Zaloguj Zarejestruj

Zaloguj się

Użytkownik *
Hasło *
Zapamiętaj mnie

Załóż konto

Pola zaznaczone gwiazdką(*) są wymagane.
Imię i nazwisko *
Użytkownik *
Hasło *
Powtórz hasło *
Email *
Powtórz email *
Captcha *
Reload Captcha
Witamy, Gość

TEMAT: Jak znaleźć pracę w innym sektorze usług ?

Jak znaleźć pracę w innym sektorze usług ? 8 miesiąc 1 tydzień temu #33550

• Anonim
  • Anonim Avatar
Hej! Może ktoś z Was miał podobny problem.Od kilku lat pracuję w gastronomi i nie mam innego doświadczenia.Nadszedł dla mnie czas kiedy czuję,że zbyt mnie to męczy psychicznie i fizycznie.Ciężko jest też pogodzić ten typ pracy z życiem rodzinnym.Wysyłam CV,próbuje gdzie się da,ale nic z tego.Albo dostaję maila z odmową albo w ogóle nikt się nie odzywa.To bardzo frustrujace tym bardziej,że znam swoje możliwości i wiem,że potrafię się szybko zaadaptować w nowej sytuacji.Próbowałam rowniez w fabrykach medycznych,ale bez odzewu.Może macie jakieś wskazówki?

Jak znaleźć pracę w innym sektorze usług ? 8 miesiąc 6 dni temu #33551

• Leming
  • Leming Avatar
złóż podanie do social welfare

Jak znaleźć pracę w innym sektorze usług ? 8 miesiąc 6 dni temu #33554

• Anonim
  • Anonim Avatar
mam to samo :/ odkąd przyjechałam do Irlandii, pracowałam z klientami, sklepy, restauracje... też jestem tym zmęczona, od prawie 10 at nie byłam w Polsce na święta, wszystkie weekendy i bank holidaye pracujące... szukam czegoś innego, głównie w fabrykach, doszło do kilku testów i rozmów kwalifikacyjnych, byli chętni żeby mnie przyjąć, mówili o sprawdzaniu referencji - i potem cisza... też chętnie posłucham rad, co robić...

Jak znaleźć pracę w innym sektorze usług ? 8 miesiąc 6 dni temu #33557

• Cv
  • Cv Avatar
Modyfikuj cv w zależności gdzie skladasz cv. Wyłap potem wypunktuj ważne rzeczy - pasujące do danej pozycji, o jaką się ubiegasz. . kilka zdań konkretnych w liście motywacyjnym. Dużo wiary, szczęścia. Trzymam kciuki!

Jak znaleźć pracę w innym sektorze usług ? 8 miesiąc 6 dni temu #33559

• Anonim
  • Anonim Avatar
Cv napisał:
Modyfikuj cv w zależności gdzie skladasz cv. Wyłap potem wypunktuj ważne rzeczy - pasujące do danej pozycji, o jaką się ubiegasz. . kilka zdań konkretnych w liście motywacyjnym. Dużo wiary, szczęścia. Trzymam kciuki!
Tylko jak zmodyfikować takie CV, które jest wypchane tylko i wylacznie doświadczeniem w cateringu?List motywacyjny to spoko."skills" też można podpasowac pod pracodawcę,ale tak czy inaczej to CV jest kluczem.Jakieś podpowiedzi?

Jak znaleźć pracę w innym sektorze usług ? 8 miesiąc 4 dni temu #33563

• asaddaa
  • asaddaa Avatar
gdzie chcesz złożyć CV? Normalnie CV wypchane doś. w kateringu zmienimy tak, że nie będzie opcji żeby Cię NIE przyjęli do pracy. Gdzie chcesz złożyć CV

Jak znaleźć pracę w innym sektorze usług ? 8 miesiąc 3 dni temu #33564

• Anonim
  • Anonim Avatar
no załóżmy, że CV do fabryk.

