? No i te 8000 jak na Polskę super ale to wciaż tylko 2000 euro. Gdyby pracował za granicą to zarobił by 8 ale euro. Natomiast pomijając sfere materialna to nie bardzo chciałbym wracać do polskiej biurokracji, nakazów, zkazów. W Polsce już na lotniskowym parkingu szukam gdzie przejście dla pieszych żeby się milicja nie przyczepiła. Ja nie będę w Polsce płacił 300e haraczu dla ZUSu tylko dlatego żę jestem przedsiębiorczy i otworzę jakiś biznes. Zauważyliście jacy w Polsce ludzie są skwaszeni, czemu się akurat nie dziwię. Niestety ale z mojego punktu widzenia na razie nie ma po co wracać. Nie wróce po pierwsze ze względu na dzieci a po drugie dlatego żęby na starość grzebiąc w śmietniku nie pomyśleć a mogłem zostać w Irlandii.
O jakim ty q... luzie w pracy wypisujesz czlowieku?! Pracuje na 'szmacie' w Galway, w miejscu gdzie jest zatrudnionych ze 180 sprzataczy. Stres jest wiekszy niz w korporacji na stanowiskach dyrektorskich. Wymagania, ganianie ludzi i brak szacunku to na porzadku dziennym a wszystko to za....grosze, jak za taka robote. Ludzie co tu pracuja to albo studenci, ktorym nie zalezy albo rodziny z dziecmi, ktorym nie jest tak latwo sie oderwac od tej roboty bo wlasnie...maja dzieci i niestety nie sa dyspozyzyjni! Nie chrzancie tu szukaniu lepiej platnej pracy bo szukac sobie mozna ale wszedzie oczekuja, ze bedziesz dyspozycyjny (np. w fabrykach), nie moga ci zagwarantowac stalej zmiany na poczatek. Nie zrozumie syty glodnego...niestety...

Ile zarabiacie? 9 miesiąc 4 dni temu #33547

• Rzuć to
  • Rzuć to Avatar
Rzuć to. Ja zaryzykowalam i opłaciło się. . Ofert jest dużo, nie spodziewałam się! Też mam dzieciaka i wymagania godzinowe. SZANUJ SIEBIE -RZUĆ TO jak masz odrobinę szacunku dla siebie - mąż mi tak powiedział i miał rację.

Ile zarabiacie? 9 miesiąc 4 dni temu #33549

• mnie Tu dobrze
  • mnie Tu dobrze Avatar
Zgadzam się w 100 % z Bzdetami. Spawacz to teraz jeden z najbardziej pożądanych specjalistów więc ten przykład trochę nietrafiony. Moja siostra - pani magister - po całych tygodniach poszukiwań pracuje w stolicy na recepcji za 1500 netto. Ludzie na ulicach są w większosci skwaszeni i nieuprzejmi, a jak wchodzę do sklepu to czuję, jakby każda 'życzliwa' sprzedawczyni patrzyła na mnie jak na potencjalnego złodzieja. No, ale czemu się dziwić skoro każde manko biedaczka musi pokryć z własnej kieszeni... Albo niektórzy nie pamiętaja jak się żyje w Polsce, albo nie zdążyli tam pożyć wyjeżdżając w wieku 20 lat. Mnie tu dobrze - milionerem nie jestem, mam tylko marne e13/h, ale stać mnie na normalne życie i nie muszę się zastanawiać czy kupić dziecku spodnie czy buty w tym miesiącu, a na książki brać kredyt w sierpniu, a po spłaceniu kolejny na święta.

Ile zarabiacie? 9 miesiąc 4 dni temu #33552

• Onaa
  • Onaa Avatar
Smiesza mnie ludzie ktorzy siedza w irlandii i pisza ze nie wraca nigdy do Polski bo tak tam zle i strasznie itd. Faktycznie jest drogo, podatki tragicznie ale ludzie potrafia dobrze zyc tam i nie narzekaja. Nie rozumiem straszenua tych co wracaja, jak byles kumaty to odlladales i masz do czego wrocic . Tutaj sielanki w irl tez nie ma, ciagle rent wzrasta i inne rzeczy tez. Wielu tu zostaje bo nie maja do cxego wrocuc do Pl i wola ze szmata tu latac do 60tki bo tak jest latwiej. W Pl trzeba byc zaradnym

Ile zarabiacie? 9 miesiąc 3 dni temu #33553

• Anonim
  • Anonim Avatar
Onaa napisał:
Smiesza mnie ludzie ktorzy siedza w irlandii i pisza ze nie wraca nigdy do Polski bo tak tam zle i strasznie itd. Faktycznie jest drogo, podatki tragicznie ale ludzie potrafia dobrze zyc tam i nie narzekaja. Nie rozumiem straszenua tych co wracaja, jak byles kumaty to odlladales i masz do czego wrocic . Tutaj sielanki w irl tez nie ma, ciagle rent wzrasta i inne rzeczy tez. Wielu tu zostaje bo nie maja do cxego wrocuc do Pl i wola ze szmata tu latac do 60tki bo tak jest latwiej. W Pl trzeba byc zaradnym

to co tu jeszcze w takim razie robisz?
  • Strona:
  • 1
  • 2
Czas generowania strony: 0.297 s.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem