Zaloguj Zarejestruj

Zaloguj się

Użytkownik *
Hasło *
Zapamiętaj mnie

Załóż konto

Pola zaznaczone gwiazdką(*) są wymagane.
Imię i nazwisko *
Użytkownik *
Hasło *
Powtórz hasło *
Email *
Powtórz email *
Captcha *
Reload Captcha

Wyróżnione ogłoszenia

Witamy, Gość

TEMAT: Cukrzyca ciazowa

Cukrzyca ciazowa 2 lata 1 miesiąc temu #33145

• Cukrzyca ciazowa
  • Cukrzyca ciazowa Avatar
Witam Mamy z Galway,
Mam male pytanie. Sa moze tutaj mamy, ktorym wykryto cukrzyce ciazowa? jak przebiegala Wasza ciaza? jak porod ? mialyscie wywolywany? i ile dni zostalyscie w szpitalu po porodzie? moze jakies wskazowki.
Z gory dziekuje za odpowiedzi.

Cukrzyca ciazowa 2 lata 1 miesiąc temu #33146

• Słodka mama
  • Słodka mama Avatar
Cześć, spokojnie bez paniki kwestia jaki typ leczenia u ciebie zastosują insulina czy dieta i ćwiczenia. Generalnie opieka nad mamą która ma nietolerancje glukozy jest całkiem niezła.Jeśli będziesz na insulinie wizyta w poradni co dwa tygodnie,badanie krwi + usg, co drugi tydzień GP , na diecie wizyta w poradni co dwa tygodnie,badanie krwi,usg raz w miesiącu co drugi tydzień GP najgorsze jest kłucie polecam bok palca jest mniej unerwiony... :laugh: Ciąża przebiegała prawidłowo, poród naturalny w szpitalu po urodzeniu muszą skontrolować poziom cukru u dziecka. Wyjście ze szpitala to kwestia indywidualna My zostałyśmy w szpitalu trzy doby gdyż przed porodem prywatnie zrobiłam wymaz na obecność paciorkowca który wyszedł pozytywnie polecam zrobić to badanie gdyż konsekwencje niewiedzy o tym zakażeniu mogą być poważne a tak jest czas na podanie leków a po porodzie jesteście pod obserwacją w szpitalu...,, tego badanie nie wykonuje się tutaj,, a przy cukrzycy łatwiej o nie. Glukometr i paski dostaniesz w przychodni , Breda wszystko ci wytłumaczy :laugh:

Cukrzyca ciazowa 2 lata 1 miesiąc temu #33147

• Słodka mama
  • Słodka mama Avatar
CD. ;) Ja na szczęście miałam dietę i ćwiczenia ograniczyłam węglowodany nie mogłam jeść buraczków ćwikłowych, marchewki, winogron bo mocno mi podnosiły poziom cukru, piłam dużo wody. Ale każda ciąża jest inna zawsze masz wsparcie za strony pielęgniarki diabetycznej Breda jest świetna zawsze znajdzie dla ciebie czas. Powodzenia będzie dobrze :laugh:

Cukrzyca ciazowa 2 lata 1 miesiąc temu #33155

• Cukrzyca ciazowa
  • Cukrzyca ciazowa Avatar
Dziekuje bardzo za odpowiedz :) ja poki co i oby tylko na diecie. Mierze cukry i sa w normie. czasami po pieczywie troche podskocza. Teraz mnie martwi,ze nie tyje. Na poczatku ciazy duzo schudlam, a teraz nic. Poki co mam tylko 4 kg wiecej. Na ostatnim usg waga bobasa byla w normie, oby przy nastepnej wizycie wszytko bylo w porzadku.

Cukrzyca ciazowa 2 lata 1 miesiąc temu #33190

• reninek
  • reninek Avatar
Ja bym się nie martwiła tym, że nie tyję, jeśli w badaniach wyszła prawidłowa waga dzidziusia to powinno Cię to uspokoić :)
Czas generowania strony: 0.107 s.