Jak znaleźć pracę w innym sektorze usług ? 8 miesiąc 17 godzin temu #33572

• anonim
  • anonim Avatar
Niektórzy piszą, że już pracowali w fabrykach choć nie pracowali, inni wpisują w CV lojalnie to co robili i też są przyjęci. Jeśli jest nabór to Cię przyjmą nawet bez doświadczenia. Znam takie osoby. Napisz krótkie ale zwięzłe CV, nie pisz opowiadania. Wysłałaś już jakieś CV? ;) nie, więc napisz, wyślij i czekaj, odezwą się do Ciebie tylko wyślij CVs jak się nie odezwą to wyślij jeszcze raz, i raz jeszcze. Aż się odezwą ;)

Jak znaleźć pracę w innym sektorze usług ? 8 miesiąc 12 godzin temu #33575

• Anonim
  • Anonim Avatar
Ja CV wysłałam, wysyłam od roku, był odzew, ale gdy przychodziło do przyjęcia, to zawsze coś - albo odmowa mailem z automatyczną formułką, albo cisza. Nie mam sobie nic do zarzucenia, każda z rozmów przebiegała świetnie, wręcz wzorowo, testy manualne przechodziłam jak burza, jako jedna z najlepszych z testowanej grupy, testy psychologiczne, induktywne, werbalne i jeszcze inne cudawianki, ich wyniki były omawiane na rozmowie i zawsze byli pełni podziwu, jak dobrze wypadły - żadnych oznak tego, że pracy nie dostanę... więc nie rozumiem kompletnie, o co chodzi. Chyba po prostu mam pecha, inaczej nie umiem tego wytłumaczyć. Obecnie na kolejną odpowiedź "czekam" już trzeci miesiąc. I tak to wygląda...
Doświadczenie w fabrykach opisuję zgodnie z prawdą. Że jest żadne, poza sezonowym sprzątaniem na hali produkcyjnej. Nie chcę kłamać, bo wiem, że to wyjdzie, szczególnie z moimi słabymi umiejętnościami kłamania i gry aktorskiej. Nie mam zielonego pojęcia o pracy na produkcji, wiem tyle ile mi znajomi opowiadają, jak to wygląda, więc zapewne wpadłabym na pierwszym lepszym pytaniu o szczegóły tej "pracy". Nie warto.
Zostaje mi po prostu nadal próbować i tyle... chociaż mam wrażenie, że moja uczciwość w kwestii informacji w CV mnie chyba nigdzie nie zaprowadzi...

Jak znaleźć pracę w innym sektorze usług ? 8 miesiąc 10 godzin temu #33576

• anonim
  • anonim Avatar
Oni zawsze i do każdego są pełni podziwu nawet dla tych z Ilorazem inteligencji baterii duracell,hehe może zbyt nerwowa jesteś, wybuchowa może, może wzrokiem wodzisz po ścianach, może w kwestii emocji jesteś dyskwalifikowana, bo coś musi być z tobą nie tak hehe. Trzech kolesi ode mnie z obecnej tej pracy marzeń w której tkwie jak pachołek to właściwie do boston przyjęto, no i nie było by w tym pewnie nic dziwnego gdyby nie pochodzili z jakichś krain które w boso przez świat przemierzał Cejrowski na wielbłądzie, hehe, nie ma tu nawiązania do rasizmu, ani sarkazmu też, realnie wydaje mi się, że poziom edukacji trochę jest niższy od europejskiego a i tam właśnie pracują, przy następnych testach zacznij rozkręcać długopis i bawić się sprężynką, hehe, więc nie poziom edukacji i znakomite wyniki testu decydują o tym, musisz im mówić to co chcą usłyszeć, czyli że z tobą wszystko ok, i nie wyróżniasz się od pozostałych osób, że masz kolegów koleżanki i że jest cukierkowo i fajnie, a nie że masz ego i ambicje które chce wybić innym zęby. oddychaj spokojnie

Jak znaleźć pracę w innym sektorze usług ? 7 miesiąc 4 tygodni temu #33577

• Anonim
  • Anonim Avatar
W kwestii emocji, jeśli wyszłoby to na testach psychologicznych, to nie zaprosiliby mnie na rozmowę, bo i po co tracić swój i innych czas. Ogólnie twój opis kompletnie nie trafiony, no cóż, nie każdy może być jasnowidzem.
hehe :|

Jak znaleźć pracę w innym sektorze usług ? 7 miesiąc 4 tygodni temu #33578

• Anonim
  • Anonim Avatar
A co do opisu mnie, jaka mam być, to pasuje jak ulał, dokładnie tak się zachowuję - że lubię wykonywać polecenia, sztywne zasady, że nie mam parcia na awanse i w ogóle jestem mało ambitnym robotem do skręcania śrubek. Nie wiem, może wyczuwają, że nie do końca tak jest - tak jak pisałam, marna ze mnie aktorka.

Jak znaleźć pracę w innym sektorze usług ? 7 miesiąc 4 tygodni temu #33579

• Nie pij, pisz konentarze na trzezwo
  • Nie pij, pisz konentarze na trzezwo Avatar
Nie pij, pisz konentarze na trzezwo

Jak znaleźć pracę w innym sektorze usług ? 7 miesiąc 4 tygodni temu #33580

• Anonim
  • Anonim Avatar
proponuję zacząć od siebie, panie "konentarz".

Jak znaleźć pracę w innym sektorze usług ? 7 miesiąc 4 tygodni temu #33583

• Madzia
  • Madzia Avatar
Pamiętam jak w 2004 roku przyjechałam do Irlandii ze znajomymi. Jako jedyna miałam skończone studia i kilka lat doświadczenia w obsłudze klienta. Szukałam tam gdzie wszyscy czyli w fabrykach. Jako jedyna z moich znajomych znałam świetnie angielski. W testach manualnych miałam wybitne w porównaniu do moich znajomych wyniki. Dodam że wszyscy odbyliśmy rozmowy w ciągu tego samego tygodnia. Wszyscy zostali przyjęci tylko nie ja. Składałam CV dalej. Po miesiącu zebrałam pisma z odpowiedziami i przeczytałam te zdawałoby się standardowe odpowiedzi. W wielu z tych pisemek dostrzegłam informację że oni nie potrzebują do pracy w biurze. Ja nie składałam do biura, ja chciałam do fabryki żeby szybko zacząć zarabiać ale moje CV świadczyło o czymś innym. Wtedy wykreśliłam z CV studia, zmniejszyłam lata pracy w biurze i dopisałam sezonową pracę w pieczarkarni (rodzice mieli kiedyś takową jak byłam dzieckiem) i zostałam przyjęta do pracy w pierwszej firmie gdzie złożyłam udoskonalone cv. To były trochę inne czasy i nie przyjmowano tak chętnie jak teraz obcokrajowców do innej pracy niż fizyczna.
Jeden z właścicieli baru, w którym ubiegałam się wtedy o pracę powiedział mi coś bardzo ważnego o czym do dziś pamiętam.
Powiedział: "Happy people work better" i wtedy mi się wszystko rozjaśniło. Oni wiedzieli, że człowiek ambitny nie bedzie szczęśliwy podając piwo podpitym ogrom. A w pracownika, który nie lubi swojej pracy nie chcą inwestować.

Jak znaleźć pracę w innym sektorze usług ? 7 miesiąc 4 tygodni temu #33584

• praca w fabryce
  • praca w fabryce Avatar
Czy praca w fabryce, na linii produkcyjnej jest aż tak atrakcyjna??? Znam ludzi, którzy uciekają stamtąd , nie polecają, robota żmudna, nudna, czas się wlecze niemiłosiernie. I te korki na Parkmore......A może się mylę? Może jest super fajnie???

Jak znaleźć pracę w innym sektorze usług ? 7 miesiąc 4 tygodni temu #33586

• Anonim
  • Anonim Avatar
praca w fabryce napisał:
Czy praca w fabryce, na linii produkcyjnej jest aż tak atrakcyjna??? Znam ludzi, którzy uciekają stamtąd , nie polecają, robota żmudna, nudna, czas się wlecze niemiłosiernie. I te korki na Parkmore......A może się mylę? Może jest super fajnie???
Praca sama w sobie nie jest atrakcyjna ani trochę, ale daje poczucie stabilizacji (pomijając śmieciowe kontrakty - zazwyczaj temporary, przedłużane z tygodnia na tydzień), ludzi przyciągają wyższe stawki godzinowe, możliwość pracy na nocki (1,5 stawki), praca od poniedziałku do piątku, stabilne godziny pracy, wolne bank holidays, wolne na święta.
A fabryki są nie tylko na Parkmore ;)

Jak znaleźć pracę w innym sektorze usług ? 7 miesiąc 4 tygodni temu #33587

• Piekarnia w galway
  • Piekarnia w galway Avatar
Hej pytanie z innej beczki ale ważne!!!! Czy ktoś pracował w polskiej piekarni w galway u Alana bądź Alexa? (Nie wiem jak ma PAN na imię ) . powiedzcie mi proszę jakie ogólne warunki pracy ? Mial ktoś z was doczynienia z tą firmą???

Jak znaleźć pracę w innym sektorze usług ? 7 miesiąc 4 tygodni temu #33591

• Anonim
  • Anonim Avatar
Piekarnia w galway napisał:
Hej pytanie z innej beczki ale ważne!!!! Czy ktoś pracował w polskiej piekarni w galway u Alana bądź Alexa? (Nie wiem jak ma PAN na imię ) . powiedzcie mi proszę jakie ogólne warunki pracy ? Mial ktoś z was doczynienia z tą firmą???
\powiem krotko: szkoda twojego czasu...

Jak znaleźć pracę w innym sektorze usług ? 7 miesiąc 4 tygodni temu #33592

• Finka
  • Finka Avatar
Madzia napisał:
Pamiętam jak w 2004 roku przyjechałam do Irlandii ze znajomymi. Jako jedyna miałam skończone studia i kilka lat doświadczenia w obsłudze klienta. Szukałam tam gdzie wszyscy czyli w fabrykach. Jako jedyna z moich znajomych znałam świetnie angielski. W testach manualnych miałam wybitne w porównaniu do moich znajomych wyniki. Dodam że wszyscy odbyliśmy rozmowy w ciągu tego samego tygodnia. Wszyscy zostali przyjęci tylko nie ja. Składałam CV dalej. Po miesiącu zebrałam pisma z odpowiedziami i przeczytałam te zdawałoby się standardowe odpowiedzi. W wielu z tych pisemek dostrzegłam informację że oni nie potrzebują do pracy w biurze. Ja nie składałam do biura, ja chciałam do fabryki żeby szybko zacząć zarabiać ale moje CV świadczyło o czymś innym. Wtedy wykreśliłam z CV studia, zmniejszyłam lata pracy w biurze i dopisałam sezonową pracę w pieczarkarni (rodzice mieli kiedyś takową jak byłam dzieckiem) i zostałam przyjęta do pracy w pierwszej firmie gdzie złożyłam udoskonalone cv. To były trochę inne czasy i nie przyjmowano tak chętnie jak teraz obcokrajowców do innej pracy niż fizyczna.
Jeden z właścicieli baru, w którym ubiegałam się wtedy o pracę powiedział mi coś bardzo ważnego o czym do dziś pamiętam.
Powiedział: "Happy people work better" i wtedy mi się wszystko rozjaśniło. Oni wiedzieli, że człowiek ambitny nie bedzie szczęśliwy podając piwo podpitym ogrom. A w pracownika, który nie lubi swojej pracy nie chcą inwestować.
Tez przyjechalam w tamtym czasie...pamietam i zgadzam sie z toba w 100 %

Jak znaleźć pracę w innym sektorze usług ? 7 miesiąc 3 tygodni temu #33603

• Anonim
  • Anonim Avatar
Ja za to probuje znalezc prace na full time. Mam ponad 5 lat doswiadczenia w pracy w biurze, wysylam cv i odpowiedzi sa mniej wiecej - "przykro nam ale nie spelniasz zadnego z wymaganych warunkow", gdzie np warunkami sa 1-2 lata doswiadczenia w pracy biurowej i znajomosc pakietu MS office, ktory ma w paluszku. Dodatkowo jest to aktualne doswiadczenie - tzn praca w biurze. Za to dostaje propozycje ze moze na kitchen portera bym chciala bo pracowalam rok na kuchni jak przyjechalam do Irlandii. Zaczynam mniec wrazenie ze patrza na nazwisko nie czytajac w ogole cv.

