Zaloguj Zarejestruj

Zaloguj się

Użytkownik *
Hasło *
Zapamiętaj mnie

Załóż konto

Pola zaznaczone gwiazdką(*) są wymagane.
Imię i nazwisko *
Użytkownik *
Hasło *
Powtórz hasło *
Email *
Powtórz email *
Captcha *
Reload Captcha
Witamy, Gość

TEMAT: Zwolnienie z pracy

Zwolnienie z pracy 2 miesiąc 2 tygodni temu #33739

• Anonim
  • Anonim Avatar
Doradźcie proszę co mogę zrobić żeby pracodawca mnie sam zwolnił? Urodziłam dziecko i niebawem kończy mi się urlop macierzyński stąd moje pytanie co mogę zrobić żeby mnie pracodawca sam zwolnił. Mogę pracować jedynie w soboty i niedziele jednakże mój pracodawca nie słucha moich próśb i wstawia mnie w grafik w dni w ktorych nie mam z kim zostawić dziecka. ( Nie ma możliwości dogadania się z pracodawcą)Niestety opiekunki nie opłaca nam się wynajmować. Ile razy mogę nie przyjść pod pretekstem chorego dziecka itd. Nie moge zwolnić się sama... Chciałabym żeby to pracodawca mnie zwolnił. Czy ktoś był w podobnej sytuacji? Jakieś pomysły? Rady?

Zwolnienie z pracy 2 miesiąc 1 tydzień temu #33745

• asdf
  • asdf Avatar
Pracodawca, żeby Cię zwolnił? socjal? hehe, oni sami Cię nie zwolnią, chyba że dyscyplinarnie hehe to możesz się pożegnać ze socjalem. Znajdz sobie pracę na soboty i niedziele dziewczyno. Mało jest offert?

Zwolnienie z pracy 2 miesiąc 1 tydzień temu #33746

• pixi
  • pixi Avatar
napisz pismo do pracodawcy dlaczego możesz pracować tylko w weekendy , uzasadnij ładnie, że nie masz możliwości zostawić dziecka z kim innym, a nie stać was na opiekunkę ani żłobek, na końcu prosisz o pisemne ustosunkowanie się do Twojej sytuacji w ciągu 2 tygodni
idziesz z dwoma egzemplarzami (jeden dla nich, drugi dla Ciebie) dajesz do podpisu, że przyjęli pismo i czekasz na pisemną odpowiedź pracodawcy
w ciągu dwóch tygodni powinnaś dostać odpowiedź, wtedy albo masz grafik zgodnie z prośbą albo zwalniasz się
następnie idziesz do socjala i składając o zasiłek dołączasz pisemne uzasadnienie dlaczego się zwolniłaś oraz kopię pisma które im zaniosłaś, oraz kopię pisma z odpowiedzią pracodawcy.
Czy mąż jest na full time ? Czy mąż ma dopłatę z socjala ?

Odpowiedz do pixi 2 miesiąc 1 tydzień temu #33747

• Odp
  • Odp Avatar
Dziękuję bardzo pixi za odpowiedź. Mój partner pracuje na full time i nie pobiera żadnych zasiłków z socjala.

Odpowiedz do pixi 2 miesiąc 1 tydzień temu #33750

• ja
  • ja Avatar
bardzo przykre ze nie oplaca sie pracowac jak masz dzieci mam to samo tylko wiecej niz 1 dziecko.

Zwolnienie z pracy 2 miesiąc 1 tydzień temu #33751

• można
  • można Avatar
Trzeba połowę pensji "oddać" opiekunce. Ale nie całość przecież. Można pracować mając dziecko tylko trzeba chęci i trzeba się zorganizować.

Zwolnienie z pracy 2 miesiąc 1 tydzień temu #33752

• alka
  • alka Avatar
można napisał:
Trzeba połowę pensji "oddać" opiekunce. Ale nie całość przecież. Można pracować mając dziecko tylko trzeba chęci i trzeba się zorganizować.
Na jakim swiecie ty zyjesz?! Zarabialam najnizsza -9,25e /h po zaplaceniu podatkow na moim payslipie zostawalo mi jakies 8,50e na czysto. Opiekunce placilam 9e (dwojka dzieci)! i to byla dobra cena. Plus jeszcze 50e musialam placic za dojazdy do pracy! Jak sobie uswiadomilam, ze jestem na minus czyszczac kible, to powiedzialam dosc. W imie czego, pytam w imie czego mam sobie wyrywac tak zyly?!

Zwolnienie z pracy 2 miesiąc 1 tydzień temu #33754

• Mozna
  • Mozna Avatar
Aaaa czyszczac kible to tak, faktycznie masakra. PS. W dodatku droga ta opiekunka

Zwolnienie z pracy 2 miesiąc 1 tydzień temu #33758

• pixi
  • pixi Avatar
Nie ma sprawy, po prostu takie sprawy załatwiaj z pracodawcą pisemnie wtedy masz podkładkę pod wszystko w socjalu.
Możesz zwolnić się sama, masz uzasadnienie.
Gdyby mąż nie był na full time to o wiele łatwiej, ale jeśli przestaniesz mieć dochody to chyba i tak jakaś dopłata będzie, powodzenia :)

Zwolnienie z pracy 2 miesiąc 1 tydzień temu #33762

• Olaboga
  • Olaboga Avatar
Więcej takich ludzi jak pixi
Odpowiedź konkretna i na temat,a nie tam jakieś polaczkowe mądrości, a najlepiej nożem w plecy
Pozdro pixi

Zwolnienie z pracy 2 miesiąc 1 tydzień temu #33763

• adasd
  • adasd Avatar
polaczkowe mądrości, hehe a ty to co polaczkowa mądrości?! ii co to za zwrot w ogóle hehe. Jak Ci się nie opłaca pracować za najniższą to po co pracujesz i po co się prosisz o zwolnienie, po prostu wyjdź i zamknij drzwi, co w tym takiego trudnego skoro się nie opłaca pracować.
Czas generowania strony: 0.234 s.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem