Zaloguj Zarejestruj

Zaloguj się

Użytkownik *
Hasło *
Zapamiętaj mnie

Załóż konto

Pola zaznaczone gwiazdką(*) są wymagane.
Imię i nazwisko *
Użytkownik *
Hasło *
Powtórz hasło *
Email *
Powtórz email *
Captcha *
Reload Captcha
Witamy, Gość
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: Kupno domu - do tych co juz kupili

Kupno domu - do tych co juz kupili 3 lata 8 miesiąc temu #24977

• Anonim
  • Anonim Avatar
Witam czy ktos moze polecic godnego zaufania brokera i prawnika.
Broker potrzsebny bo z zona nie mamy czasu przeleciec sie po wszystkich bankach, a prawnik na potem ;)

Kupno domu - do tych co juz kupili 3 lata 8 miesiąc temu #24983

• Ja
  • Ja Avatar
Brokera nie polecę ale prawnika mogę polecić ;
Michael Cunningham,

MICHAEL D CUNNINGHAM & CO.,
Devon House,
2 Devon Place,
The Crescent,
Galway.

Phone: + 353 (0)91 580300
Fax: + 353 (0)91 580301
Web: www.galwaysolicitors.ie
Jeśli byś potrzebował inżyniera do sprawdzenia stanu technicznego(przy pożyczce jest to wymagane ) też mogę Ci dać namiar.

Kupno domu - do tych co juz kupili 3 lata 8 miesiąc temu #24984

• Anonim
  • Anonim Avatar
dzieki, jezeli moge spytac....ile prawnik bierze za kupno domu. Jest to procent od ceny domu czy stala stawka ?

Kupno domu - do tych co juz kupili 3 lata 8 miesiąc temu #24986

• ja
  • ja Avatar
Ten prawnik bierze 1000 euro, z tym że u niego umieszczasz też inne opłaty włącznie z podatkiem do Revenue i inne tego typu rzeczy. Kwota ostateczna jest zależna od ceny domu. W emailu wszystko Ci wyszczególni jak poprosisz. Ja już nie pamiętam dokładnie co się składało na tą kwotę . U nas suma całościowo to było 2200. Dla porównania u polskiego prawanika usłyszałam kwotę 3500 plus te dodatkowe opłaty, więc od razu omijaj bo nie warto.

Kupno domu - do tych co juz kupili 3 lata 8 miesiąc temu #24987

• Anonim
  • Anonim Avatar
z gory dzieki za odpowiedz, powoli zaczynam zbierac informacje i szykowac sie do kupna domku :) .

Kupno domu - do tych co juz kupili 3 lata 8 miesiąc temu #24988

• Anonim
  • Anonim Avatar
moge sie jeszcze o jedno zapytac, ile trwala cala procedura od zlozenia depozty za dom do momentu otrzymania kluczy. Wszedzie gdzie czytam i sie dowiaduje to trwa okolo 6 mcy. Czy w twoim wypadku bylo tak samo ?

Kupno domu - do tych co juz kupili 3 lata 8 miesiąc temu #24993

• Anonim
  • Anonim Avatar
Ze swojej strony poradze, zeby najpierw znalezc dom, a pozniej postarac sie o kredyt. My dostalismy kredyt ponad rok temu i nadal szukamy domu :-( sam prawnik to koszt min 2000euro plus konieczny jest inzynier, ktory dokladnie sprawdzi stan techniczny domu! To jest bardzo wazne, bo juz raz prawie kupilismy dom na nowym osiedlu po 1 wlascicielu, a okazalo sie, ze dom byl zalany i sciany sa wewnatrz mokre! bierzemy udzialy w aukcjach i zawsze musimy miec ze soba inzyniera przy ogladaniu kazdego z domow

Kupno domu - do tych co juz kupili 3 lata 8 miesiąc temu #24996

• Anonim
  • Anonim Avatar
Napiszcie cos wiecej... czy ciezko bylo Wam otrzymac kredyt? Mam zamiar wybrac sie z Mezem w niedalekiej przyszlosci by zobaczyc jakie sa nasze szanse, ale poki co domow na rynku malo, a I ceny nie za bardzo atrakcyjne w rejonie ktorym chcielibysmy zamieszkac. Pozdrawiam.

Kupno domu - do tych co juz kupili 3 lata 8 miesiąc temu #25004

• Anonim
  • Anonim Avatar
ja swój dom już na szczęście kupiłam. tak jak ktoś wcześniej wspomniał nie żałujcie pieniędzy na inżyniera bo może być tak ze poi kupnie domu okazuje się ze to rudera. tak byłoz nami domu szukaliśmy przeszło rok w międzyczasie kilkakrotnie decydowaliśmy się na kupno jakiegoś niestety po rozmowie z inżynierem i ocenieniem kosztów napraw rezygnowaliśmy. na dzień dzisiejszy mamynie wykończony dom ale włsny , możemy go zrobić po swojemu:) co do tegojak długo czekaliśmy na klucze tozalezy od prawnika. od momentu podpisania umowy przez właściciela ( a to może być inny czas niż kiedy to wy podpisujecie umowę kupna)musi minąć może jakies 3 tyg. czasmi dostajesz klucze wczesniej mimo nie skończonych wszystkich formalności ale jeśli kasa jest i zgoda obu stron to nie ma problemu. pamiętajcie ze co jakiś czas musicie odnawiać potwierdzenie udzielenia kredytu przez bank, no i to ze wam przyznadzą kredyt to pikus z tym co czeka cie zanim bank przeleje pieniądze prawnikowi to dopiero inwigilacja:)pozdrawiam i życzę szczęścia w poszukiwaniu własnych czterech kątów.
ps. sorrki za błędy ale pisałam szybko

Kupno domu - do tych co juz kupili 3 lata 8 miesiąc temu #25007

• Anonim
  • Anonim Avatar
Bardzo fajny temat. Dziekuje, ze opisujecie jak bylo u Was. Jesli kupowalabym dom to tylko z aukcji, bo wtedy mozna zlapac okazje.

Kupno domu - do tych co juz kupili 3 lata 8 miesiąc temu #25008

• ja
  • ja Avatar
My na klucze od momentu przyjęcia naszej oferty czekaliśmy dokładnie tyle ile nam obiecano czyli 10 tygodni. Fakt ,że cisnęłam prawnika, żeby się dowiadywał co i jak. Wiem, że to może trwać nawet do roku. prawnik mi mówił, że w przypadku kiedy kupujesz dom przejęty przez agencję rządową NAMA może to trwać baaardzo długo. Nie zawsze te domy mają wyprostowaną sytuację prawną, a tu się nikomu nie śpieszy. U nas np nie zgadzał się numer domu z mapkami w wydziale urbanistyki, co trzeba było wyprostować- zajął się tym właśnie inzynier. Gdyby nie to i okres wakacyjny myślę że całość trwałaby do 7, może 8 tygodni.

Kupno domu - do tych co juz kupili 3 lata 8 miesiąc temu #25009

• Anonim
  • Anonim Avatar
można złapać okazję albo się naciąć bo widziałam juz pare domów które były przeznaczone na aukcje. osobiście trzeba mieć dużo szczęścia. co do formalności związanych z bankiem wszystko zależy od tego ile zarabiacie jak duzą macie rodzine kto pracuje( oboje czy jedno) czy macie stałą prace czy nie no i o jaką kwote chcecie aplikować iile macie oszczędności. my mimo ze oboje pracujemy(jedno full drugie part time) jednym dzieckiem. no ale każdego rozpatrują indywidualnie...

Kupno domu - do tych co juz kupili 3 lata 8 miesiąc temu #25011

• m
  • m Avatar
qrde nie wiem czy tylko ja mam takie wrazenia ale na rynku brakuje defakto domow..Nic nowego sie nie pojawia. Podobno tyle domow stoi pustych a nic nie ma... Szukamy juz domu dobre 6mc. Mam nadzieje ze w najblizszych miesiacach sie cos nowego pojawi.

Kupno domu - do tych co juz kupili 3 lata 8 miesiąc temu #25012

• Anonim
  • Anonim Avatar
Mam pytanie do zorientowanych w temacie kupna domu lub apartamentu tu w Irlandii a mianowicie: planuje zakup apartamentu w cenie okolo 70.000tys/euro... Posiadam ponad polowe tej sumy a na reszte chcialbym wziac kredyt. Czy przy udokumentowanych zarobchach w granicach 330-350e/tyg. mam szanse dostania kredytu na nie dlugi okres czasu tak np. 5lat?

Kupno domu - do tych co juz kupili 3 lata 8 miesiąc temu #25014

• ja
  • ja Avatar
Szczerze mówiąc nie sądzę, ale to jeszcze zależy od wielu czynników, czy masz rodzinę na utrzymaniu, jaki jest Twój miesięczny koszt utrzymania. No i najważniejsze czy masz historię kredytową. W jaki sposób otrzymujesz wypłatę- tzn czy Twoja firma przelewa wypłatę bezpośrednio do banku w którym się starasz o pracę. jeśli nie masz przelewów prosto do banku z opisem że to wypłata- zapomnij. Musisz jeszcze wziąć pod uwagę koszty dodatkowe, jeśli zakupisz mieszkanie za 70 tysięcy, musisz mieć 3-4 na koszty dodatkowe.

Kupno domu - do tych co juz kupili 3 lata 8 miesiąc temu #25016

• Anonim
  • Anonim Avatar
Dziekuje za info. :) .Z historia kredytowa bedzie troszke ciezko,rodziny na utrzymaniu nie mam bo jestem kawalerem,wiec to moze byc jakis plus.Wyplaty mam troszke wieksze,ale na papierze widnieje w granicach 330-350e,wiec to moze byc za malo pewnie.

Kupno domu - do tych co juz kupili 3 lata 8 miesiąc temu #25018

• m
  • m Avatar
widze ze temat sie rozrasta...tak jak myslalem sporo rodakow planuje zakup nieruchomosci w najblizszym czasie...Powodzenia wszystkim

Kupno domu - do tych co juz kupili 3 lata 8 miesiąc temu #25024

• Anonim
  • Anonim Avatar
My mamy dwojke dzieci, Maz full 7 lat w tej samej pracy, ja tyle samo lat, ale teraz jestem na pol etatu. Najlepiej chybs znalezc brokera, ktory jednoznacznie okresli jakie sa nasze szanse otrzymania kredytu . My szukamy domu do 125 tys e. Jesli macie kogos poleconego to napiszcie.
Ps ciesze sie, ze ten temat powstal.

Kupno domu - do tych co juz kupili 3 lata 8 miesiąc temu #25025

• anjaa
  • anjaa Avatar
Anonim napisał:
Mam pytanie do zorientowanych w temacie kupna domu lub apartamentu tu w Irlandii a mianowicie: planuje zakup apartamentu w cenie okolo 70.000tys/euro... Posiadam ponad polowe tej sumy a na reszte chcialbym wziac kredyt. Czy przy udokumentowanych zarobchach w granicach 330-350e/tyg. mam szanse dostania kredytu na nie dlugi okres czasu tak np. 5lat?
mowisz ze masz ponad polowe czyli szacuje ze ok.45tys.euro .chcesz dostac ok 30 tys euro kredytu na5 lat , mimo ze jestes singlem i masz reguralne dochody nie dostaniesz takiej kwoty na tak krotki okres czasu . uwazam ze 8 lat to minimum , to jest tylko moje zdanie i niewielkie doswiadczenie :) idz do banku :) napisza Twoj kosztorys kredytu i pisz dalej na forum ,bardzo ciekawa jestem jak sie sytuacja rozwinie:) powodzenia P.s Pamietaj ze cena mieszkani to tylko poczatek musisz miec ok 10 tys na zalatwienie formalnosci :)

Kupno domu - do tych co juz kupili 3 lata 8 miesiąc temu #25047

• ja
  • ja Avatar
No to trochę przesada. My na formalności w lipcu ubiegłego roku wydaliśmy ok 3500 i to wszystko.

Kupno domu - do tych co juz kupili 3 lata 8 miesiąc temu #25156

• on
  • on Avatar
Co myślicie?Bylem dzis u prawnika. Mowil ze jego wynagrodzenie to 1000 euro plus VAT (1230euro) do tgo trzeba dodać Goverment Levy i inne oplant. Razem wyszlo niecale 3000 euro. To dużo czy normalnie bo nie wiem czy warto szukać innego? Jaki jest przybliżony koszt inżyniera? Z góry dziękuję za odpowiedz.

Kupno domu - do tych co juz kupili 3 lata 8 miesiąc temu #25165

• Anonim
  • Anonim Avatar
To normalna cena za prawnika... nas te oplaty w przybliżeniu tyle kosztowaly. Co do inzyniera to jakies 300 € placilismy chyba masz tu nr I sie zapytaj to james roche 091562855. Co do kredytu chyba na 5 kat to odpada ale spróbuj w kilku bankach bo masz duzo wkladu wlasnego.. jak chcesz namiar na dobrego prawnika tez moge pomoc, nam zalatwil szybko I wszystko rwgularnie tlumaczyl. Orocz domu zalatwil nam kilka innych rzeczy, a niektore za free bo male byly...

Kupno domu - do tych co juz kupili 3 lata 7 miesiąc temu #25701

• m
  • m Avatar
Ja napisał:
Brokera nie polecę ale prawnika mogę polecić ;
Michael Cunningham,

MICHAEL D CUNNINGHAM & CO.,
Devon House,
2 Devon Place,
The Crescent,
Galway.

Phone: + 353 (0)91 580300
Fax: + 353 (0)91 580301
Web: www.galwaysolicitors.ie
Jeśli byś potrzebował inżyniera do sprawdzenia stanu technicznego(przy pożyczce jest to wymagane ) też mogę Ci dać namiar.

Wielkie dzieki, skorzystam z Twojego prawnika, moglbys mi wyslac namiar na inzyniera. Wolalbym skorzystac z kogos sprawdzonego.
Dzieki

Kupno domu - do tych co juz kupili 3 lata 5 miesiąc temu #26131

• Magnat
  • Magnat Avatar
Witam,
Czy ktos z Was kupowal moze dom,ktory byl przejety przez bank i to bank posredniczyl w sprzedazy? My znalezlismy wymarzony dom,przeszlismy wszystkie procedury kredytowe i teraz czekamy tylko na jedno pozwolenie z banku,ze zgadza sie na sprzedaz. Czekanie jest strasznie poniewaz nikt nie potrafi nam powiedziec jak dlugo...czy ktos z Was byl w podobnej sytuacji? Slyszalam ze mozna nawet na ten dokument czekac 10 m-cy czy to prawda? Pozdrawiam

Kupno domu - do tych co juz kupili 3 lata 5 miesiąc temu #26132

• Wojtek
  • Wojtek Avatar
Witam,

Dziala to tak: Bank ( a raczej Agent) czeka na lepsza oferte majac juz Ciebie na haczyku.

Jesli kredyt bierzesz od Banku ktory sprzedaje to decyzja zapadnie w nie wiecej niz 2 tygodnie.

Kupno domu - do tych co juz kupili 3 lata 5 miesiąc temu #26135

• magnat
  • magnat Avatar
Wlasciciel domu twierdzi ze ma juz informacje z banku ze dostal pozwolenie na sprzedaz,tylko teraz kwestia formalna i zbieranie podpisow (duza ich ilosc z tego co nam wiadomo) i wlasnie podobno te podpisy z tego co wyczytalismy na innych forach trwaja bardzo dlugo.Jak wiemy im sie nie spieszy :( a my powoli tracimy wiare i cierpliwosc. Dodam ze zaliczka i sale agreed byla 15 stycznia :( bank w ktorym mamy kredyt i bank dewelopera to dwie inne instytucje.

Kupno domu - do tych co juz kupili 3 lata 5 miesiąc temu #26139

• Zaneta
  • Zaneta Avatar
Ja mam tą samą sytuację co ty.Od stycznia męczymy się własnie z domem który jest własnąścią banku.W grudniu otrzymaliśmy kredyt na dom-2 razy staraliśmy się gdyż "problemy" jakie znależli przy wydaniu zgody były nadwyraz śmieszne.Obydwoje pracujemy,mamy dwójkę dzieci a nasze dochody są w granicach 56 tyś rocznie.Wszystko fajni pięknie ale pojawiły się schody gdyż od miesięcznych wydatków odjeli nam opieke nad dziećmi w wysokości 600 e-(której nie posiadamy gdyż dzieci są w wieku 12 i 10 lat i same po szkole zostają w domu na czas mojej pracy)i bank stwierdził ,że po odjęciu tej kwoty nie widzą możliwości spłaty raty!!.Kredyt był na 180 tyś.Jednak w innym banku poszło łatwiej.Natomiast dom to własność banku i nawet po wpłaceniu kaucji nadal nie mamy oferty zaakceptowanej-3 miesiąc.Bank chce jak najwięcej wyciągnąć i dalej czeka na wyższą ofertę mimo, ze daliśmy tyle ile była na dafcie.Koszmar!!!nie wiem jak jest w Galway ale tutaj koło Dublina tak właśnie wygląda zakup domu gdzie właścicielem jest bank.

Kupno domu - do tych co juz kupili 3 lata 5 miesiąc temu #26144

• Magnat
  • Magnat Avatar
Zaneta,my mielismy identyczna sytuacje jesli chodzi o bank. Tez wymyslali az w koncu znalezlismy bank w ktorym dostalismy kredyt bez problemu(oboje mamy stale kontrakty).My teraz mamy wplacona zaliczke i otrzymalismy informacje od wlasciciela domu,ze Bank podpisal zgode na sprzedaz domu w cenie w jakiej dom byl wystawiony. Mam nadzieje,ze mowi prawde i nie okaze sie ze to nie koniec niespodzianek i czeka nas jeszcze informacja o wyzszej cenie domu :( Cena za nasz dom nie jest niska,mysle ze adkwatna do sytuacji na rynku,o pertraktacji ceny nie bylo mowy wiec mam nadzieje,ze cena jest dla banku satysfakcjonujaca i jedyny problem jaki mamy to tylko papier-pozwolenie na sprzedaz wydany przez bank.Jesli deweloper mowi prawde dokument jest na biurku kogos w banku i czeka na podpis.
Ciezko jest tak czekac,nie majac kompletnie pojecia jak to dlugo moze zajac.
Zaneta zycze powodzenia i wytrwalosci i obys jak najszybciej cieszyla sie swoim wlasnym domem.Pozdrawiam

Kupno domu - do tych co juz kupili 3 lata 5 miesiąc temu #26145

• Wojtek
  • Wojtek Avatar
magnat napisał:
Wlasciciel domu twierdzi ze ma juz informacje z banku ze dostal pozwolenie na sprzedaz,tylko teraz kwestia formalna i zbieranie podpisow (duza ich ilosc z tego co nam wiadomo) i wlasnie podobno te podpisy z tego co wyczytalismy na innych forach trwaja bardzo dlugo.Jak wiemy im sie nie spieszy :( a my powoli tracimy wiare i cierpliwosc. Dodam ze zaliczka i sale agreed byla 15 stycznia :( bank w ktorym mamy kredyt i bank dewelopera to dwie inne instytucje.