Jak znaleźć pracę w innym sektorze usług ? 7 miesiąc 3 tygodni temu #33606

• Anonim
  • Anonim Avatar
mam wrażenie, że tu jest rasizm, pod względem polak to do prostych brudnych prac a nie do biura, do biura to irish people...
przykro mi, przyjeżdżając tutaj myślałam, że to świat nowoczesny, otwarty ale tak naprawdę pod tymi wszystkimi thank you itd. uprzejmością, kryję się pogarda i nienawiść

Jak znaleźć pracę w innym sektorze usług ? 7 miesiąc 3 tygodni temu #33607

• Można
  • Można Avatar
Trzeba mieć szczęście chyba. Albo kogoś w danej firmie już pracującego, kto mas "poleci". Trzeba mieć dobre referencje z poprzednich miejsc pracy. Przyjmują do fabryk również bez doświadczenia. Można wpisać również że w Pl się pracowało. Tego nie sprawdzą. .

Jak znaleźć pracę w innym sektorze usług ? 7 miesiąc 3 tygodni temu #33608

• el
  • el Avatar
kochani nie wierze ze rasizm stoi zatym enas do biur nie przyjmuj, owszem wola pewni kogos kto jest native speakeram, rozumiem, natomiast jesteśmy bezkonkurencyjni jesi znamy jaki jezyk obcy nie tylko polski lecz np wloski czy niemiecki, Irlandczycy sa malo jezykowii i zatrudniają dużo cudzoziemcow zwłaszcza ze względu na ich znajomość jezykow.
polecam sigmar agencje pracy sa oferty na multilingual
oraz portal toplanguages

Jak znaleźć pracę w innym sektorze usług ? 7 miesiąc 3 tygodni temu #33609

• Anonim
  • Anonim Avatar
Mieszkałam w Galway przez rok .Pomimo bardzo dobrej znajomości języka angielskiego i innych językow oraz 10 doświadzczenia w obsłudze klienta w UK ,nie mogłąm znaleść przyzwoitej pracy w Galway.W końcu zdecydowałam się obniżyć loty i poszłam pracować w cateringu.Poznałam osoby które od 10 lat utknęly w tej samej pracy.Wtedy zrozumiałam mentalność i kulturę irlandzką . Ponieważ mężowi nie podobała się praca,postanowiliśmy wrócić do UK.A tu czekała na mnie niespodzianka.Po tygodniu,dostałam pracę w call centre z j.polskim i angielskim.Doceniono moje doświadczenie zawodowe na rozmowie kwalifikującej.

Jak znaleźć pracę w innym sektorze usług ? 7 miesiąc 3 tygodni temu #33611

• el
  • el Avatar
galway jest male przez dosc specyficzne ja zawsze szukam pracy z jezykami i poki co z sukcesem, widze ze na niemiecki i francuski oferty zawsze sa, pozostale jezyki to na pewno w Dublinie/ Cork...

Jak znaleźć pracę w innym sektorze usług ? 7 miesiąc 3 tygodni temu #33612

• prowincja
  • prowincja Avatar
To pozytywna wiadomosc,Niestety,zdania ne temat procesu rekrutacji w Galway nie zmienie.To miejsce jest i bedzie dla mnie zacofana prowincja.Daleko im do angielskiej organizacji i kultury pracy.

Jak znaleźć pracę w innym sektorze usług ? 7 miesiąc 2 tygodni temu #33615

• el
  • el Avatar
rozumiem, nie mialam okazji pracowac w UK wiec nie nei mam materialu porownawczego, powodzenia!

Jak znaleźć pracę w innym sektorze usług ? 7 miesiąc 2 tygodni temu #33616

• pr
  • pr Avatar
Dziękuję . Wszstkiego dobrego życzę.

Jak znaleźć pracę w innym sektorze usług ? 7 miesiąc 2 tygodni temu #33618

• anonim
  • anonim Avatar
Co ty, hehe jaki rasizm, a niby dlaczego Polak ma dostać pracę w biurze skoro na to stanowisko również ubiegają się Irlandczycy w Irlandzkiej firmie. W czym widzisz problem, bo ja nie widzę kompromisów Czasami jedynie wyjątki, ale bardzo rzadko.

Jak znaleźć pracę w innym sektorze usług ? 7 miesiąc 2 tygodni temu #33619

• bip
  • bip Avatar
Ja pracuje w biurze jako inżynier. I trzeba próbowac i powiem tak zatrudniaja ludzi bez wzgledu na narodowość. Trzeba trafic w specjalność i próbować.

Jak znaleźć pracę w innym sektorze usług ? 7 miesiąc 2 tygodni temu #33620

• Anonim
  • Anonim Avatar
Niestety musze sie zgodzic. Z przykroscia stwierdzam, ze Galway to zasciankowa dziura, ktora w skrocie moge opisac tak: jesli chodzi o zatrudnianie na stanowiska z najnizszego szczebla tzw. manual worker, sprzatanie, cateringi, kuchnie, sprzedaz to obcokrajowcy jak najbardziej, Polacy bardzo chetnie (beda zasuwac za minimum robiac dwa razy tyle co irole, sumienni, obowiazkowi w wiekszosci, nie pyskujacy...Jesli chodzi o wyzszy szczebel zatrudnienia, o ile to nie jest stanowisko bardzo specjalistyczne gdzie nie moga znalezc irola, to maja Polakow gdzies, dlaczego? Bo Polacy sa wlasnie ambitni, pracowici i...sa potencjalnym zagrozeniem odebrania stolka, wiec lepiej zatrudnic tepego, nie wyksztalconego irola na managera bo po co ryzykowac, ze obcokrajowiec wygryzie zatrudniajacego. Do tego znajomosci i raczka raczke myje. Mowie z doswiadczenia, glowna managerka (wyk.srednie z jakiejs malomiastowej dziury), zatrudnia irola, ktory ledwie zdal mature, doswiadczenie budowlane- mieszanie cementu, na stanowisko mlodszego managera. Pomija innych kandydatow, wyk wyzsze w tym niektorzy z uniwerku w Galway bo...polacy. I tyle w tym temacie.

Jak znaleźć pracę w innym sektorze usług ? 7 miesiąc 2 tygodni temu #33621

• el
  • el Avatar
to bardzo krzywdzacei, za bardzo nie ma jak z tym walczyc...
faktem jest ze reka reke myje oczywiscie, ludzie ida z polecenia itd...dopoki taka osoba ma dobre kwalifikacje to w porzadku gorzej gdy jest inaczej

Jak znaleźć pracę w innym sektorze usług ? 7 miesiąc 1 tydzień temu #33629

• Bolvon
  • Bolvon Avatar
Creganna ma teraz nabor co chwile nowe ryje sie pojawiaja na produkcjii szalu na poczatek nie ma ale daja te 13€ na start no i czesto robisz soboty niedziele a tam stawki sa juz znacznie wyzsze 17-27 za godzinke

Jak znaleźć pracę w innym sektorze usług ? 7 miesiąc 1 tydzień temu #33630

• Kici
  • Kici Avatar
13 euro? To chyba na wieczorna zmiane. 10,50 e/h to stawka za dzienna zmiane. Oczywiscie podwyzszana jest w ciagu roku,ale na pewno nie jest to 13e/h.
Poza tym milo zauwazac "nowe ryje", bo wiadomo, ze fabryka sie rozwija.
Sama zaczelam 3 miesiace temu.
Wczesniej pracowalam w hotelarstwie.
Pozdrawiam i powodzenia w szukaniu nowej pracy.
Czas generowania strony: 0.239 s.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem