Zaloguj Zarejestruj

Zaloguj się

Użytkownik *
Hasło *
Zapamiętaj mnie

Załóż konto

Pola zaznaczone gwiazdką(*) są wymagane.
Imię i nazwisko *
Użytkownik *
Hasło *
Powtórz hasło *
Email *
Powtórz email *
Captcha *
Reload Captcha
Witamy, Gość

TEMAT: socjal,

socjal, 2 miesiąc 5 dni temu #33642

• Anonim
  • Anonim Avatar
Witam czytajacych.
Czy przysluguje mi zasilek jesli zwolnie sie sama z pracy? O co moge sie starac? Mam male dziecko... Moj partner zarabia tygodniowo okolo 450e. Kolejne pytanie.
Zastanawiam sie nad otwarciem firmy , ktora prawdopodobnie na poczatku nie bedzie miala duzych zyskow czy w sytuacji kiedy firma jest zarejestrowana na mnie to dyskwalifikuje mnie do pobierania swiadczen , zasilku?O jaki zadilek moge sie starac ? Prosze napiszcie co przysluguje matce z dzieckiem , ktora nie pracuje, ktorej partner zarabi ok 450e. Dziekuje

socjal, 2 miesiąc 4 dni temu #33646

• Anonim
  • Anonim Avatar
Podaje link: http://www.citizensinformation.ie/en/
Dlaszych informacji udziela również Citizens Information Centre (Galway)
na ulicy Augustine House, St Augustine St, Galway, Ireland
Phone:+353 76 107 7600

socjal, 2 miesiąc 4 dni temu #33647

• Anom
  • Anom Avatar
Ja sie sama zwolniłam w tym roku po 7 latach pracy i dostałam zasiłek dla bezrobotnych na 9 miesięcy tyle ze 122e bo wyliczali mi to z moich zarobków z ostatnich 2 lat a fakt faktem ostatnie 3 lata pracowałam na pary time bo zajmowałam sie swoim dzieckiem

socjal, 2 miesiąc 3 dni temu #33648

• woj2
  • woj2 Avatar
  • Wylogowany
  • Fresh Boarder
  • Oklaski: 0
Przysluguje Ci zasilek ale po pewnym okresie czasu, musisz sie tego dowiedziec.Jak bedziesz juz na zasilku to mozesz skorzystac z programu Back to work, bedziesz mogla otworzyc dzialalnosc i dostawasc zasilek przez 9 miesiecy i 1500 euro na sprzet potrzebny do firmy.

socjal, 2 miesiąc 1 dzień temu #33652

• EMI
  • EMI Avatar
BY SKORZYSTAC Z BACK TO WORK MUSISZ BYC CONAJMNIEJ 9MIESIECY NS ZASILKU

socjal, 2 miesiąc 1 dzień temu #33654

• Fg
  • Fg Avatar
Co za hiena

socjal, 1 miesiąc 3 tygodni temu #33674

• anonim
  • anonim Avatar
Weź się do pracy a nie na obczyźnie zasiłek ;)

socjal, 1 miesiąc 2 tygodni temu #33675

• ja
  • ja Avatar
Nie patrz na ludzi ktorzy pisza bzdury typu hieny po prostu sa zazdrosni ze musza robic i im wiecej zarobia tym wiecej oddaja .Prawda jest taka ze majac male dzieci i zarobki minimalne 2 osobom w domu nie oplaca sie pracowac na full time odliczajac przedszkole ,czynsz,,dojazdy do pracy i rachunki cale g im zostaje .Na poczatku tak jak pisal ktos poprzednio musisz byc na zasilku wiecej niz 9 miesiecy bo nic ci nie dadza nawet christmas bonus .Nawet idac do citizen powiedza wam to co mi ze maja codziennie mnostwo zgłoszen od rodzicow ktorym nie opłaca sie pracowac i oni zgłaszaja to do socjala a oni niby nic z tym nie moga zrobic.Dlatego od tego roku wchodzi program dofinansowania do przedszkola jesli 2 rodzicow prauje .Zobaczymy co z tego bedzie bo zapewne sa jakies minusy aha i jeszcze zarobki nie moga przekraczac jakiejs kwoty. Sama jestem mama z miła checia poszła bym do pracy bo uwiezcie mi siedzenie w domu z dziecmi to jest tez b.ciezka praca ale niestety jesli ja mam jeszcze dokładac do tego ze ide i ciezko pracuje no to chyba mija sie to z celem .Niech sobie kazdy pisze jakie to nieroby siedza na socjalu ja pracowałam jak osioł tryle lat i musze przyznac ze ani kasy nie miałam wiecej ani zycia tylko stracony czas i nerwy

socjal, 1 miesiąc 2 tygodni temu #33678

• asds
  • asds Avatar
Jedni są bardziej obrotni, a inni już nie dają sobie rady w życiu. Wiem, bo sam mam czasem maksymalne i minimalne wychylenia szczęścia na osi czasu hehe, Ale siedzenie w domu tylko pogłębia depresję. No chyba, że...znasz sposób na biznes bez wychodzenia z domu.

socjal, 1 miesiąc 2 tygodni temu #33680

• Prawda
  • Prawda Avatar
ja napisał:
Nie patrz na ludzi ktorzy pisza bzdury typu hieny po prostu sa zazdrosni ze musza robic i im wiecej zarobia tym wiecej oddaja .Prawda jest taka ze majac male dzieci i zarobki minimalne 2 osobom w domu nie oplaca sie pracowac na full time odliczajac przedszkole ,czynsz,,dojazdy do pracy i rachunki cale g im zostaje .Na poczatku tak jak pisal ktos poprzednio musisz byc na zasilku wiecej niz 9 miesiecy bo nic ci nie dadza nawet christmas bonus .Nawet idac do citizen powiedza wam to co mi ze maja codziennie mnostwo zgłoszen od rodzicow ktorym nie opłaca sie pracowac i oni zgłaszaja to do socjala a oni niby nic z tym nie moga zrobic.Dlatego od tego roku wchodzi program dofinansowania do przedszkola jesli 2 rodzicow prauje .Zobaczymy co z tego bedzie bo zapewne sa jakies minusy aha i jeszcze zarobki nie moga przekraczac jakiejs kwoty. Sama jestem mama z miła checia poszła bym do pracy bo uwiezcie mi siedzenie w domu z dziecmi to jest tez b.ciezka praca ale niestety jesli ja mam jeszcze dokładac do tego ze ide i ciezko pracuje no to chyba mija sie to z celem .Niech sobie kazdy pisze jakie to nieroby siedza na socjalu ja pracowałam jak osioł tryle lat i musze przyznac ze ani kasy nie miałam wiecej ani zycia tylko stracony czas i nerwy

Wszystko co piszesz to prawda, niestety. Nie mam dzieci i pracuję. Płacę bardzo wysokie podatki i nie mam czasu na życie socjalne. Czasami psioczę na ludzi wykorzystujących system socjalny. Ale jeśli byłbym w Twojej sytuacji zrobiłbym dokładnie to samo... System socjalny w Irlandii jest daleki od ideału. Nie opłaca się pracować na minimalnej płacy a zarabiający ciut więcaj płacą ogromne podatki. Pozdrawiam

socjal, 1 miesiąc 2 tygodni temu #33681

• asda
  • asda Avatar
No to z naszej perspektywy osób pracujących... ale ty masz brać kredyt i zakładać przedsiębiorstwa i zatrudniać ludzi do pracy i spłacać kredyt i brać następny. To jest kapitalizm. Musisz pchać maszynę finansową, bo jak się ja zatrzyma to przyp****takim kryzysem ekonomicznym, że tylko wojna będzie najwłaściwszym rozwiązaniem. (Prędzej czy później i tak do tego dojdzie). Wracamy do minimum, które ma Cię tylko zmotywować żeby powiedzieć PIER**** TO! Nie będę robić na kogoś. Albo- nic w życiu mieć nie będziesz. Dziwnie też jest postrzeganie tego systemu przez ludzi, to znaczy że jest ciężko przeskoczyć z komunizmu czy post nawet, na taki prawdziwy krwisty kapitalizm. To jest szok i niezrozumiałe czasami dla niektórych, ale wg mnie jeśli np. kraj potrafi zapewnić opiekę socjalną na takim wysokim poziomie to dobrze świadczy o kapitalizmie. To jest bardzo dobrze pomyślane tylko to zapier*** za szybko, straszne tempo ma kapitalizm. Wszystko przez technologię, wydajność procesorów i pobór energii te sprawy, militaria i zapewnienie bezpieczeństwa hehe, wszystko w zasadzie co zbudowała chciwość ludzka i chęć zdobycia tego co kryje się poza jaskinią. Szanse na przetrwanie gatunku są minimalne w świecie ekonomii, a Darwin na pewno przewraca się w grobie z tego powodu, jeśli widzi to z chmury co się dzieje w tym absurdalnym świecie. Jak wydam kiedyś książkę na ten temat to kupisz ją, ok? Podobno dobre pieniądze można zarobić pisząc książki ;)

socjal, 1 miesiąc 2 tygodni temu #33683

• pixi
  • pixi Avatar
podniosłeś mnie na duchu, że są jakieś inteligentne, myślące osoby na emigracji a nie tylko plujące jadem polaczki
tak, kupię książkę

socjal, 1 miesiąc 2 tygodni temu #33684

• asds
  • asds Avatar
Jakbym był mądry i inteligentny to pewnie teraz bym sobie leżał we wannie z szampanem i oglądałbym MTV gdzieś w prywatnym apartamencie w Burj Khalifa hehe, albo przynajmniej nie robił bym błędów językowych ;)
Czas generowania strony: 0.211 s.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem