Zaloguj Zarejestruj

Zaloguj się

Użytkownik *
Hasło *
Zapamiętaj mnie

Załóż konto

Pola zaznaczone gwiazdką(*) są wymagane.
Imię i nazwisko *
Użytkownik *
Hasło *
Powtórz hasło *
Email *
Powtórz email *
Captcha *
Reload Captcha

Wyróżnione ogłoszenia

Witamy, Gość

TEMAT: nieobecnosc dziecka w szkole

nieobecnosc dziecka w szkole 4 lata 6 miesiąc temu #25013

• ala
  • ala Avatar
czy ktos moze mi pomoc?musze ze wzgledow rodzinnych wyjechac do Polski,dziecko uczescza do czwartej klasy.czy corka nie dostanioe promocji(oczywiscie bede ,,przerabiac ,,program)czy ktos mial podobna sytuacjeprosze o pomoc.

nieobecnosc dziecka w szkole 4 lata 6 miesiąc temu #25015

• ja
  • ja Avatar
Tu nie ma czegoś takiego jak nie dostanie promocji. Na długo wyjeżdżasz? Możesz mieć raczej poważne kłopoty z opieką społeczną, bo zgłaszają to . Wszystko zależy od szkoły. Idź porozmawiaj z dyrektorem, z wychowawcą. Na pewno nie możesz tego zrobić nie uprzedzając ich .W zależności od szkoły i sytuacji zgłaszają nieobecność dziecka między 2 a 4 tygodniem nieobecności.

nieobecnosc dziecka w szkole 4 lata 6 miesiąc temu #25017

• ala
  • ala Avatar
Musze wyjechac na wielkanoc czyli najprawdopodobniej do konca roku szkolnego.oczywiscie z dyrektorka bym porozmawiala (jest ok)gorzej z nauczycielka.absolutnie nie chce tak robic,ze wyade bez porzadnej rozmowy z dyrektorka.tylko jak potem wiem,ze jako takich swiadectw nie ma tylko boje sie,zepotem mi powiedza , ze corka musi zostac w tej samej klasie.dlaczego powiadamiaja opieka spoleczna?.

nieobecnosc dziecka w szkole 4 lata 6 miesiąc temu #25019

• ja
  • ja Avatar
powiadamiają socjal jeśli dziecko jest nieobecne dłużej niż 20dni w roku szkolnym,czyli 4 tygodnie.Ty jednak chcesz wyjechać na kilka miesięcy.Najlepiej porozmawiaj o tym z dyrekcją bo my ci raczej nie pomożemy

nieobecnosc dziecka w szkole 4 lata 6 miesiąc temu #25022

• mn
  • mn Avatar
tutaj nie ma czegoś takiego jak nie dostanie się do następnej klasy , owszem może zostać dziecko w tej samej klasie na następny rok ale tylko jeśli rodzic sam tego chce np. jeśli uważa że dziecko nie jest gotowe iść jeszcze do następnej klasy. Gdy twoja córka opuści wiecej niz 20 dni w roku szkolnym powiadamiany jest socjal ponieważ szkoła nie a głowy ani czasu na zajmowanie się sprawami takimi jak latanie za rodzicem i pytanie sie dlaczego dziecka nie ma tyle w szkole, ty jako rodzic powinnas isc i zalatwic sprawe z dyrektorem osobiscie a nauczycielka nie ma nic do powiedzenia.

nieobecnosc dziecka w szkole 4 lata 6 miesiąc temu #25030

• ala
  • ala Avatar
mm dzieki. Czyli jest szansa,ze jak pojde i porozmaiam to bedzie ok.Nie wiedzialam o co chodzi z ta opieka ,czy musza zglosic bo tak jest czy w przypadku jak nie wiedza co sie dzieje z dzieckiem.

nieobecnosc dziecka w szkole 4 lata 6 miesiąc temu #25031

• olka
  • olka Avatar
Bez względu na to czy nieobecność jest usprawiedliwiona czy nie, to gdy dziecko opuści w sumie 20 dni w roku , szkoła ma obowiązek zgłosić to do
The National Educational Welfare Board i wtedy sprawę wyjaśnia ich oficer:
Schools are obliged by law to report on school attendance since the inception of the Education (Welfare) Act 2000. This obligation exists to protect children's educational welfare.
Dokładne informacje masz tutaj: http://www.newb.ie/faq/parents.asp

nieobecnosc dziecka w szkole 4 lata 6 miesiąc temu #25039

• ala
  • ala Avatar
Dzieki bardzo
Czas generowania strony: 0.116 s.