Jesli dom jest w posiadaniu Banku ( wlasciciel nie splacal kredytu) to bank w sadzie odbiera prawa do "wymienionego" domu tzw. Judgment. Wtedy Bank nie musi sie kontaktowac z wlascicielem bo ma on malo do gadania. Bylem w podobnej sytuacji. Proponuje Wam sciagnac "folio" mieszkania/dzialki i sprawdzic kto jest wlascicielem ewentualnie czy nie ma jakis wyrokow sadowych.

Kupno domu - do tych co juz kupili 3 lata 5 miesiąc temu #26146

• magnat
  • magnat Avatar
Wojtek napisał:
magnat napisał:

Jesli dom jest w posiadaniu Banku ( wlasciciel nie splacal kredytu) to bank w sadzie odbiera prawa do "wymienionego" domu tzw. Judgment. Wtedy Bank nie musi sie kontaktowac z wlascicielem bo ma on malo do gadania. Bylem w podobnej sytuacji. Proponuje Wam sciagnac "folio" mieszkania/dzialki i sprawdzic kto jest wlascicielem ewentualnie czy nie ma jakis wyrokow sadowych.

Wojtek,dzieki bardzo za informacje. Dom zostal odebrany wlascicielowi przez bank,poniewaz firma deweloperska oglosila upadlosc. Informacje ktore on nam przekazuje sa raczej "grzecznosciowe" i tak na prawde zdajemy sobie sprawe z tego ze nie musi tego wiedziec. Twierdzi,ze wie to przez znajomosci w banku.Wiec jedno jest pewne,ze wlascicielem domu jest na pewno bank.Dlugo czekales na finalizacje zakupu?

Kupno domu - do tych co juz kupili 3 lata 5 miesiąc temu #26147

• Wojtek
  • Wojtek Avatar
Bylem w podobnej sytuacji ktora opisalas i niestety nie zakupilem nieruchomosci. Ja nie musialem czekac na Bank poniewaz mialem gotowke, po 5 tygodniach napisalem do mojego prawnika o wyslanie oferty czasowej (limited time offer) zeby przycisnac agenta. Brian McMahon (ignorant jakich malo) po kolejnych 2 odpisal ze ma "lepsza" oferte i zapytal czy czasami nie chce podniesc swojej przy czym oferowal mi inne nieruchomosci. W miedzy czasie zaczalem odkopywac informacje na temat domu i okazalo sie ze dom mial 7 czy 8 wyrokow sadowych (kazda z instytucji musi wyrazic zgode bo musza sie jakos podzielic).

Powiem tak, do kupna domu trzeba miec sporo nerwow. Agent to nie kolega a przeciwnik i gra tylko na wlasna korzysc. Do tego Agenci nie sa punktualni, nie przestrzegaja zadnych zasad (choc od Nas wymagaja).

Powodzenia

Kupno domu - do tych co juz kupili 3 lata 5 miesiąc temu #26152

• magnat
  • magnat Avatar
Powiem tak, do kupna domu trzeba miec sporo nerwow. Agent to nie kolega a przeciwnik i gra tylko na wlasna korzysc. Do tego Agenci nie sa punktualni, nie przestrzegaja zadnych zasad (choc od Nas wymagaja).

Powodzenia[/quote]

Zdazylismy sie juz o tym przekonac :) Dziekuje bardzo za informacje.
Pozdrawiam

Kupno domu - do tych co juz kupili 3 lata 5 miesiąc temu #26155

• Ja
  • Ja Avatar
Jeżeli chodzi o kupno domu zajętego przez bank, to wiele zależy od tego jak skomplikowana jest sytuacja prawna domu. My też kupowaliśmy i zajęło to 10 tygodni i to w okresie wakacyjnym. Ale pytałam mojego prawnika , jak długo to może potrwać i stwierdził że najdłużej to trwa jeśli dom jest przejęty przez agencję rządową , nie pamiętam już nazwy. Formalności mogą wtedy trwać nawet 10 miesięcy.

Kupno domu - do tych co juz kupili 3 lata 5 miesiąc temu #26157

• Wojtek
  • Wojtek Avatar
NAMA - National Asset Management Agency

Kupno domu - do tych co juz kupili 3 lata 5 miesiąc temu #26174

• magnat
  • magnat Avatar
Dziekuje Wam bardzo za odpowiedzi. Dom jest na pewno tylko zajety przez bank,nie przez agencje rzadowa. U nas zaczal sie wlasnie 11 tydzien oczekiwania,mam nadzieje,ze jestesmy juz pod koniec i nie bedzie zadnych niespodziankek.Pozdrawiam

Kupno domu - do tych co juz kupili 3 lata 5 miesiąc temu #26180

• obca
  • obca Avatar
a jak znalezc dom zajety przez bank? pytaliscie w banku czy w agencjach nieruchomosci?

Kupno domu - do tych co juz kupili 3 lata 5 miesiąc temu #26182

• magnat
  • magnat Avatar
obca napisał:
a jak znalezc dom zajety przez bank? pytaliscie w banku czy w agencjach nieruchomosci?
Dom byl wystawiony normalnie na daft.ie,nikt nas nie poinformowal o takim fakcie przed rozpoczeciem finalizacji zakupu. Dowiedzielismy sie w trakcie zalatwiania formolnosci jaka jest sytuacja.

Kupno domu - do tych co juz kupili 3 lata 5 miesiąc temu #26183

• muu
  • muu Avatar
My tez jestesmy w trakcie kupna domu..i tak sie sklada ze tez kupujemy od NAMy. Proces dlugi ale mysle ze warto. Akencja z gory nas uprzedila ze potrwa to dluzej niz kupno nie przejetej nieruchomosci.

Kupno domu - do tych co juz kupili 3 lata 4 miesiąc temu #26707

• Kupno domu
  • Kupno domu Avatar
Na jakiej zasadzie otrzymac kredyt, czy po rozmowie z agentem w banku, oni zaproponuja, czy musze zlozyc dodatkowa forme i po prostu czekac? Prosze o najprostsze odpowiedzi.

Kupno domu - do tych co juz kupili 3 lata 4 miesiąc temu #26710

• Anonim
  • Anonim Avatar
Bez jaj!!! Skladasz papiery i czekasz dov5 dni roboczych podpisujesz rownez zgode na sprawdzenie cie i druga osobe w CBI czyli nposiadacie jakokolwiek spiznienie w kredyvie i kartach kredytowych jezeli jest jakies - ostatnie 5 lat to mozna sie pozegnac z ktedytem!!! Informacja sprawdzona

Kupno domu - do tych co juz kupili 2 lata 3 miesiąc temu #30442

• Anonim
  • Anonim Avatar
A mozecie podac wiecej sprawdzonych namiarow na jakiegos inzyniera i solicitora z Galway ...

Kupno domu - do tych co juz kupili 2 lata 3 miesiąc temu #30484

• lolek
  • lolek Avatar
Solicitor : Brian Gilmartin, 29 Woodquay, Galway http://www.gilmartinsolicitors.com/

Polecony przez kolegę. Cena dobra, gość jest skrupulatny, trzyma się terminów i potrafi pogonoć prawnika drugiej strony.

Gdyby ktoś szukał brokera :
Ciaran Pope : http://www.absolutemortgages.ie/
Również z polecenia, trzyma się terminów, wszystko wytłumaczy i załatwi od a do z.

Obaj powyżsi są super uprzejmi i profesjonalni.

Inżyniera miałem z poza Galway - mega drogi, mega dokładny , terminowo - ciągle był zajęty, często pracował w miejscu gdzie nie było zasięgu - więc nie polecę..

Kupno domu - do tych co juz kupili 2 lata 3 miesiąc temu #30499

• Budowanie anie sh.tu kupowanie
  • Budowanie anie sh.tu kupowanie Avatar
- Czy ktoś budował dom według własnego/kupionego projektu, jak to wygląda w tym dziwnym kraju?
- Czy jest jakaś strona agencji NAMA lub miejsce w którym można wyszukać domy przejęte na sprzedaż, czy trzeba czekać na aukcje?
- Czy warto skorzystać np. z promocji BOI który płaci podobno 1% podatek od zakupu nieruchomości?
- Kupując teraz warto wziąć kredyt na więcej lat, gdyż rata wzrośnie ze względu na to że stopy procentowe są teraz niżej

Kupno domu - do tych co juz kupili 1 rok 10 miesiąc temu #31787

• Anonim
  • Anonim Avatar
Proponuję skontaktować się bezpośrednio z bankiem lub na ma w zależności kto jest właścicielem my czekaliśmy 14 miesiecy można zgłupiec każdy mówił co innego dopiero po kontakcie z na ma sprawa się ruszyła i po 3 miesiącach mieliśmy klucze powodzenia

Kupno domu - do tych co juz kupili 1 rok 8 miesiąc temu #32185

• Mate
  • Mate Avatar
Cześć. Proszę o porade. Składam wszelkie wymagane papiery do banku aby otrzymać kredyt na mieszkanie. Bank pyta o "kontrole kredytową z Polski". Rozumiem, ze chce wiedzieć iż nie posiadamy kredytów w Polsce. Gdzie o taki papier mam sie starać?

Kupno domu - dHuo tych co juz kupili 1 rok 8 miesiąc temu #32186

• Jaassss
  • Jaassss Avatar
Oni chca wiedziec czy macie zadluzenia jakies z ostatnich 5 lat a kredyt mozecie miec tylko splacany regularnie.W bik dadza ci takie zaswiadczenie.

Kupno domu - do tych co juz kupili 1 rok 8 miesiąc temu #32187

• Anonim
  • Anonim Avatar
Mate napisał:
Cześć. Proszę o porade. Składam wszelkie wymagane papiery do banku aby otrzymać kredyt na mieszkanie. Bank pyta o "kontrole kredytową z Polski". Rozumiem, ze chce wiedzieć iż nie posiadamy kredytów w Polsce. Gdzie o taki papier mam sie starać?

Proszę napisz, który Bank żąda takie dokumenty

Kupno domu - do tych co juz kupili 1 rok 8 miesiąc temu #32188

• Anonim
  • Anonim Avatar
Ciekaw jestem po co tu ktoś kupuje dom skoro robi się tu podobnie jak u nas w kraju? w ciągu kilku lat jak tutaj jestem to ceny większości rzeczy poszybowały do góry zarobki niestety nie. Robić na same opłaty to wole w Kraju przynajmniej nie mam ryzyka ze oddalenie się od domu na spacer dalej niż 50 m równe jest z przemoczeniem do bielizny. Pierwszy mój bilet autobusowy kosztował 1,3 e teraz 2.1 e. pierwsze ubezpieczenie to było 400e teraz mimo maksymalnych zniżek to jedyne 700e. Mimo wszystko powodzenia i zadowolenia z wymarzonego domku. A i jeszcze żeby za kilka lat przy następnym kryzysie nie okazało się ze pomimo 5 lat spłacania cena nieruchomości jest niższa niż kredyt na nią . :) jak to było ostatnio

Kupno domu - do tych co juz kupili 1 rok 8 miesiąc temu #32196

• ja
  • ja Avatar
A czy orientuje się ktoś jakie są koszty pozwoleń na rozbudowę? Chodzi mi o opłaty urzędowe.

Kupno domu - do tych co juz kupili 1 rok 8 miesiąc temu #32202

• December
  • December Avatar
  • Wylogowany
  • Fresh Boarder
  • Oklaski: 0
.
Ostatnio zmieniany: 1 rok 8 miesiąc temu przez December.
  • Strona:
  • 1
  • 2
Czas generowania strony: 0.356 s.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem