Zaloguj Zarejestruj

Zaloguj się

Użytkownik *
Hasło *
Zapamiętaj mnie

Załóż konto

Pola zaznaczone gwiazdką(*) są wymagane.
Imię i nazwisko *
Użytkownik *
Hasło *
Powtórz hasło *
Email *
Powtórz email *
Captcha *
Reload Captcha
Witamy, Gość
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT: Obywatelstwo irlandzkie

Obywatelstwo irlandzkie 5 lata 9 miesiąc temu #12590

• Marek
  • Marek Avatar
Witam

Czy ktos z Was staral sie o uzyskanie obywatelstwa irlandzkiego?
Czytalem ze potrzeba minimum 5 lat zamieszkania na terenie Irlandii zeby je uzyskac. Trzeba zlozyc formularz i oplate 175 euro. Czas oczekiwania do 23 miesiecy.

Zastanawiam sie jednak czy trzeba zdawac jakis egzamin z historii kraju? Czy potrzebne sa pozniej jakies inne dokumenty?

O:Obywatelstwo irlandzkie 5 lata 9 miesiąc temu #12593

• Asia
  • Asia Avatar
Nie wiem po co Ci Obywatelstwo skoro jestesmy w Unii. Ale trzeba miec 5 lat ciagiem zamieszkane w Irlandii z 9 lat. I opłata jest nie 175 ale 970euro. Do co egazminów to nie jestem pewna.

O:Obywatelstwo irlandzkie 5 lata 9 miesiąc temu #12595

• Marek
  • Marek Avatar
A skad te 970? Na stronie podane jest ze za wniosek jest 175 euro. Czy pozniej trzeba placic za cos jeszcze?

O:Obywatelstwo irlandzkie 5 lata 9 miesiąc temu #12597

• Asia
  • Asia Avatar
The following are the relevant fees to be paid when the certificate of naturalisation is issued.
Application on behalf of a minor €200
Widow or widower of Irish citizen €200
Refugee, stateless person or programme refugee No charge
Others €950 (czyli my)

O:Obywatelstwo irlandzkie 5 lata 9 miesiąc temu #12598

• Agniecha
  • Agniecha Avatar
Asia napisał:
The following are the relevant fees to be paid when the certificate of naturalisation is issued.
Others €950 (czyli my)
No jak widzicie to prawda :) A egzamin jest ,oczywiscie z historii wlasnie w ubieglym tygodniu moj kolega odebral w Du akt nadania obywatelstwa ....

O:Obywatelstwo irlandzkie 5 lata 9 miesiąc temu #12600

• rychu
  • rychu Avatar
Asia napisał:
Nie wiem po co Ci Obywatelstwo skoro jestesmy w Unii. Ale trzeba miec 5 lat ciagiem zamieszkane w Irlandii z 9 lat. I opłata jest nie 175 ale 970euro. Do co egazminów to nie jestem pewna.

OPŁACA SIĘ MIEĆ STATUS CITIZEN, CHOCIAŻ BY NAWET Z TEGO POWODU, ŻE NP. NIGDY NIE PRACUJĄC NALEŻY CI SIĘ NAJNIŻSZA EMERYTURA. MÓJ ZNAJOMY IRISH WŁAŚNIE TAK MA! W POLSCE TUSK Z ROSTOWSKIM, "KAŻE C"I ZPIER.... DO 67, A JAK DOŻYJESZ TO CUD, ALE JAK DOSTANIESZ TE ICH OKŁAPY TO I TAK ZAWAŁU DOSTANIESZ!!! DLATEGO KAŻDY KTO DĄŻY DO UZYSKANIA OBYWATELSTWA JEST MĄDRYM "PATRYJOTĄ"!!!

O:Obywatelstwo irlandzkie 5 lata 9 miesiąc temu #12601

• abraham
  • abraham Avatar
Agniecha napisał:
Asia napisał:
Others €950 (czyli my)
No jak widzicie to prawda :) A egzamin jest ,oczywiscie z historii wlasnie w ubieglym tygodniu moj kolega odebral w Du akt nadania obywatelstwa ....

MAM OBYWATELSTWO ... I NIE ZDAWAŁEM, ŻADNEGO EGZAMINU!!! CHYBA, ŻE SIĘ COŚ ZMIENIŁO W CIĄGU OSTATNICH TRZECH LAT???

O:Obywatelstwo irlandzkie 5 lata 9 miesiąc temu #12602

• ....
  • .... Avatar
Patriotą szanowny mądry patrioto

O:Obywatelstwo irlandzkie 5 lata 9 miesiąc temu #12605

• Joanna
  • Joanna Avatar
Jednym z wymagan dostania obywatelstwa jest np nie bycie na zasikłu przez 3 ostatnie lata.

O:Obywatelstwo irlandzkie 5 lata 9 miesiąc temu #12610

• ...
  • ... Avatar
i chwała im za to
cwaniaki socjalne precz (zaznaczam cwaniaki)

O:Obywatelstwo irlandzkie 5 lata 9 miesiąc temu #12611

• iza
  • iza Avatar
skladalam wniosek 3tyg temu. Placilam na razie tylko 175e. Nie bylo mowy o zadnym tescie z jezyka ang czy z historii Irl. Nie musialam miec tez wlasnego domu czy firmy. Mieszkam tutaj ponad 6lat, moje dziecko ma juz irl paszport(obywatelstwo), mam stala prace, place rachunki, mam auto na swoje nazwisko itd itp. Zadne rewelacje. Dostalam juz odp, ze wniosek dotarl i dokumenty sa kompletne. Teraz trzeba czekac, moze nawet rok. Nie ma presji,ze musze miec te obywatelstwo juz teraz, wiec jak dla mnie wszystko ok.
Ktos tu pisac o socjalu,ze to dyskwalifikuje. Mnie nikt o to nie pytal, musialam udowodnic 5lat przed zlozeniem wniosku. Oprocz P60 za rok 2012 dolaczylam wyciagi z banku, listy z ubezpieczalni, ksero ksiazeczki czynszowej , a nie odcinki wyplat, wiec teoretycznie moglabym byc osoba niepracujaca, a nie mialam przez to zadnych problemow

O:Obywatelstwo irlandzkie 5 lata 9 miesiąc temu #12612

• iza
  • iza Avatar
iza napisał:
skladalam wniosek 3tyg temu. Placilam na razie tylko 175e. Nie bylo mowy o zadnym tescie z jezyka ang czy z historii Irl. Nie musialam miec tez wlasnego domu czy firmy. Mieszkam tutaj ponad 6lat, moje dziecko ma juz irl paszport(obywatelstwo), mam stala prace, place rachunki, mam auto na swoje nazwisko itd itp. Zadne rewelacje. Dostalam juz odp, ze wniosek dotarl i dokumenty sa kompletne. Teraz trzeba czekac, moze nawet rok. Nie ma presji,ze musze miec te obywatelstwo juz teraz, wiec jak dla mnie wszystko ok.
Ktos tu pisac o socjalu,ze to dyskwalifikuje. Mnie nikt o to nie pytal, musialam udowodnic 5lat przed zlozeniem wniosku. Oprocz P60 za rok 2012 dolaczylam wyciagi z banku, listy z ubezpieczalni, ksero ksiazeczki czynszowej , a nie odcinki wyplat, wiec teoretycznie moglabym byc osoba niepracujaca, a nie mialam przez to zadnych problemow

po P60 mial byc przcinek, sorki

O:Obywatelstwo irlandzkie 5 lata 9 miesiąc temu #12615

• Joanna
  • Joanna Avatar
650 euro płaci sie w momencie przyznania juz paszportu, a co do socjalu to kiedys znalazłam to na jakiejs stronie- niepamietam jakiej- musiałabym znowu tego poszukac.

O:Obywatelstwo irlandzkie 5 lata 9 miesiąc temu #12616

• Joanna
  • Joanna Avatar
iza napisał:

Dołaczyłas P60 wiec w samo w sobie to mowi, ze pracujesz wiec nikt Cie nie pytał o socjal. Dokumenty masz skompletowane ale teraz bede Cie sprawdzac.

O:Obywatelstwo irlandzkie 5 lata 9 miesiąc temu #12620

• iza
  • iza Avatar
jezeli zostanie mi przyznany paszport to opisz szczegolowo co i jak zrobilam. Jezeli go nie otrzymam to rowniez napisze powod. Najbardziej wkurzaja mnie osoby, ktore NIE maja nic wspolnego z w/w tematem,a tylko opisuja plotki gdzies zaszlyszane lub przeczytane w internecie, gdzie kazdy moze napisac co tylko mu sie w glowie narodzi.
Zrobilam wszystko co bylo napisane na irlandzkiej stronie, teraz vczekam na decyzje. Ja NIGDZIE nie znalazlam wzmianki o zasilkach, wiec jesli kogos taka sytuacja nie spotkala, ze nie przyznano mu paszportu poniewaz byl na zasilku, to PROSZE o NIE ZABIERANIE glosu. I tyle.
Jak zwykle ktos zada pytanie, a potem posypie sie mnostwo info od "fachowco", ktorzy nic konkretnego nie maja do napisania. eh, czasem zaluje,ze wogle tutaj cos odpisze...

O:Obywatelstwo irlandzkie 5 lata 9 miesiąc temu #12624

• ewcia
  • ewcia Avatar
twoje dziecko ma irlandzki paszport a nie obywatelstwo!paszport to nie obywatelstwo, kiedys tak bylo ze dziecko urodzone tu dostawalo obywatelstwo automatycznie, teraz nie!

O:Obywatelstwo irlandzkie 5 lata 9 miesiąc temu #12625

• iza
  • iza Avatar
ewcia napisał:
twoje dziecko ma irlandzki paszport a nie obywatelstwo!paszport to nie obywatelstwo, kiedys tak bylo ze dziecko urodzone tu dostawalo obywatelstwo automatycznie, teraz nie!

irlandzki paszport mojego dziecka = irlandzkie obywatelstwo
proponuje sie doszkolic, a potem sie wypowiadac
masakra

O:Obywatelstwo irlandzkie 5 lata 9 miesiąc temu #12626

• marta26
  • marta26 Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Boarder
  • Oklaski: 0
ewcia napisał:

i po co te wykrzykniki? zwlaszcza, ze to Ty jestes w bledzie :-)
moje dziecko rowniez posiada irlandzki paszport, w ktorym bialo na czarnym jest wpisane obywatelstwo : irish.
proponuje skorzystac z rady "izy"

O:Obywatelstwo irlandzkie 5 lata 9 miesiąc temu #12628

• nicole
  • nicole Avatar
  • Wylogowany
  • Expert Boarder
  • Oklaski: -4
iza napisał:
Oprocz P60 za rok 2012 dolaczylam wyciagi z banku, listy z ubezpieczalni, ksero ksiazeczki czynszowej

Nawet jesli postawisz przecinek po P60 to sens zdania jest taki, ze dolaczylas P60 za 2012 rok co jest niemozliwe bo za 2012 dostajesz w 2013...
To takie male sprostowanie dla tych ktorzy beda chciec wyslac P60 za 2012...

O:Obywatelstwo irlandzkie 5 lata 9 miesiąc temu #12629

• iza
  • iza Avatar
nicole napisał:
iza napisał:
Oprocz P60 za rok 2012 dolaczylam wyciagi z banku, listy z ubezpieczalni, ksero ksiazeczki czynszowej

Nawet jesli postawisz przecinek po P60 to sens zdania jest taki, ze dolaczylas P60 za 2012 rok co jest niemozliwe bo za 2012 dostajesz w 2013...
To takie male sprostowanie dla tych ktorzy beda chciec wyslac P60 za 2012...

napisalam,ze dolaczylam dokum udowadniajace, ze jestem tutaj 5lat przed zlozeniem wniosku. za te lata zlozylam P60, a oprocz tych P60, za rok 2012 zlozylam te wymienione pozniej dokum. Bez tego przecinka ktos mogl to wlasnie tak odebrac jak Ty piszesz:-) dlatego to dodalam:-) ale tak to jest jak sie szybciej mysli niz pisze:-) mam nadzieje, ze to nie wprowadzilo nikogo w blad, bo kazdy wie, ze P60 dostaje sie po zakonczonym roku;)

O:Obywatelstwo irlandzkie 5 lata 9 miesiąc temu #12630

• madlenna
  • madlenna Avatar
Moje dziecko też ma irlandzki paszport
W pozycji nationality ma Irish
Jak kupuje bilet lotniczy też odprawiam go jak Irish
Wystarcz krótki telefon do Polskiej ambasady by się dowiedzieć że w takim przypadku nawet w Polsce będzie traktowany jako obywatel Irlandii

O:Obywatelstwo irlandzkie 5 lata 9 miesiąc temu #12637

• Agniecha
  • Agniecha Avatar
madlenna napisał:
Moje dziecko też ma irlandzki paszport
W pozycji nationality ma Irish
Jak kupuje bilet lotniczy też odprawiam go jak Irish
Wystarcz krótki telefon do Polskiej ambasady by się dowiedzieć że w takim przypadku nawet w Polsce będzie traktowany jako obywatel Irlandii
OCZYWISCIE ze tak jest nigdzie dzwonic nie potrzeba nasze dzieci posiadajace irlandzkie paszporty maja obywatelstwo takze co jest czarno na bialym zapisane :)

O:Obywatelstwo irlandzkie 5 lata 9 miesiąc temu #12638

• mona
  • mona Avatar
iza napisał:
ewcia napisał:

irlandzki paszport mojego dziecka = irlandzkie obywatelstwo
proponuje sie doszkolic, a potem sie wypowiadac
masakra
to prawda moje dziecko tez ma irlandzki paszport i obywatelstwo !!!

O:Obywatelstwo irlandzkie 5 lata 9 miesiąc temu #12640

• madlenna
  • madlenna Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Boarder
  • Oklaski: 1
ja nikomu nie karze nigdzie dzwonić to dla niedowiarków
poprostu czasami ludzie piszą i piszą i pojęcia nie mają o czym

O:Obywatelstwo irlandzkie 5 lata 9 miesiąc temu #12643

• śmiechu
  • śmiechu Avatar
niestety połowa to czereśniaki bez angielskiego i tak zgadują co im do głowy przyjdzie albo usłyszą od jeszcze mądrzejszej koleżanki, sami nie srpawdzą bo z angielskim lipa straszna, zgrozo!!! pouczcie sie trochę głąby tego języka to nie będzie głupich odpowiedzi!!! Kilka osób sie orientuję a reszta tylko czeka jak sępy żeby coś dogryźć biada prostaczki!!!

O:Obywatelstwo irlandzkie 5 lata 9 miesiąc temu #12650

• Renia
  • Renia Avatar
a jak można teraz otrzymać obywatelstwo Irlandzkie dla dziecka? (sama jeszcze nie mam, ale mam zamiar niedługo zacząć się starać o potomstwo)

O:Obywatelstwo irlandzkie 5 lata 9 miesiąc temu #12656

• Joanna
  • Joanna Avatar
Renia napisał:
a jak można teraz otrzymać obywatelstwo Irlandzkie dla dziecka? (sama jeszcze nie mam, ale mam zamiar niedługo zacząć się starać o potomstwo)

Renia jak Ci sie urodzi maluszek to wypełnij formularz i odeslij go poczta (wraz z innymi dokumentami i zdjeciami) i jesli jestes tutah minimum 4 lata (przed urodzeniem dziecka) to maluch bez problemu uzyska paszport

O:Obywatelstwo irlandzkie 5 lata 9 miesiąc temu #12657

• Joanna
  • Joanna Avatar
Joanna napisał:
650 euro płaci sie w momencie przyznania juz paszportu, a co do socjalu to kiedys znalazłam to na jakiejs stronie- niepamietam jakiej- musiałabym znowu tego poszukac.

Sorrki- moje przejezyczenie NIE 650 a 950 oczywiscie

O:Obywatelstwo irlandzkie 5 lata 9 miesiąc temu #12659

• Joanna
  • Joanna Avatar
iza napisał:
jezeli zostanie mi przyznany paszport to opisz szczegolowo co i jak zrobilam. Jezeli go nie otrzymam to rowniez napisze powod. Najbardziej wkurzaja mnie osoby, ktore NIE maja nic wspolnego z w/w tematem,a tylko opisuja plotki gdzies zaszlyszane lub przeczytane w internecie, gdzie kazdy moze napisac co tylko mu sie w glowie narodzi.
Zrobilam wszystko co bylo napisane na irlandzkiej stronie, teraz vczekam na decyzje. Ja NIGDZIE nie znalazlam wzmianki o zasilkach, wiec jesli kogos taka sytuacja nie spotkala, ze nie przyznano mu paszportu poniewaz byl na zasilku, to PROSZE o NIE ZABIERANIE glosu. I tyle.
Jak zwykle ktos zada pytanie, a potem posypie sie mnostwo info od "fachowco", ktorzy nic konkretnego nie maja do napisania. eh, czasem zaluje,ze wogle tutaj cos odpisze...

Droga Izo
Nie rzucaj sie tak i nie musisz pisac duzymi bo tego jest forum aby dyskutowac.
Kiedys sama sie interesowałam Irlandzkim Obywatelstwem i wiem co czytałam. Dziwne, ze Ty starasz sie o obywatelstwo i nie znasz podstaw.
Zycze Ci abys dostała ten paszort (i pewnie dostaniesz jesli pracujesz przez ostatanie 3 lata)
Sprawe socjalu masz opisana na stronie citizen information;

In general, apart from refugees and stateless persons, applicants for naturalisation must prove they can support themselves and their families while living in Ireland. If you can show that you have not received State support in the 3 years before your application, this will generally meet the Minister for Justice and Equality's requirement that you have been supporting yourself and your dependants and that you will continue to do so.

O:Obywatelstwo irlandzkie 5 lata 9 miesiąc temu #12673

• Agniecha
  • Agniecha Avatar
Joanna napisał:
iza napisał:

Droga Izo
Nie rzucaj sie tak i nie musisz pisac duzymi bo tego jest forum aby dyskutowac.
Kiedys sama sie interesowałam Irlandzkim Obywatelstwem i wiem co czytałam. Dziwne, ze Ty starasz sie o obywatelstwo i nie znasz podstaw.
Zycze Ci abys dostała ten paszort (i pewnie dostaniesz jesli pracujesz przez ostatanie 3 lata)
Sprawe socjalu masz opisana na stronie citizen information;

In general, apart from refugees and stateless persons, applicants for naturalisation must prove they can support themselves and their families while living in Ireland. If you can show that you have not received State support in the 3 years before your application, this will generally meet the Minister for Justice and Equality's requirement that you have been supporting yourself and your dependants and that you will continue to do so.
No tak Joasia ale jak tu wczesniej napisal smiechu niestety WIELU naszych rodakow nie ma podstaw angielskiego z tlumacza takze nie racza skorzystac bo po cholere ....to zbyt trudne i pracochlonne wiec wiesz wklejanie tu cytatow w ang nic nie da :P Ja tazke sie podpisuje pod tym jak mozna tu mieszkac - czasem o zgrozo kilka lat i wciaz nie znac jezyka ???!!! Niepojete ....

O:Obywatelstwo irlandzkie 5 lata 8 miesiąc temu #13525

• Toyo
  • Toyo Avatar
http://www.inis.gov.ie/

http://www.citizensinformation.ie/en/moving_country/irish_citizenship/becoming_an_irish_citizen_through_naturalisation.html

O:Obywatelstwo irlandzkie 5 lata 8 miesiąc temu #13758

• Renata
  • Renata Avatar
Koszt to 950 euro, czeka sie 2 lata i nie ma żadnych egzaminów.

O:Obywatelstwo irlandzkie 5 lata 7 miesiąc temu #14844

• Zbigniew
  • Zbigniew Avatar
PYTANIE DO LUDZI, KTÓRZY ZNAJĄ TĘ SPRAWĘ Z AUTOPSJI:

CZY OSOBA, KTÓRA OTRZYMAŁA PASZPORT IRLANDZKI MUSI ZREZYGNOWAĆ Z POLSKIEGO OBYWATELSTWA, CZY MA PODWÓJNE OBYWATELSTWO, DWA PASZPORTY??? CO NA TO POLSKI WYDZIAŁ PASZPORTOWY???

O:Obywatelstwo irlandzkie 5 lata 7 miesiąc temu #14848

• Tom
  • Tom Avatar
Zbigniew napisał:

CZY OSOBA, KTÓRA OTRZYMAŁA PASZPORT IRLANDZKI MUSI ZREZYGNOWAĆ Z POLSKIEGO OBYWATELSTWA, CZY MA PODWÓJNE OBYWATELSTWO, DWA PASZPORTY??? CO NA TO POLSKI WYDZIAŁ PASZPORTOWY???

Mam podwójne obywatelstwo. Oba kraje nie stawiają żadnych przeszkód. Na terenie Polski Irlandzki paszport nie ma żadnego znaczenia prawnego, jeżeli posiadacz jest też obywatelem Polski.

O:Obywatelstwo irlandzkie 5 lata 7 miesiąc temu #14849

• Tom
  • Tom Avatar
Tom napisał:
Zbigniew napisał:

Mam podwójne obywatelstwo. Oba kraje nie stawiają żadnych przeszkód. Na terenie Polski Irlandzki paszport nie ma żadnego znaczenia prawnego, jeżeli posiadacz jest też obywatelem Polski.

http://www.migrant.info.pl/pl/obywatelstwo/podwojne_obywatelstwo/

O:Obywatelstwo irlandzkie 5 lata 7 miesiąc temu #14860

• Tomi
  • Tomi Avatar
... napisał:
i chwała im za to
cwaniaki socjalne precz (zaznaczam cwaniaki)

[...]
Ostatnio zmieniany: 5 lata 7 miesiąc temu przez . Powód: gratuluje bana na IP za bluzganie.

O:Obywatelstwo irlandzkie 5 lata 7 miesiąc temu #14869

• bez imienia
  • bez imienia Avatar
Hahahahahaha....
UDERZ W STÓŁ A CWANIAK NA SOCJALU SIĘ ODEZWIE
Hahahahahahahahahaha...

O:Obywatelstwo irlandzkie 5 lata 7 miesiąc temu #14876

• edek z edzia
  • edek z edzia Avatar
bez imienia napisał:
Hahahahahaha....
UDERZ W STÓŁ A CWANIAK NA SOCJALU SIĘ ODEZWIE
Hahahahahahahahahaha...
w buty moga se wsadzic obywatelstwo osiolka :laugh:

O:Obywatelstwo irlandzkie 5 lata 7 miesiąc temu #15064

• master
  • master Avatar
Ostatnio zmieniany: 5 lata 7 miesiąc temu przez .

O:Obywatelstwo irlandzkie 5 lata 7 miesiąc temu #15065

• kasia
  • kasia Avatar
Ostatnio zmieniany: 5 lata 7 miesiąc temu przez .

O:Obywatelstwo irlandzkie 5 lata 6 miesiąc temu #16092

• sss
  • sss Avatar
Proszę o sensowne odpowiedzi osób zorientowanych:
Czy ktoś z Was uzyskał obywatelstwo pobierając jobseeker's benefit w okresie do 3 lat przed złożeniem podania? Pracowałam w Irlandii 7 lat ale rok temu przez 9 miesięcy pobierałam zasiłek. Teraz mam swoją firmę. Wiem, że zasiłek nie dyskwalifikuje mnie z możliwości uzyskania obywatelstwa ale zastanawiam się jak sprawa wygląda w rzeczywistości.
Po drugie czy wiadomo coś na temat czasu oczekiwania? Oficjalnie piszą o 23 miesiącach ale słyszałam, że nowy rząd podjął działania rozładowujące kolejki. Czy to prawda?
Proszę o nie pisanie "domysłów" czy "umoralnień" tylko konkretne, sprawdzone odpowiedzi. Dziękuję.

O:Obywatelstwo irlandzkie 5 lata 6 miesiąc temu #16104

• XY
  • XY Avatar
sss napisał:
Czy ktoś z Was uzyskał obywatelstwo pobierając jobseeker's benefit w okresie do 3 lat przed złożeniem podania? Pracowałam w Irlandii 7 lat ale rok temu przez 9 miesięcy pobierałam zasiłek. Teraz mam swoją firmę. Wiem, że zasiłek nie dyskwalifikuje mnie z możliwości uzyskania obywatelstwa ale zastanawiam się jak sprawa wygląda w rzeczywistości.
Po drugie czy wiadomo coś na temat czasu oczekiwania? Oficjalnie piszą o 23 miesiącach ale słyszałam, że nowy rząd podjął działania rozładowujące kolejki. Czy to prawda?
Proszę o nie pisanie "domysłów" czy "umoralnień" tylko konkretne, sprawdzone odpowiedzi. Dziękuję.

SKARBIE,
POMYLIŁAŚ FORUM Z IRLANDZKIM URZĘDEM PASZPORTOWYM ! CHYBA, ŻE CHODZI CI O BUJNĄ FANTAZJĘ "X" I "Y" ...

O:Obywatelstwo irlandzkie 5 lata 3 miesiąc temu #17878

• kaczka
  • kaczka Avatar
jakie formularze nalezy wypelnic? ktore to sa druki ? czy sa do sciagniecia ze strony internetowej? Poza tym, gdy sie zlozy aplikacje na obywatelstwo irlandzkie, czy po przyznaniu ma sie polsko - irlandzkie czy tez tylko irlandzkie ?

O:Obywatelstwo irlandzkie 5 lata 3 miesiąc temu #17882

• ass
  • ass Avatar
sss napisał:

Jesli sadzisz ze zasilek NIE dyskwalifikuje Cie tzn nie nie czytalas zasad przyznania obywatelstwa irlandzkiego.

O:Obywatelstwo irlandzkie 5 lata 3 miesiąc temu #17887

• gosc
  • gosc Avatar
W jednym zdaniu odpowiem Ci na każde pytanie: www.google.pl wpisz sobie "irlandzki paszport", niezamulaj bo jak człowiek chce coś załatwić to powinien wiedzieć podstawy..

O:Obywatelstwo irlandzkie 5 lata 3 miesiąc temu #17888

• gosc
  • gosc Avatar
To było do kaczki :)

O:Obywatelstwo irlandzkie 5 lata 3 miesiąc temu #17910

• sss
  • sss Avatar
So ass!
Akurat umiem czytac i bede taka mila i napisze Ci grzecznie , ze pobieranie zasilku NIE dyskwalifikuje, gdyz kazdy wniosek rozpatrywany jest indywidualnie. Aczkolwiek wiem, ze przepisy mowia ze nie powinno sie przebywac na zasilku jesli chce sie byc naturalizowanym. Dlatego wlasnie pytam czy ktos moze mial podobna sytuacje w realu!!! Naturalizacja jest bardzo zmudnym i specyficznym procesem i po prostu nie wrzuca sie wszystkich do jednego worka. To jak, wie ktos cos?

O:Obywatelstwo irlandzkie 5 lata 3 miesiąc temu #17911

• staruszek portier
  • staruszek portier Avatar
ja powiem tak wy sie naturalizujcie zdrajcy na potege a historia was za ten czyn nie godny polaka sowicie rozliczy.

O:Obywatelstwo irlandzkie 5 lata 3 miesiąc temu #17912

• Piotr
  • Piotr Avatar
sss napisał:
So ass!
Akurat umiem czytac i bede taka mila i napisze Ci grzecznie , ze pobieranie zasilku NIE dyskwalifikuje, gdyz kazdy wniosek rozpatrywany jest indywidualnie. Aczkolwiek wiem, ze przepisy mowia ze nie powinno sie przebywac na zasilku jesli chce sie byc naturalizowanym. Dlatego wlasnie pytam czy ktos moze mial podobna sytuacje w realu!!! Naturalizacja jest bardzo zmudnym i specyficznym procesem i po prostu nie wrzuca sie wszystkich do jednego worka. To jak, wie ktos cos?

O:Obywatelstwo irlandzkie 5 lata 3 miesiąc temu #17914

• Iga
  • Iga Avatar
A w jakim celu zmieniacie obywatelstwo? Prosze o sensowne odpowiedzi, poniewaz z tego co sie orientuje to nie ma zadnego znaczenia zarowno przy szukaniu pracy, benefitow lub emerytury.
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3
Czas generowania strony: 0.411 s.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem