Zaloguj Zarejestruj

Zaloguj się

Użytkownik *
Hasło *
Zapamiętaj mnie

Załóż konto

Pola zaznaczone gwiazdką(*) są wymagane.
Imię i nazwisko *
Użytkownik *
Hasło *
Powtórz hasło *
Email *
Powtórz email *
Captcha *
Reload Captcha

Wyróżnione ogłoszenia

Witamy, Gość

TEMAT: Ubezpieczenie w Irlandi a leczenie w Polsce.

Ubezpieczenie w Irlandi a leczenie w Polsce. 2 lata 7 miesiąc temu #32319

• Anonim
  • Anonim Avatar
Witam serdecznie.
Leczę się onkologicznie od kilku lat i co kilkanaście miesięcy odbywam zabiegi w Centrum Onkologi w Polsce. W czasie kiedy mieszkałam i pracowałam w Polsce NFZ pokrywal koszty leczenia z mojego ubezpieczenia. W przyszłym roku mam zaplanowana kolejna wizytę w Centrum Onkologi w Polsce ale nie jestem już ubezpieczona w Polsce. Od ponad roku mieszkam i pracuje w Irlandi.
Moje pytanie jest takie.
Czy ktoś z Was ma doświadczenie w tym jak i czy trudno uzyskać formularz E 106/S1 w Irlandii?Z tego co się orientowalam taki musze przedstawić w Polsce, żeby nie ponosić kosztów leczenia.
Czy ktoś z Was ma ewentualnie doświadczenie i był w podobnej sytuacji..
Dziękuję i bardzo proszę o odpowiedź osoby które potrafią wnieść do wątku coś pomocnego.
Serdecznie pozdrawiam.

Ubezpieczenie w Irlandi a leczenie w Polsce. 2 lata 7 miesiąc temu #32340

• Anonim
  • Anonim Avatar
Anonim napisał:
Witam serdecznie.
Leczę się onkologicznie od kilku lat i co kilkanaście miesięcy odbywam zabiegi w Centrum Onkologi w Polsce. W czasie kiedy mieszkałam i pracowałam w Polsce NFZ pokrywal koszty leczenia z mojego ubezpieczenia. W przyszłym roku mam zaplanowana kolejna wizytę w Centrum Onkologi w Polsce ale nie jestem już ubezpieczona w Polsce. Od ponad roku mieszkam i pracuje w Irlandi.
Moje pytanie jest takie.
Czy ktoś z Was ma doświadczenie w tym jak i czy trudno uzyskać formularz E 106/S1 w Irlandii?Z tego co się orientowalam taki musze przedstawić w Polsce, żeby nie ponosić kosztów leczenia.
Czy ktoś z Was ma ewentualnie doświadczenie i był w podobnej sytuacji..
Dziękuję i bardzo proszę o odpowiedź osoby które potrafią wnieść do wątku coś pomocnego.
Serdecznie pozdrawiam.
Mialam tutaj problemy ginekologiczne, ktore leczylam w PL. Musze je miec pod kontrola i robic kazdy rok USG, czasami laparoskopie (juz mialam 4 zabiegi). Dostalam sie tutaj do szpitala po roku czekania i pan dr powiedzial ze USG bede miala tak za 6mc(lista oczekujacych) a laparoskopie to zobaczymy. Wzielam wiec ten formularz i zanioslam mu do podpisania (to byl Consultant), bo powiedzialam, ze nie moge tak dlugo czekac na badania i zabiegi. Znajoma powiedziala mi, ze jak chce sie leczyc w PL na skladki z IRL to mi musi wypelnic papiery moj lekarz z IRL. Natomiast pan dr z IRL jak zobaczyl ten formularz to zaczal sie wykrecac i nagle znalazlo sie miejsce na USG za mc i laparo za 2 mc....Na razie lecze sie tutaj bo podobno mozesz sie leczyc w innym kraju EU jesli konsultant stwierdzi ze nie moga ci zapewnic opieki, ktorej ty dokladnie potrzrebujesz. Moze jednak z onkologia jest troche inaczej. Pewne jest, ze w pierwszej kolejnosci musisz isc z dokumentacja choroby do GP i on powinien z toba ustalic plan 'dzialania', tak mysle.
Czas generowania strony: 0.093 s.