Zaloguj Zarejestruj

Zaloguj się

Użytkownik *
Hasło *
Zapamiętaj mnie

Załóż konto

Pola zaznaczone gwiazdką(*) są wymagane.
Imię i nazwisko *
Użytkownik *
Hasło *
Powtórz hasło *
Email *
Powtórz email *
Captcha *
Reload Captcha
Witamy, Gość

TEMAT: problem z polską szkoła

problem z polską szkoła 3 lata 7 miesiąc temu #24683

• Anonim
  • Anonim Avatar
Czy to prawda,ze dzieco które ma problemy z nauką w polskiej szkole moze przysłowiowo "nie zdać"??

problem z polską szkoła 3 lata 7 miesiąc temu #24684

• ala
  • ala Avatar
co to znaczy problemy?nie radzi sobie z jezykiem ?wychowawcze?

problem z polską szkoła 3 lata 7 miesiąc temu #24686

• Anonim
  • Anonim Avatar
Nie wychowawcze,problemy z nauką,językiem, generalnie czytać nie umie (ma 9 lat)dubli od 4 lat uczęszcz do polskiej szoły

problem z polską szkoła 3 lata 7 miesiąc temu #24692

• Aniopo
  • Aniopo Avatar
Powiem szczerze ze 9 lat i problemy z czytaniem to bardzo zle 9 lat to juz 2 klasa w polsce i pamietam ze juz sama ksiazki czytalam. Dzidiejsze dzieci moim zdaniem przed telewizorem i bajkami siedza, z pokolenia na pokolenie coraz gorzej

problem z polską szkoła 2 lata 3 miesiąc temu #29890

• Anonim
  • Anonim Avatar
Prosze o opinie na temat polskiej szkoly w Galway, ile wynosi czesne I czy faktycznie program nauczania jest porownywalny z tym w kraju?

problem z polską szkoła 2 lata 3 miesiąc temu #29891

• teachers
  • teachers Avatar
Na libratus.edu.pl znajdziesz to, co pokrywa polski program nauczania. Nauczycielem wówczas są rodzice/opiekunowie, czesnego brak, kupujesz tylko książki i płacisz za podróż na egzaminy - zaliczenie w najbliższej np. miejsca Twojego lądowania szkole współpracującej. Lekcje masz w weekendy przez internet, do odtworzenia przez cały rok szkolny w razie niemożności udziału bądź przygotowując się do egzaminu. Dostaniesz też po zaliczeniu normalne świadectwo ukończenia danej klasy, uprawniające do kontynuowania nauki w Polsce, lub nadal przez internet. Dziecko może zacząć od każdej klasy.
Problemów z czytaniem to nie rozwiąże, szkoła też może kłaść większy nacisk na inne aspekty, trzeba czasami usiąść z dzieckiem i poćwiczyć, zachęcić, zobaczyć czy nie ma przypadkiem innej przyczyny typu dysleksja dysgrafia, Nie mam adresu, ale poszukaj w necie stron do zabawy i nauki czytania dla dzieci, z komputerem bywa łatwiej.

problem z polską szkoła 2 lata 3 miesiąc temu #29892

• ja
  • ja Avatar
zastanawiam sie zeby zapisac moje dziecko do szkoly ma prawie 6 lat chodzi do szkoly od poniedzialku do piatku i zastanawiam sie czy jak jeszcze w sobote pojdzie nie bedzie to za duzo dla niego ?Jakie jeszcze metody nauczania jezyka pl moge wybrac w domu na pewno sie nie nauczy tego co w szkole co myslicie jakie so opinie rodzicow ktorych tak male dzieci chodza do pl szkoly ?Slyszalam ze w pierwszym roku jest to glownie zabawa ?Jakie sa koszty prosze pisac dziekuje

problem z polską szkoła 2 lata 3 miesiąc temu #29893

• Anonim
  • Anonim Avatar
Ja jestem Za polska szkola, moje dziecko chodzi juz trzeci rok, obecnie do pierwszej klasy i ja jestem bardzo zadowolona z systemu nauki w tej szkole...oczywiscie nie jest na poziomie szkoly w Polsce, bo poprostu jest za malo czasu, 4 godz w soboty... ale ucza sie czytac, pisac , historia Polski, geografia Polski i sa rozne zajecia plastyczno-techniczne...naprawde moj maly lubi tam chodzic, jest biblioteka, mozna wypozyczyc ksiazki, filmy...nauczyciele i cala kadra sa bardzo mili, jest w razie czego logopeda, zajecia pozalekcyjne no i dziecko bedzie mialo kontakt z rowiesnikami...pewnie uslyszysz wiele negatywnych opinii, decyzja nalezy do ciebie, zwasze dziecko mozna wypisac.... a koszt to chyba 44 euro na miesiac....
A co do nauki w domu to na poczatku jest zapal aby samemu dzieciaczka uczyc , a z czasem zawsze cos wypada i zreszta lepiej chyba dziecku uczyc sie w grupie. Takie jest moje zdanie...ja jestem ZA....:)

problem z polską szkoła 2 lata 3 miesiąc temu #29894

• Anonim
  • Anonim Avatar
Polska szkoła jak najbardziej ale nie ta w Galway..Limerick bardzo polecam tam przepisałam dzieci i do był według mnie najlepszy wybór:)

problem z polską szkoła 2 lata 3 miesiąc temu #29895

• Anonim
  • Anonim Avatar
Anonim napisał:
Polska szkoła jak najbardziej ale nie ta w Galway..Limerick bardzo polecam tam przepisałam dzieci i do był według mnie najlepszy wybór:)
i co sobota wozisz je do Limerick???

problem z polską szkoła 2 lata 3 miesiąc temu #29896

• ol
  • ol Avatar
Tak bo warto

problem z polską szkoła 2 lata 3 miesiąc temu #29897

• Anonim
  • Anonim Avatar
ol napisał:
Tak bo warto
a czy mozesz mi napisac jakie sa roznice miedzy tymi szkolami? nie pisze tego zlosliwie, tylko z ciekawosci...

problem z polską szkoła 2 lata 3 miesiąc temu #29898

• Anonim
  • Anonim Avatar
Ja sie zastanawiałam dość długo nad polską szkołą i doszłam do wniosku,ze nie potrzebna nam dodatkowa nauka w weekendy ,czytanie polskich lektur obowiązkowo i mieszanie dziecku w głowie z alfabetem i polską pisownią takze , po dwóch miesiącach uczęszczania do Polskiej szkoły syn zaczął miec problemy ze "spellingiem " mieszały mu sie literki czytał po polsku a chcial pisac po angielsku i odwrotnie , co obniżyło jego wyniki w podstawówce do której uczęszcza na codzien . Uwazam ze to kazdego indywidualna sprawa, moj syn narobił sobie tylko zaległości .

problem z polską szkoła 2 lata 3 miesiąc temu #29899

• Anonim
  • Anonim Avatar
Anonim napisał:
ol napisał:
Tak bo warto
a czy mozesz mi napisac jakie sa roznice miedzy tymi szkolami? nie pisze tego zlosliwie, tylko z ciekawosci...

moje dzieci do pl szkoły w Galway chodziły kilka lat temu,nie podobał mi się system nauczania(więcej czasu na powietrzu niż nauki),kadra(i wszystko co się wśród niej działo),,takie polskie piekiełko-nie wiem jak teraz tam jest,,,więc nie wiem czy można sugerować się moją opinią.O Ale polecam Panią Magdę z bodajże teraz pierwszej klasy-złota kobieta,z podejściem do dzieci i z zamiłowaniem do zawodu.
Jeden jest zadowolony inny nie,ja nie byłam więc zabrałam dzieci i przeniosłam do innej szkoły.

problem z polską szkoła 2 lata 3 miesiąc temu #29902

• Olga
  • Olga Avatar
No błagam was. Byłam w polskiej szkole w Galway na teatrzyku współorganizowanym przez szkołę. Kukły tłukły się kijami po plecach i krzyczały na siebie nie przebierając w słowach. Wyszliśmy po 10 minutach zszokowani że nikt z licznie zgromadzonych polskich rodziców nie podzielał naszego niesmaku. Mniejsze dzieci trochę płakały. ale nikt się tym nie przejmował. Najwyraźniej w polskich domach tak się sprawy załatwia jak w tym przedstawieniu. Przedstawicielom tego gatunku serdecznie polecam polską szkołę w Galway.

problem z polską szkoła 2 lata 3 miesiąc temu #29903

• Anonim
  • Anonim Avatar
To był http://pinokiosacz.pl/portfolio/porwanie-ksiezniczki/ i teatr lalki Pinokio, W wielu bajkach sa "straszne" ceny - np. wilk zjada babcie, Czerwonego Kapturka i lesniczego. Moze nalezalo sie zapoznac z trescia bajki zanim przyszlo sie na spektakl? Moze dziecko bylo za male zeby zrozumiec przeslanie bajki?

problem z polską szkoła 2 lata 3 miesiąc temu #29905

• Olga
  • Olga Avatar
Może było za małe. Ja też byłam na to za mała najwyraźniej bo zapomniałam już o lisku co nie ma ręki ani nogi, niedźwiedziu co chce zjeść wszystkie dzieci i staruszce co sprawdzała paluszek Jasia. Zapomniałam też o tym że jeździłam w aucie bez fotelika 30 lat temu i że palono przy mnie papierosy. Czasy się zmieniły i moje dziecko wychowuję bez agresji i przemocy i wolałabym żeby żadna placówka oświatowa nie uzupełniała mojemu dziecku wiedzy w ten sposób.
Polska szkoła w Galway jest jedną wielką pomyłką.

problem z polską szkoła 2 lata 3 miesiąc temu #29909

• she
  • she Avatar
Co do tego przedstawienia to zgadzam się w 100%. Ja z moim synem i jego babcią też wyszliśmy. Cała organizacja była wtedy okropna i poniżej krytyki, a samo przedstawienie nieodpowiednie dla dzieci

problem z polską szkoła 1 rok 9 miesiąc temu #31442

• Polska sciema
  • Polska sciema Avatar
Jesli chodzi o szkole w Galway to kiedys to byla szkola z pasja dbajaca o dobro dzieci.Teraz to sie tam tylko kasa liczy, a kazdy dzieciak to dodatkowe pieniazki dla Pani Dyr.Zarzad to sciema, status to sciema ogolnie rodzicow maja gdzies.Lacza klasy, chociaz chwala sie, ze praca w malych grupach, a te "male" grupy maja po 25 dzieci.Decyzja a utworzeniu szkolnego punktu konsultacyjnego jest skuteczkie blokowana bo jest niewygodna.Drodzy rodzice dzieci polskiej szkoly nawoluje do otworzenia oczu i zainteresowania sie tematem.Nie polecam polskiej szkoly w Galway zwlaszcza dla dziecka ktore ma klopoty z czytaniem bo w klasie gdzie jest 25 dzieci i brakuje krzesel i lawek do nauki raczej bedzie ciezko.Chetnie bym przepisala dziecko do szkoly w Limerik, bo tego dzadostwa w Galway mam dosc tylko potrzebowalabym jeszcze 3 osoby chetne to wtedy mozna jezdzic na wymianke, ktos chetny?

problem z polską szkoła 6 miesiąc 5 dni temu #33700

• Libratus
  • Libratus Avatar
  • Wylogowany
  • Fresh Boarder
  • Oklaski: 0
Bezpłatna polska szkoła dla najmłodszych- trwa rekrutacja!
Mieszkasz za granicą i chciałbyś, żeby Twoje dziecko mówiło po polsku? Szukałeś rozwiązania, które pomoże Ci w nauce Twojej pociechy? Mamy dla Ciebie sprawdzoną metodę!
Polskie Szkoły Internetowe Libratus to innowacyjny projekt edukacyjny przeznaczony dla dzieci Polaków przebywających za granicą, który umożliwia realizację polskiej podstawy programowej na poziomie szkoły podstawowej i gimnazjum.

Nauka opiera się o Internetową Platformę Edukacyjną, na której znajdują się treści dydaktyczne. Informacje wzbogacone są piosenkami, grami i animacjami, co sprawia, że zajęcia są różnorodne i interesujące dla dzieci. Istotną rolę w edukacji najmłodszych odgrywają także lekcje on-line prowadzone przez polskich nauczycieli.
Każdy rok nauki kończy się egzaminem klasyfikacyjnym. Po jego zdaniu uczeń otrzymuje państwowe świadectwo.
Daj swojemu dziecku szansę na dwujęzyczność! Dołącz do nas rejestrując się na stronie: www.libratus.edu.pl/zapisy2017 . Liczba miejsc ograniczona!
Czas generowania strony: 0.193 s.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem