Zaloguj Zarejestruj

Zaloguj się

Użytkownik *
Hasło *
Zapamiętaj mnie

Załóż konto

Pola zaznaczone gwiazdką(*) są wymagane.
Imię i nazwisko *
Użytkownik *
Hasło *
Powtórz hasło *
Email *
Powtórz email *
Captcha *
Reload Captcha

Wyróżnione ogłoszenia

Witamy, Gość
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT: Polska Szkoła a " Nowy Sklep "

Polska Szkoła a " Nowy Sklep " 6 lata 5 miesiąc temu #14312

• juLIusz cezAR
  • juLIusz cezAR Avatar
Do napisania tego tekstu skłoniła mnie sytuacja, jaką niestety stworzyły władze Polskiej Szkoły w Galway.Chodzi mi mianowicie o "sms sponsorowany". Takiego to sms-a sponsorowanego rozesłała do rodziców dyrekcja szkoły w związku z otwarciem nowego sklepu znanej sieci z artykułami polskimi.Jest mi jako Polakowi bardzo miło słyszeć, że konkurencje na rynku artykułów spożywczych z Polski się zwiększa, bo zapewni to rozsądne ceny i świeży towar.Fakt takowy nie uszedł by uwagi nikomu kto robi zakupy Polskich produktów, gdyż koło nowo powstającego są już trzy w bliskiej odległości.

Ja jako rodzić dzieci uczęszczających do Polskiej Szkoły w Galway nie wyraziłem zgody na używanie mojego numeru telefonu w celu reklamy firm osób trzecich.Jak zapewnia Nas dyrekcja szkoły "Nasze dzieci dostaną słodycze i książeczki od właścicieli", tylko czy nie jest to pokazanie konkurencji "palca środkowego" za to, że już nie uczestniczy we wspieraniu szkoły.Jakąś prywatą tu zalatuje...

Do wiadomości Dyrekcji.W sms wkradł się błąd.Sieć sklepów nie jest Polska tylko sprzedaje produkty z Polski.Powyższa wiadomość jest na ich oficjalnej stronie, w załączniku "O NAS/Historia".

Uprzedzam komentarze-nie jestem spokrewniony z właścicielami pozostałych sklepów, ani ich nie znam.Popieram jedynie zasady zdrowej konkurencji i jestem przeciwko kumoterstwu.

Pozdrawiam Sławek

O:Polska Szkoła a " Nowy Sklep " 6 lata 5 miesiąc temu #14316

• Kasia
  • Kasia Avatar
To faktycznie jest przegiecie i nie powinno miec miejsca. Ja bym sie do szkoly wybrala i powiedziala, ze sobie nie zycze.. Jak im nie wstyd!

O:Polska Szkoła a " Nowy Sklep " 6 lata 5 miesiąc temu #14319

• HEH
  • HEH Avatar
Co Cie tak boli ? szkoła zostanie dofinansowana w postaci słodyczy, zabawek i pomocy naukowych w zamian za sms-a. Na tym polega biznes, a widocznie na czele nowego sklepu jest ktoś z głową kto potrafi załatwić taką reklamę.
Obie strony mają z tego korzyści i chyba o to chodzi a jak Papu i reszta nie ma pomysłów na reklamę to już nie wina nowego sklepu.

O:Polska Szkoła a " Nowy Sklep " 6 lata 5 miesiąc temu #14335

• Gosc
  • Gosc Avatar
Slawek, zgadzam sie z toba w 100%.
Dlatego tez w polsce z tego powodu przy kazdej rejestracji masz notke, czy sie zgadzasz na udostepnienie swoich danych innym firmom.
Wyobrazcie sobie co by sie dzislo, gdyby wasze dane byly dostepne na runku za kilka tabliczek czekolady. Co sekunde byscie dostawali oferty firmowe na maila, smsa, itp.
Mam nadzieje ze dyrektora polskiej szkoly na najblizszych zajecia h przeprosi za ten incyde t i ze to sie juz wiecej nie powtorzy.

A tak na marginesie, to z tego co pamietam to Polska Szkola zawsze wspolpracowala z PAPU, co sie stalo? Ten sms wygladal dla mnie jak srodkowy palec do PAPU i pojscie za lepsza oferta?

O:Polska Szkoła a " Nowy Sklep " 6 lata 5 miesiąc temu #14337

• DELIKATESY PAPU
  • DELIKATESY PAPU Avatar
Witam Państwa Serdecznie..
Zazwyczaj nie zajmujemy stanowiska w podobnych sprawach oraz nie udzielamy sie na forum internetowym ale w zaistniałej sytuacji chieliśmy stanowczo zaznaczyć, IZ NIGDY NIE ZREZYGNOWALIŚMY Z INICJATYWY WSPIERANIA POLSKIEJ SZKOŁY W GALWAY....
Co więcej dwa tygodnie temu po rozmowach z Panią Anią i Panią Marzeną potwierdziliśmy nasze uczestnictwo w corocznym pikniku z okazji Dnia Dziecka oraz zakup książek dla szkolnej biblioteki by wspomóc akcję "Dnia Biblioteki".....
Jesteśmy jedynie zaskoczeni faktem, iż jednorazowa "pomoc" sklepu litewskiego została nagrodzona przez Dyrekcję Szkoły Polskiej dyplomem i nagłośniona reportażem...
Uprzedzając Państwa pytania chcieliśmy zaznaczyć, iż nigdy nie oczekiwaliśmy poklasku dla jakiejkolwiek formy pomocy Dzieciom ponieważ nie angażowaliśmy się dla celów reklamowych lecz z sympatii dla Dzieci jak i dla Naszych Stałych Klientów..
Z tego miejsca chcieliśmy BARDZO PODZIĘKOWAĆ Rodzicom Uczniów Szkoły Polskiej w Galway .za solidarność, przemiłe słowa i gesty w zaistniałej sytuacji oraz zapewnić, iż zamierzamy wciąż wspierać wszelką inicjatywę dotyczącą Dzieci.. bo przecież to One są najważniejsze -..nie kampania reklamowa....
Pozdrawiamy
Kasia i Marek
Właściciele Delikatesów PAPU.

O:Polska Szkoła a " Nowy Sklep " 6 lata 5 miesiąc temu #14338

• iza
  • iza Avatar
slodycze i ksiazeczki dla dzieci??? juz w irlandzkich przedszkolach sprawdzamy, czy dziecko nie przynosi ze soba slodyczy, ze wzgledow zdrowotnych. A tutaj szkola zgadza sie,zeby dzieci byly NAGRODZONE slodyczami??? Cala prawda o Polskiej Szkole w Galway wlasnie ujrzala swiatlo dzienne...juz teraz wiem,ze moje dzieci tam nie zawitaja, bo szkola powinna UCZYC, a nie tylko sie promowac czy zbierac pieniazki na "edukacje"...
Poza tym strasznie to przykre, takie reklamowanie jednego sklepu, takie to ... nieetyczne jak na taka placowke:( szkoda

O:Polska Szkoła a " Nowy Sklep " 6 lata 5 miesiąc temu #14341

• Kasia..
  • Kasia.. Avatar
Skoro to nie polacy sa wlascicielami tylko litwini to jakim prawem nazywaja sie polskim sklepem i do tego POLONEZ??? Dlaczego nie nazywaja sie wilno albo lituania.......Zostawilam tam tylko 5 euro i to wszystko a sms-a tez dostalam.

O:Polska Szkoła a " Nowy Sklep " 6 lata 5 miesiąc temu #14342

• Jurek
  • Jurek Avatar
A do czego ta Polska szkola jest Ci tutaj potrzebna? Przeciez mój chłopok i tak wszystko wi. Przecie szkoła tylko ogłupio. Lepi niech słucho łojca i matke. A jak podrośni, to łojce pogadajo z wójtem, jak trza to i sie zapłaci, i załatwi mu sie robote w urzędzie gminy.

O:Polska Szkoła a " Nowy Sklep " 6 lata 5 miesiąc temu #14343

• gość
  • gość Avatar
Gdy nie ma pomysłów na reklamę, do głowy zaczynają przychodzić coraz dziwniejsze pomysły - tak jak PAPU i ten wątek...

O:Polska Szkoła a " Nowy Sklep " 6 lata 5 miesiąc temu #14344

• POlka
  • POlka Avatar
Delikatesy Papu: "Jesteśmy jedynie zaskoczeni faktem, iż jednorazowa "pomoc" sklepu litewskiego została nagrodzona przez Dyrekcję Szkoły Polskiej dyplomem i nagłośniona reportażem..."

Oj rozpętała się burza...ale faktycznie jest o co! Wywiad, reportaż z p. Marzeną i jej dzieci na pierwszym planie, ale ja się przecież czepiam...
BEZ KOMENTARZA

O:Polska Szkoła a " Nowy Sklep " 6 lata 5 miesiąc temu #14345

• kaja
  • kaja Avatar
To nie jest pomysł na reklamę-to wszystko jest prawda.A pan właściciel sprzeda jeszcze te numery telefonów ,które uzyskał na loterii ,żeby mu się zwróciło.hehe.Polska szkoła podpina się notorycznie pod cudze dokonania,działa nieetycznie.Nie mówię tu o nauczycielkach ,bo to wspaniałe,świetne,ciepłe dziewczyny.Mówię tu o dyrekcji,która się pogubiła w pewnych sprawach.Papu karmiło od lat setki ludzi na piknikach rodzinnych Polskiej Szkoły a tu wchodzi jakiś litwin na scenę Galway,daje czekolady dla szkoły a pani dyrektor kupczy naszymi numerami telefonów.To jest karalne,tego się nie robi.Widziałam film na Galway reporter-żenada-przyjechał dobroczyńca.Ile kosztuje takie włażenie w d...ę bez mydła???? To okropne!!! Kilka tygodni temu rodzice dzieci dostali info o tym ,że na Dougishce organizowane są lekcje angielskiego-zaznaczam darmowe.Sms był sformułowany tak,że wszyscy ludzie z którymi rozmawiałam,byli przekonani,że ta dobroć spotkała ich ze strony Polskiej szkoły.Z tego miejsca chcę poinformować-i wiem,co piszę-te lekcje zorganizowała parafia z Roscam!!!Polska szkoła nie miała i nie ma z tym nicc wspólnego.Polska szkoła potrafi tylko wykorzystać dobrą okazję na darmową promocję. :angry:

O:Polska Szkoła a 6 lata 5 miesiąc temu #14346

• ola
  • ola Avatar
Kasia.. napisał:
Skoro to nie polacy sa wlascicielami tylko litwini to jakim prawem nazywaja sie polskim sklepem i do tego POLONEZ??? Dlaczego nie nazywaja sie wilno albo lituania.......Zostawilam tam tylko 5 euro i to wszystko a sms-a tez dostalam.

a skad widomo,ze to nie Polacy sa wlascicielami? Ja znalazlam na ich stronie takie cos:
"Właścicielem Sieci Sklepów POLONEZ jest Firma REZMERITA PLUS.
Firma nasza rozpoczęła swoją działalność w 2003 roku, otwierając pierwszy sklep z polską żywnością pod nazwą ,,POLONEZ’’, w miejscowości Naas
Był to jeden z pierwszych sklepów na terenie Irlandii zaopatrujący naszych rodaków w polską żywność. W chwili obecnej siec liczy 25 sklepów zlokalizowanych w Irlandii
...
Nasze samochody dostawcze 3 razy w tygodniu przywoza zamowione produkty prosto z Polski a baza transportowa w Irlandii zapewnia ich szybka dostawe do naszych sklepow.

Nasze sklepy miesiecznie odwiedza blisko 60 tys klientow, ktorych glowna grupe -85% stanowią Polacy, pozostałe 25% to klienci z europy wschodniej a takze klienci irlandcy, którzy coraz czesciej kupuja polskie produkty."

czytajac to odnioslam wrazenie, ze jednak jest to firma polska. Duzo sie pisze o Pl i Polakach, zadnegoi zdania o Litwinach... czy aby na pewno to nie jest polska firma? skad te wiadmosci?

Poza tym pisza o sobie : Najwieksza siec POLSKICH slepow w Irlandii" , a nie Najwieksza siec litewskich sklepow z polska zywanoscia w Ire...

O:Polska Szkoła a 6 lata 5 miesiąc temu #14350

• kaja
  • kaja Avatar
A to taka "wisienka na torcie"-
http://www.irishtimes.com/newspaper/breaking/2011/0207/breaking24.html
Uważajcie co jecie drodzy rodacy!!!

O:Polska Szkoła a " Nowy Sklep " 6 lata 5 miesiąc temu #14351

• agatom1
  • agatom1 Avatar
Drodzy Państwo, dziękuję za Państwa wypowiedzi. Co do sklepu PAPU zawsze byliśmy zadowoleni ze współpracy i nigdy nie złamaliśmy zasad współpracy, które wspólnie z PAPU ustaliliśmy. PAPU było zawsze naszym głównym sponsorem Pikniku Rodzinnego. Zawsze wystawiało pięknego grilla z kiełbaskami, o czym mogli przekonać się nasi Uczniowie i Rodzice. Była to wspaniała okazja do promocji sklepu, a nasi uczniowie i rodzice otrzymywali w zamian atrakcyjny posiłek towarzyszący zabawie. Jest to uwiecznione na zdjęciach, dostępnych na stronie naszej szkoły, jak i w pamięci naszych uczniów i rodziców. Zawsze byliśmy ( i jesteśmy) PAPU za to wdzięczni i PAPU zawsze otrzymywało nasze publiczne podziękowania. Logo sklepu widnieje na stronie internetowej naszej szkoły. PAPU również otrzymywało nasze podziękowania na piśmie. Jedno z tych podziękowań wisi na ścianie w sklepie w Galway tuż obok kasy. Widziałam , bo niejednokrotnie sama robiłam tam zakupy.
Jak Państwo wiedzą Polska Szkoła w Galway jest szkołą społeczną, tak jak 80% polskich szkół na świecie. ( http://www.polska-szkola.pl)
Dokładamy wszelkich starań, aby czesne, które płacą Rodzice było jak najniższe. Dla porównania- czesne w społecznych szkołach polonijnych w Dublinie jest dwukrotnie wyższe i wynosi 80 euro za jedno dziecko/miesiąc.
Jako jedyna szkoła polonijna na świecie mamy stacjonarną bibliotekę z 4000 tysiącami polskich książek i katalogiem on-line. Z biblioteki korzystają również polskie dzieci, które nie chodzą do naszej szkoły, jak i dorośli Polacy mieszkający w Galway i okolicach.
W szkole - mimo iż uczniowie i nauczyciele spotykają się raz w tygodniu- organizujemy wiele imprez szkolnych (Mikołajki, Bal Karnawałowy, przedstawienia teatralne, wycieczki, Dzień Otwarty). Nie byłoby to wszystko możliwe, gdybyśmy opierali się tylko na czesnym Rodziców i nie szukali sponsorów i ludzi, którzy chcą wesprzeć naszą inicjatywę. Nie byłoby to też możliwe, gdybyśmy w całej- dużej i wielokierunkowej- działalności szkoły ograniczyli się tylko do jednego sponsora (np. PAPU). Jak Państwo mogą zauważyć na naszej stronie internetowej są loga kilku innych sklepów spożywczych (Słoneczko, M&M Bakery). Korzystamy z pomocy nie tylko firm polskich. Dlaczego mielibyśmy ograniczać się do "czysto polskich" firm ? Pomagają nam również Irlandczycy i inne narodowości.
Jeśli ktoś z Rodziców poczuł się urażony sms z informacją, że nasi uczniowie otrzymali zabawki i słodycze od sklepu Polonez- przepraszamy. Uznaliśmy, że możemy w ten sposób podziękować nowemu sponsorowi, tym bardziej, że nie była to jednorazowa pomoc. Wkrótce nasi Uczniowie otrzymają książki i inne pomoce dydaktyczne. Numery Państwa telefonów są tylko i wyłącznie do wiadomości szkoły i nigdy nie były ujawnione jakimkolwiek innym podmiotom.
Naszym celem jest zapewnienie możliwości nauczania języka polskiego, jak największej ilości polskich dzieci, przy jak najmniejszym obciążeniu Rodziców. Wspierają nas również nie tylko prywatni sponsorzy, ale również rządowe instytucje z Polski. Gdyby nie nasze starania (starania całego Grona Pedagogicznego), obciążenie dla Rodziców wynikające z korzystania dziecka z oferty naszej szkoły byłoby dużo wyższe.
Z wyrazami szacunku
Dyrektor Polskiej Szkoły w Galway
Agnieszka Grochola

O:Polska Szkoła a " Nowy Sklep " 6 lata 5 miesiąc temu #14352

• agatom1
  • agatom1 Avatar
Szanowna Pani. O wysłanie sms z informacją o darmowych lekcjach angielskiego dla dorosłych poprosiła nas parafia z Roscam. Z treści sms nie wynikało, że jesteśmy organizatorami tych lekcji. Chcieliśmy pomóc organizatorom ( wyłącznie na ich prośbę) , jak również Państwu, którzy chcielibyście skorzystać z tej oferty. Jak widać z Pani wypowiedzi - niezależnie od tego co się zrobi i z jakimi intencjami - zawsze znajdzie się ktoś, kto znajdzie powód do narzekania.
Agnieszka Grochola

O:Polska Szkoła a " Nowy Sklep " 6 lata 5 miesiąc temu #14353

• gosc
  • gosc Avatar
Ja nie rozumiem jak szkoła może się promować i reklamować? O czym Wy piszecie w ogóle? Przecież szkoły nie muszą się reklamować tam się uczy a nie kupuje, więc nie przesadzajcie. Szkoda, że PAPULCIO nie został należycie doceniony, ale pewnie to nadrobią. Osobiście nie mam nic przeciwko "reklamom" smsowym. Oni nie sprzedają mojego nr Polonezowi, tylko szkoła wysyła esemesa z info. Większość z Was dostaje co tydzień esa ze szkoły z potrzebnymi materiałami na następne zajęcia a tu bach problem bo zamiast nożyczek pojawiło się otwarcie sklepu czy angielski. A teraz pytanie do tych najbardziej oburzonych: zakładam, że tak was to wkurzyło , ze nie poszliście ani na otwarcie ani do sklepu prawda? A już nie wspomnę o loterii. Ja się cieszę z takich informacji, bo bym nie wiedziała. A ile osób skorzystało z angielskiego? Myślę wręcz, że od czasu do czasu PAPU mogło by wysyłać esa lub maila z ofertą promocyjną lub lepiej: zainwestować w stronę internetową z takimi informacjami. A co do słodyczy - zakładam , że wasze dzieci są już dorosłe i nie lubią słodyczy. Jak to mówi moja mama- dzieciństwo to zabawa i słodycze. A od wychowywania jesteśmy my.

O:Polska Szkoła a " Nowy Sklep " 6 lata 5 miesiąc temu #14354

• gosc
  • gosc Avatar
A jeszcze tak na marginesie, jestem bardzo wdzięczna i dyrekcji Polskiej szkoły za w ogóle pomysł szkoły dla naszych pociech, dzięki czemu nie musimy jeździć do Limericka, za pomysły dzięki którym nauka staje się przyjemnością. I polskim sklepom, dzięki którym nasze polskie smaki nie są tylko na wakacjach lub w bagażu. Za te nasze tradycyjne ciasta ( i tu zawsze papu będzie rządzić:)) Nie przesadzajcie z tymi negatywnymi ocenami bo są nieadekwatne z pozytywnymi stronami.

O:Polska Szkoła a " Nowy Sklep " 6 lata 5 miesiąc temu #14355

• Iwona Mazurek
  • Iwona Mazurek Avatar
Szanowni Państwo,
Czytając komentarze dotyczące otwarcia nowego sklepu spożywczego w Galway czuję ogromny niesmak. Tym większy, że komentatorzy zaatakowali nie tylko inicjatywę samego sklepu POLONEZ, czy działalność Polskiej Szkoły w Galway, ale również bardzo niepochlebnie wypowiedzieli się na temat Galway Reporter TV. Jest to, w moim odczuciu, bardzo niesprawiedliwe i krzywdzące.
Galway Reporter TV jest telewizją internetową, która od ponad półtora roku informuje ludzi – w miarę możliwości – o wszystkim, co się dzieje w mieście, ale i nie tylko. Postępujemy zgodnie z zasadami etycznymi i mimo, że jesteśmy grupą non profit poświęcamy swój wolny czas, a także energię na to, by pokazywać to, co ważne i to, o czym często ludzie zapominają. Bo praca charytatywna dla większości naszych rodaków jest niestety czymś bardzo obcym i niezrozumiałym. Polacy, ku mojemu rozczarowaniu we wszystkim szukają podstępu i korzyści materialnych. Zapraszam więc tych, którzy tak myślą, aby spędzili troszkę czasu pracując dla innych i być może wówczas zrozumieją, jak to naprawdę wygląda. To, że możemy zrealizować niektóre materiały, napisać o wydarzeniach po to, by nasi widzowie mogli obejrzeć relacje jest możliwe dzięki kilku osobom, dla których taka działalność jest satysfakcją samą w sobie. I nie narzekamy na to, że musimy sami zapłacić za paliwo, parkingi, telefony i poświęcić czas, za który nikt nam nigdy nie zapłaci. Działamy, bo chcemy to robić. Jesteśmy otwarci na współpracę ze wszystkimi. Nie stosujemy cenzury, bo – jak wszyscy wiemy – te czasy na szczęście bezpowrotnie minęły i nikogo nie dyskryminujemy. Popieramy wszelkie formy współpracy i integracji środowisk. Nie dzielimy ludzi na lepszych i gorszych i nikomu nie bronimy dostępu do naszej strony. Najważniejsza rzeczą jest to, by komentatorzy zechcieli rozdzielić dwie rzeczy – informację i reklamę sensu stricte. Tym samym chciałam także podkreślić fakt, że przekazanie podarunków przez sklep POLONEZ dla Polskiej Szkoły to nie reklama, a informacja o fakcie pomocy, czy wsparcia jednej z największych szkól polonijnych w Irlandii. Dla mnie jako dziennikarza to wydarzenie i dlatego pojawiliśmy się na miejscu w dniu przekazania darów. Media nie mają obowiązku zdradzania swoich źródeł informacji, a im więcej wiedzą, tym są lepsze i skuteczniejsze w działaniu.
Nikomu nie zabraniam publikowania swoich wypowiedzi, opinii i przemyśleń, ale uważam, że tylko ludzie, którzy robią coś dla innych i rozumieją tą zapomnianą ideę pracy non profit, naprawdę są, bądź mogą być obiektywni.
W imieniu Galway Reporter TV zapewniam, że żadne komentarze nie zmienią naszych postaw i dalej będziemy robić to, co robimy kierując się tymi samymi zasadami. I choć brzmi to banalnie, jesteśmy i będziemy zawsze obiektywnym źródłem informacji, z którego jesteśmy dumni.
Z wyrazami szacunku
Iwona Mazurek
Galway Reporter TV

O:Polska Szkoła a 6 lata 5 miesiąc temu #14356

• ola
  • ola Avatar
Iwona Mazurek napisał:
Bo praca charytatywna dla większości naszych rodaków jest niestety czymś bardzo obcym i niezrozumiałym. Polacy, ku mojemu rozczarowaniu we wszystkim szukają podstępu i korzyści materialnych. BARDZO GENERALIZUJESZ ! I A SKORO PISZESZ "POLACY" TO ZAPEWNE PISZESZ TEZ O SOBIE. POZA TYM WIELE OSOB DZIALA CHARYTATYWNIE,ALE SIE Z TYM TAK NIE AFISZUJE,BO ROBI TO DLA INNYCH,A NIE DLA ROZGLOSU!
I nie narzekamy na to, że musimy sami zapłacić za paliwo, parkingi, telefony i poświęcić czas, za który nikt nam nigdy nie zapłaci. WLASNIE NARZEKASZ! I TO NA FORUM PUBLICZNYM,ZEBY WSZYSCY FORUMOWICZE SIE O TYM DOWIEDZIELI.
Tym samym chciałam także podkreślić fakt, że przekazanie podarunków przez sklep POLONEZ dla Polskiej Szkoły to nie reklama, a informacja o fakcie pomocy, czy wsparcia jednej z największych szkól polonijnych w Irlandii. CZYLI WLASNIE FORMA REKLAMY POPRZEZ OFERTE POMOCY ! GDYBY TO NIE BYLA REKLAMA, TO BY NIE BYLO TEGO CALEGO SHOW.
Nikomu nie zabraniam publikowania swoich wypowiedzi, opinii i przemyśleń ALE JE KRYTYKUJESZ,DAJAC DO ZROZUMIENIA, ZE TYLKO TWOJ PUNKT WIDZENIA JEST WLASCIWY! TY JESTES "DZIENNIKARZEM", A JA ZWYKLYM KOWALSKIM, KTORY POSLUGUJE SIE JEZYKIEM MI ZNANYM I TAKIM A NIE INNYM SPOSOBEM WYRAZANIA SAWOJEGO ZDANIA.
I choć brzmi to banalnie, jesteśmy i będziemy zawsze obiektywnym źródłem informacji, z którego jesteśmy dumni. NAWET NIE TRZEBA KOMENTAOWC :-)
/quote]

O:Polska Szkoła a " Nowy Sklep " 6 lata 5 miesiąc temu #14357

• kaja
  • kaja Avatar
Pani Iwono
Przepraszam za niefortunne byc może sformułowanie ,ale nie chodziło mi o onrażanie Galway Reporter ale o to że można na ich filmie zobaczyć to wszystko.Zenadą nazwałam zachowanie Polskiej szkoły ,które można zobaczyć na filmie a nie sam film ,czy Galway Reporter.

O:Polska Szkoła a 6 lata 5 miesiąc temu #14358

• megiii
  • megiii Avatar
kaja napisał:
A to taka "wisienka na torcie"-
http://www.irishtimes.com/newspaper/breaking/2011/0207/breaking24.html
Uważajcie co jecie drodzy rodacy!!!

a ty wiesz co jesz????

O:Polska Szkoła a " Nowy Sklep " 6 lata 5 miesiąc temu #14359

• yoyo
  • yoyo Avatar
No i mamy aferę jak się patrzy.
Nie chdzi tutaj o to , że Pani Dyrektor przyjęła sponsoring od sklepu POLONEZ. Pozyskiwanie sponsorów w tak trudnej sytuacji jest nie tylko potrzebne , ale nawet niezbędne. Co do zasady wszystko jest ok. Diabeł jak zwykle tkwi w szczegółach i im bardziej zagłębiamy sie w temat tym wygląda to gorzej.
1. Bardzo nieładnie wyglądato , że po przekazaniu PO RAZ PIERWSZY czegoś na rzecz szkoły robi się z tego wydarzenie niemal bez precedensu. Pani Dyrektor występując w co tu ukrywać SPOCIE REKLAMOWYM sklepu POLONEZ bierze udział w reklamie tegoż sklepu.
2. DLA CELÓW KOMERCYJNYCH SKLEPU POLONEZ Pani dyrektor wykorzystuje dane teleadresowe rodziców dzieci uczęszczających do szkoły ( tutaj w grę wchodzi nawet sankcja karna) zachęcając do zakupów w tym sklepie.
3. Tłumaczenie Pani Dyrektor , że przecież PAPU też otrzymywało od Szkoły podziękowania na piśmie (wiszą nawet w sklepie) jest delikatnie mówiąc żenujące i to z kilku powodów , które postaram się pani przypomnieć bo jak widać nie do końca z pamięcia u Pani Dyrektor w porządku:
- sklep PAPU jest sponsorem od KILKU LAT (niestety nie wiem dokładnie od ilu)
- oprócz wymienionego przez Panią Dyrektor pysznego jedzonka fundowanego przez PAPU nam i naszym dzieciakom na piknikach, to właściciele tego sklepu do obsługi pikniku corocznie oddelegowują kilku pracowników , którum ZA PRACĘ W TYM DNIU MUSZĄ ZAPŁACIĆ. A ile wynosi dniówka dla jednej osoby to chyba wszyscy wiedzą.
Więc zamiast umieszczać na forum epistoły pochwalne na własną cześć , prosiłbym aby zechciała Pani umieścić na forum PRZEPROSINY skierowane do Rodziców i sponsorów , którzy mogli poczuć się urażeni Pani działaniem. A pogróżki w stosunku do rodziców , że " w Dublinie to rodzice płaca 80 Euro za szkołę " to proszę sobie w buty włożyć po wczesniejszym wyjęciu z nich słomy.

O:Polska Szkoła a " Nowy Sklep " 6 lata 5 miesiąc temu #14360

• Arek
  • Arek Avatar
..Polak Polakowi Wilkiem...

...czy jest jakieś miejsce na naszej kochanej Ziemi gdzie nie ma nas Polaczków wiecznie nie zadowolonych?

O:Polska Szkoła a " Nowy Sklep " 6 lata 5 miesiąc temu #14361

• nika
  • nika Avatar
A kto powiedzial, ze jezeli ktos cos komus oferuje i nawet charytatywnie to nikt o tym ma nie wiedziec. Wlasnie trzeba to naglasniac to moze inni tez sie naucza takich zachowan.

O:Polska Szkoła a " Nowy Sklep " 6 lata 5 miesiąc temu #14362

• HEH
  • HEH Avatar
a ja wkurzę jeszcze bardziej zazdrosną i żałosną społeczność tego forum !!!

właśnie otrzymałem mieszkanie socjalne heh zaledwie po 4 latach czekania :))))
właśnie jade załatwić dofinansowanie na remont i umeblowanie !!!! cieszycie się tak bardzo jak ja ?
teraz tylko muszę zrezygnować z pracy i za 9 tygodni zaczną pobierać zasiłek dla bezrobotnych :))) coż za piękny kraj - żyć nie umierać

pozdrawiam marte heh

O:Polska Szkoła a " Nowy Sklep " 6 lata 5 miesiąc temu #14363

• gosc
  • gosc Avatar
To jest wlasnie normalne, zdrowe dzialanie. Kazda firma ktora sponsoruje jakiekolwiek wydarzenie czy wlasnie przkazxuje prezenty chce by jej logo bylo widoczne i wie to tez z pewnoscia PAPU , ktorego logo widnialao na wszystkich imprezach przez nich sponorowanych. Tak tworzy sie pozytywny wizerunek firmy i nic w tym zlego. A dyrekcji szkoly naleza sie uklony ze dziala i stara sie zdobyc sponsorow aby uatrakcyjnic pobyt dzieci w szkole. Czemu we wszystkim doszukujecie sie tylko podstepu i afer. Zawisc czuc na odlegosc. Na stronie poloneza widac duzo zdjec z roznych akcji czy konkursow i takich zabawek tez mase rozdali. Zamiast sie cieszyc wiecznie na wszystkich naskakujecie polacy - wstyd

O:Polska Szkoła a " Nowy Sklep " 6 lata 5 miesiąc temu #14365

• kaska
  • kaska Avatar
Z tego, co wiem Pani, która wystąpiła w spocie, nie jest dyrektorem szkoły. Dlatego dziwię się Panu, który tak namiętnie krytykuje Panią Dyrektor, a nawet nie wie, jak ona wygląda...

O:Polska Szkoła a " Nowy Sklep " 6 lata 5 miesiąc temu #14366

• Ewa
  • Ewa Avatar
,,,bo w Dublinie płacą 80 e za czesne...tak, ale może jest pod wieloma względami lepsza od naszej :) nie trza płacić za cały zestaw książek a używać tylko 2,3 bo reszta na półke jako dekoracja:) więcej zajęć poza lekcyjnych:) Więc argument z ceną był nie smaczny :(

O:Polska Szkoła a " Nowy Sklep " 6 lata 5 miesiąc temu #14368

• Mariusz
  • Mariusz Avatar
Kiedyś w Galway były dwa polskie sklepy na krzyż i było źle (a jeszcze wcześniej jedna Kalinka), teraz jest ich kilkanaście i dalej ludziom się nie podoba. Wiadomo, że jak się sklep otwiera to się go promuje a częścią tej promocji są różnego typu akcje w tym wspierania szkół. Mam nadzieje, że sklepy będą polską szkołę wspierać częściej, nie tylko przy otwarciu.

Z punktu widzenia estetyki to materiał na Galway Reporter wygląda na kiepską laurkę, trochę jak propaganda sukcesu za komuny albo reklamy z wczesnych lat 90-tych - tak mi to się kojarzy. Z drugiej strony jak się ludziom chce takie rzeczy robić to git, mają prawo i dla wszystkich jest miejsce.

Kolejna rzecz, przytyk dotyczący litewskiego właściciela Poloneza - nieładne było to zagranie to ze strony Papu. Reszta ich wpisu to kwestia indywidualnej oceny ale to konkretne zagranie było nie fair. Jeśli Polak byłby właścicielem sklepu to by wszystko grało, tak? Wszyscy jesteśmy tu na emigracji i wytykanie tego kto skąd jest w celu podkopywania czyjegoś biznesu czy osoby jest mocno nie w porządku. Właściciel Foodladu też nie jest Polakiem, czyli co mamy tam nie kupować? Zagranicą określenie polski sklep oznacza potocznie tyle co sklep z polskimi produktami. Na prawdę nie wchodziłbym w szczegóły narodowościowe bo kompletnie nic to do dyskusji nie wnosi a tylko umacnia uprzedzenia między ludźmi.

Jeśli chodzi o SMSy z Polskiej Szkoły to powinna być opcja przy zapisywaniu dziecka do szkoły wyboru czy chce się tego typu informacje o różnego typu promocjach otrzymywać.

W sklepach liczy się przede wszystkim towar i to jak się traktuje klienta. Myślę, że czas szybkich zysków w polskiej branży spożywczej na wyspach się skończył i czas pokaże które biznesy są tak na prawdę trwałe. My jako klienci możemy się tylko cieszyć, że jest taki duży wybór i nikt nie musi polskiej żywności z sobą wozić bo ma dostępną na miejscu w przyzwoitych cenach.

O:Polska Szkoła a " Nowy Sklep " 6 lata 5 miesiąc temu #14369

• Dorian
  • Dorian Avatar
Wszystko i na temat Mariusz........AMEN!!!:))

O:Polska Szkoła a " Nowy Sklep " 6 lata 5 miesiąc temu #14370

• Tatiana
  • Tatiana Avatar
Ja sie temu wszystkiemu wcale nie dziwie, bo niestety z autopsji i z doswiadczen moich dzieci wiem, ze nauczycielki sa przewaznie osobami z malym rozumkiem... (zdazaja sie wyjatki oczywiscie).

Na temat sponsorowania pikniku przez sklep powiem tylko tyle, ze to glupota. Czy rodzicow nie stac na to zeby wypelnic dziecku koszyk na piknik? Czy zle byloby cos razem ugotowac, zrobic ciasto/ kanapki i sie podzielic -albo wczesniej ustalic co kto przyniesie???
Cos jest nie tak z tym zeby szkola reklamowala sklep i na pewno nie powinno to miec miejsca.

O:Polska Szkoła a " Nowy Sklep " 6 lata 5 miesiąc temu #14372

• kowalski brothers
  • kowalski brothers Avatar
Po kolei

Polska polka w niektorych sklepach nie oznacza ze polka nalezy do Polakow lub ze sklep jest polski, tylko oznacza ze sa na niej umieszczone polskie produkty.

Polonez nie jest polskim sklepem tylko sprzedaje polskie produkty. wlascicielami sa Litwini. to mozna sprawdzic jak sie komus chce.

wszystkie informacje jakoby mialy swiadczyc ze wlascicielami sa Polacy to sciema.

ale to nie powinno stanowic problemu bo wazne jest zeby oferta byla dobra. foodland jest wlasnoscia osoby nie bedacej Polakiem i wszystkim sie podoba. wiec chyba nie o to chodzi.

Dzaialania p. Agnieszki Grocholi - a nie enigmatycznie Dyrekcji szkoly - sa sluszne z punktu widzenia biznesowego ale czy z etycznego?

Gdy Pani Agnieszka przejmowala w [... fragment zaraportowany ...]

Obiektywnie patrzac rozumiem ze p. Grochola szuka roznych srodkow na utrzymanie szkoly, ale etycznym bylo by zostac lojalnym dla PAPU gdyz to oni wspolfinansowali tworzenie szkoly a nie POLONEZ.

dzisiaj wspierajac w dzialaniach reklamowych za czekoladke taka firme POLONEZ z punktu biznesowego wbija sie w plecy noz wlascicielom PAPU i tu rozumiem jak najbardziej zal wlacicieli tego sklepu.

dzisiaj pani Grochola mowi ze PAPU dostalo dyplom a rodzicom zeby sie cieszyli bo w dublinie placa 80 euro.

Kochana Pani, Pani moze zostac odwolana przez zarzad stowazyszenia i niech sie pani cieszy ze ma taka fajna posadke ;-)...

bo jezeli nam rodzicom sie to nie spodoba - bedzie musiala pani odejsc..

radze wiec zastanowic sie czy warto kupczyc wlasna twarza...
Ostatnio zmieniany: 6 lata 5 miesiąc temu przez . Powód: zgloszenie oszczerstwa osoby trzeciej.

O:Polska Szkoła a " Nowy Sklep " 6 lata 5 miesiąc temu #14379

• juLIusz cezAR
  • juLIusz cezAR Avatar
Hmmm...i co ja biedny zrobiłem.

Po kolei -jak mi oczywiście czasu starczy, bo kolacja się zbliża.

1.Nigdy nie miałem na mysli oczerniać Dyekcji Polskiej Szkoły w Galway.
Nie mam zamiaru uczestniczyc w odwołaniu pani Agnieszki Grocholi z funkcji dyrektora.
Powinienem był udać się do Pani osobiście, ale uznałem że szersze grono osób ma prawo uczestniczyc w tej dyskusji.
Mnie zabolał fakt "wmanipulowania" szkoły w czyjeś prywatne interesy,układy i powiazania.Na filmie z Galway Reportera widać wszystko.

2."Uważam rze" działalność Polskiej Szkoły w Galway to najlepsza inicjatywa polonijna na Zachodzie Irlandii.
Pytanie rodziło się samo.Po co rodzice zostają wciągnięci do tego spektaklu.Informacja na stronie Szkoły o wsparciu przez nową sieć sklepów dziłalnosci szkoły+jakaś informacja w holu szkoły, myślę że by wystarczyła.

3.Fora internetowe są po to, żeby za ich pomocą wymieniać się poglądami,opinaimi,przezyciami a nie po to żeby kamionować ludzi.
Pani Dyrektor zrobiła wiele na rzecz tej szkoły i chwała jej za to.
Pewne rzeczy jednak umykają z czasem, jak rozsadna ocena wydarzeń i nie słuchanie fałszywych doradców i ludzi którzy robią prywatę za Pani plecami.

Nie czytałem całego wątku, bo czas na kolacje. Pozdrawiam Sławek

O:Polska Szkoła a " Nowy Sklep " 6 lata 5 miesiąc temu #14381

• af
  • af Avatar
wykorzystywanie danych osobistych jak numeru telefonu bez zgody wlasciciela na uzycie jego w celach marketingowych nie jest zgodne z prawem o ochronie danychmosobiwych. w irlandii ktora ma to pawo liberalne to jest zakazane.

jezeli szkola nie ma pieniedzy na prace niech podniesie ta kwestie na forum stowarzyszenia i rodzicow a nie szuka sponsorow.
swoja droga oblizmy sobie ile ta szkola zarabia: ilosc dzieci razy oplata za miesiac i mamy kilkadziesiat tysiecy.

galway reporter - komuna

O:Polska Szkoła a " Nowy Sklep " 6 lata 5 miesiąc temu #14384

• Kolega
  • Kolega Avatar
Dziwnym zbiegiem okoliczności jest podobny charakter postów.Czy aby jedna osoba podszywa się pod kilka niców???

O:Polska Szkoła a 6 lata 5 miesiąc temu #14388

• gosc 1234
  • gosc 1234 Avatar
Arek napisał:
..Polak Polakowi Wilkiem...

...czy jest jakieś miejsce na naszej kochanej Ziemi gdzie nie ma nas Polaczków wiecznie nie zadowolonych?
OTOZ TO !!! Dajcie juz sobie spokoj bo naprawde do orzygania sa te Wasze wszystkie komentarze nie wylaczajac tych co sie tlumacza ! Nie wiem tylko po co to robia ?! Jak swiat swiatem POlakom NIKT JESZCZE NIE DOGODZIL zawsze w d..... zle zawsze widza problem gdzie go nie ma i szukaja problemow w stogu siana . Wstyd mi ,ze znowu beda sie z nas smiac :(

O:Polska Szkoła a 6 lata 5 miesiąc temu #14395

• .martha
  • .martha Avatar
HEH napisał:
a ja wkurzę jeszcze bardziej zazdrosną i żałosną społeczność tego forum !!!

właśnie otrzymałem mieszkanie socjalne heh zaledwie po 4 latach czekania :))))
właśnie jade załatwić dofinansowanie na remont i umeblowanie !!!! cieszycie się tak bardzo jak ja ?
teraz tylko muszę zrezygnować z pracy i za 9 tygodni zaczną pobierać zasiłek dla bezrobotnych :))) coż za piękny kraj - żyć nie umierać

pozdrawiam marte heh

no to Romek dales czadu heheh

a nawiasem, wszystkim zycze wesolych swiat, pieknego barabka, jajka itd, no i zeby wszyscy wszystkim odpuscili , w koncu jestesmy druga grupa jezykowa w Irlandii, jak sie zjednoczymy, to obalimy rzad i przejmiemy wladze. Ot taka mala rewolucyjka by sie tu przydala. A na koniec jak juz bede u wladzy to znajde wszystkich narzekaczy na Galway.pl i wysle ich spowrotem do Tuskolandu.

O:Polska Szkoła a 6 lata 5 miesiąc temu #14400

• potakuje
  • potakuje Avatar
Tatiana napisał:
Ja sie temu wszystkiemu wcale nie dziwie, bo niestety z autopsji i z doswiadczen moich dzieci wiem, ze nauczycielki sa przewaznie osobami z malym rozumkiem... (zdazaja sie wyjatki oczywiscie).

Na temat sponsorowania pikniku przez sklep powiem tylko tyle, ze to glupota. Czy rodzicow nie stac na to zeby wypelnic dziecku koszyk na piknik? Czy zle byloby cos razem ugotowac, zrobic ciasto/ kanapki i sie podzielic -albo wczesniej ustalic co kto przyniesie???
Cos jest nie tak z tym zeby szkola reklamowala sklep i na pewno nie powinno to miec miejsca.

co to za komentarz??
jak mozna byc tak prymitywnym?podstawowke chociaz masz??

O:Polska Szkoła a 6 lata 5 miesiąc temu #14402

• Tatiana
  • Tatiana Avatar
potakuje napisał:
Tatiana napisał:

co to za komentarz??

Mozesz napisac na czym polega prymitywnosc mojej wypowiedzi, bo nie bardzo rozumiem? To jest prymitywne, ze uwazam ze nauczycielki sa czesto glupie? Niestety takie sa moje doswiadczenia.
A moze chodzi ci o to, ze uwazam ze mozna z dzieckiem przygotowac jedzenie na piknik i nie trzeba sponsoringu zadnego reklamujacego sie sklepu?
Jak juz krytykujesz to moze wytlumaczysz o co ci chodzi?
Nawiazujac do wyksztalcenia to znam osobe ktora ledwo przechodzila z klasy do klasy i ledwo zdala mature w liceum wieczorowym i potem studia w jakiejs pseudo uczelni i teraz jest wychowawca w szkole,wiec to ze ktos ma wyzsze jeszcze nic nie znaczy.

O:Polska Szkoła a " Nowy Sklep " 6 lata 5 miesiąc temu #14403

• HEH
  • HEH Avatar
no to gotuj - tylko nie na soli wypadowej heh czy ty rozróżniasz piknik szkolny od pikniku w parku z rodzinką ? weź sobie kocyk to rozłożysz się tam na betonie - ja sobie kupię kiełbaskę z papu :P
i gratuluję znajomych - na szczęście nie pracują w tej szkole uff

O:Polska Szkoła a 6 lata 5 miesiąc temu #14404

• Tatiana
  • Tatiana Avatar
HEH napisał:
no to gotuj - tylko nie na soli wypadowej heh czy ty rozróżniasz piknik szkolny od pikniku w parku z rodzinką ? weź sobie kocyk to rozłożysz się tam na betonie - ja sobie kupię kiełbaskę z papu :P
i gratuluję znajomych - na szczęście nie pracują w tej szkole uff

Bylam na kilku takich piknikach na ktorych wszscy przynosili to co ugotowali i bylo super. Zadnej tandetnej promocji czyjegos prywatnego sklepu.
(a nauczycielka o ktorej pisalam nie byla moja znajoma tylko kolezanka z klasy)

O:Polska Szkoła a 6 lata 5 miesiąc temu #14406

• Ewa
  • Ewa Avatar
Oto Polska wlasnie.....katolicy w calej okazalosci. Dac wam noze to byscie sie powyzynali w pien! Ale tradycja musi byc, nie dlugo swieta a jad sie leje niczym Corrib. Kiedy Wy zaczniecie normalnie pisac nie obrazajac nikogo.Nie da sie, bo jak komus cos wytlumaczyc na spokojnie. Trzeba go wyzwac, upokorzyc i te wieczne niezadowolenie ze wszystkiech i ze wszystkiego. Ale pamietajcie KAZDY SADZI WEDLUG SIEBIE. Pozdrwaiam ustabilizowanych emocjonalnie optymistow :)

O:Polska Szkoła a 6 lata 5 miesiąc temu #14408

• aga3824
  • aga3824 Avatar
Tatiana napisał:
potakuje napisał:
Tatiana napisał:

co to za komentarz??

Mozesz napisac na czym polega prymitywnosc mojej wypowiedzi, bo nie bardzo rozumiem? To jest prymitywne, ze uwazam ze nauczycielki sa czesto glupie? Niestety takie sa moje doswiadczenia.
A moze chodzi ci o to, ze uwazam ze mozna z dzieckiem przygotowac jedzenie na piknik i nie trzeba sponsoringu zadnego reklamujacego sie sklepu?
Nawiazujac do wyksztalcenia to znam osobe ktora ledwo przechodzila z klasy do klasy i ledwo zdala mature w liceum wieczorowym i potem studia w jakiejs pseudo uczelni i teraz jest wychowawca w szkole,wiec to ze ktos ma wyzsze jeszcze nic nie znaczy.

Szkoda ze wszyscy na tym forum sa anonimowi bo ja na miejscu nauczycieli z polskiej szkoly pozwala bym cie do sadu ! Wyobraz sobie ,ze tacy nauczyciele o jakich piszesz sa odsetkiem niechybnym przyjetym do szkoly po znajomosci i najczesciej TYLKO na wsi takie ucza bo znaja wojta albo radnych co maja wplywa na to ,kogo przyjmie dyrektor .Poza tym za pusta jestes zeby wiedziec ,ze tak naprawde kwalifikacje nauczycieli weryfikuje Kuratorium Oswiaty i baabrdzo watpie zeby w dzisiejszych czasach ktos taki jak opisujesz nadal uczyl w szkole Wymagania bardzo sie zmienily od dawna .A Ty Tatiana jakim wyksztalceniem sie szczycisz ,ze tak piszesz ? No jakim ? Wracaj do garow to ci lepiej zapewne wychodzi bo swoimi wypowiedziami tutaj komprymitujesz sie i narazasz na kare ,jakiej ci zycze zeby cie spotkala !
ODNOSNIE WATKU tutaj poruszanego uwazam ,ze na miejscu pani Grocholi szukalabym dalej sponsorow dla dobra Dzieci uczeszczajacych do tej szkoly - pani Agnieszko tak trzymac !!! Reszty nie komentuje .... Pozdrawiam serdecznie kadre nauczycielska i zycze wszystkim Wesolego Alleluja :)

O:Polska Szkoła a 6 lata 5 miesiąc temu #14416

• pola
  • pola Avatar
aga3824 napisał:
Tatiana napisał:
potakuje napisał:
Tatiana napisał:

co to za komentarz??

Szkoda ze wszyscy na tym forum sa anonimowi bo ja na miejscu nauczycieli z polskiej szkoly pozwala bym cie do sadu ! Wyobraz sobie ,ze tacy nauczyciele o jakich piszesz sa odsetkiem niechybnym przyjetym do szkoly po znajomosci i najczesciej TYLKO na wsi takie ucza bo znaja wojta albo radnych co maja wplywa na to ,kogo przyjmie dyrektor .Poza tym za pusta jestes zeby wiedziec ,ze tak naprawde kwalifikacje nauczycieli weryfikuje Kuratorium Oswiaty i baabrdzo watpie zeby w dzisiejszych czasach ktos taki jak opisujesz nadal uczyl w szkole Wymagania bardzo sie zmienily od dawna .A Ty Tatiana jakim wyksztalceniem sie szczycisz ,ze tak piszesz ? No jakim ? Wracaj do garow to ci lepiej zapewne wychodzi bo swoimi wypowiedziami tutaj komprymitujesz sie i narazasz na kare ,jakiej ci zycze zeby cie spotkala !
ODNOSNIE WATKU tutaj poruszanego uwazam ,ze na miejscu pani Grocholi szukalabym dalej sponsorow dla dobra Dzieci uczeszczajacych do tej szkoly - pani Agnieszko tak trzymac !!! Reszty nie komentuje .... Pozdrawiam serdecznie kadre nauczycielska i zycze wszy
[img/]

No nareszcie ktos napisal tej tatianie prawde

Jak widze tych rodzicow w sobote co tylko patrza zeby wepchac dziecko do klasy i udac sie na shopping to szlag trafia.zachowuja sie jakby dzieci im tylko ciazyly,pewnie ty taka jestes tatiana i pewnie jakas nauczycielka zwrocila ci uwage zebys sie nie spozniala godzine po dziecko

Niektore dzieci nie szanuja swoich rodzicow a rodzice wymagaja od nauczycielek zeby przez 4 h nauczyly szacunku,poprawnego zachowania o jeszcze kilku innych rzeczy

Praca nauczyciela to ciezki zawod wiec ciesz sie ze ktos chce go wykonywac zebys ty mogla sie pozbyc dziecka n pol dnia

O:Polska Szkoła a 6 lata 5 miesiąc temu #14417

• Tatiana
  • Tatiana Avatar
pola napisał:

No nareszcie ktos napisal tej tatianie prawde

Jak widze tych rodzicow w sobote co tylko patrza zeby wepchac dziecko do klasy i udac sie na shopping to szlag trafia.zachowuja sie jakby dzieci im tylko ciazyly,pewnie ty taka jestes tatiana i pewnie jakas nauczycielka zwrocila ci uwage zebys sie nie spozniala godzine po dziecko

Niektore dzieci nie szanuja swoich rodzicow a rodzice wymagaja od nauczycielek zeby przez 4 h nauczyly szacunku,poprawnego zachowania o jeszcze kilku innych rzeczy

Praca nauczyciela to ciezki zawod wiec ciesz sie ze ktos chce go wykonywac zebys ty mogla sie pozbyc dziecka n pol dnia

Moje dziecko zanim poszlo do szkoly umialo calkiem niezle komunikowac sie po angielsku, umialo pisac i znalo polski i angielski alfabet, przeczytalam jej tony ksiazek w obu jezykach i wyreczylam wielu nauczycieli w przeciwienstwie do wielu rodzicow ktorzy sadzaja swoje dzieci przez polska tv i po angielsku nie naucza nawet hello i thank you zanim dziecko pojdzie do przedszkola, wiec nie pisz glupot prosze cie.

O:Polska Szkoła a " Nowy Sklep " 6 lata 5 miesiąc temu #14420

• Kasia
  • Kasia Avatar
Niestety ponad połowa rodziców z którymi rozmawiałam (a troche ich znam)posyła swoje dziaci do polskiej szkoły nie z powodu języka,nauki itp. tylko dlatego żeby miały spokój w sobote! nikt otwarcie się do tego nie przyznaje.Taka jest prawda.W tygodniu do szkoły- pół dnia dziecka nie ma i jeszcze w sobote jacy to kochani rodzice!! robią to dla dzieci ,bo jak kiedyś wróca zeby umiały jęz.polskiego(tylko w zapomnieniu dorzucą że nigdy do Polski nie wróca!) a GDZIE NAJWAŻNIEJSZE JEST W TYM CZAS spędzony Z MAMA I TATĄ-GDZIE??czy szkoła ich zastąpi???ach...przykre to jest.Ja jestem mamą 5 latki i sobie nie wyobrażam kolejnego dnia w tygodni bez rozwów i wspólnych zabaw zwłaszcza jak sie pracuje w tygodniu do 16tej :(

O:Polska Szkoła a " Nowy Sklep " 6 lata 5 miesiąc temu #14427

• Agnieszka
  • Agnieszka Avatar
Jestem w bardzo dużym szoku po przeczytaniu Państwa wypowiedzi. Jestem jedną z 11 nauczycielek, które współtworzyły Polską Szkołę w Galway jak również mamą dziecka uczęszczającego do tej szkoły.
Po pierwsze, chce powiedzieć, że gdyby nie nasza pasja, poświęcenie prywatnego czasu,a przede wszystkim DUŻYCH chęci,szkoła ta nie zaistniałaby. Najwięcej natomiast czasu poświęciła i nadal to robi p. Agnieszka Grochola- dyrektor naszej szkoły, którą niesłusznie Państwo oskarżacie!!!
Po drugie szokują mnie wypowiedzi osób, które nie maja ZIELONEGO POJĘCIA na temat historii powstania szkoły!!! Jeśli ktoś chce się wypowiadać na temat ilości zasług, niech najpierw dowie się dokładnie jak wszystko się zaczęło.
Po trzecie, moim zdaniem osoby , które negatywnie się wypowiadają, zazdroszczą, że ktoś coś zrobił dla dobra naszej społeczności, a oni nie są w stanie, lub po prostu im się nie chce- bo wolą siedzieć na forum i krytykować wszytsko co się wokół nich dzieje!!!
Resztę..pozostawiam bez komentarza.
Agnieszka

O:Polska Szkoła a 6 lata 5 miesiąc temu #14428

• iwona
  • iwona Avatar
Kasia napisał:
Niestety ponad połowa rodziców z którymi rozmawiałam (a troche ich znam)posyła swoje dziaci do polskiej szkoły nie z powodu języka,nauki itp. tylko dlatego żeby miały spokój w sobote! nikt otwarcie się do tego nie przyznaje.Taka jest prawda.W tygodniu do szkoły- pół dnia dziecka nie ma i jeszcze w sobote jacy to kochani rodzice!! robią to dla dzieci ,bo jak kiedyś wróca zeby umiały jęz.polskiego(tylko w zapomnieniu dorzucą że nigdy do Polski nie wróca!) a GDZIE NAJWAŻNIEJSZE JEST W TYM CZAS spędzony Z MAMA I TATĄ-GDZIE??czy szkoła ich zastąpi???ach...przykre to jest.Ja jestem mamą 5 latki i sobie nie wyobrażam kolejnego dnia w tygodni bez rozwów i wspólnych zabaw zwłaszcza jak sie pracuje w tygodniu do 16tej :(

Dokładnie tak jak mówisz,żeby rodzice mieli czas spotkać się na jakiejś prymitywnej kawce w gronie rodziców których dzieci uczęszczają do szkoły i żeby niektóre mamuśki mogły porandkować przy okazji,znam taki przykład kawkowy doskonale,dawno się z tego wypisałam jak zobaczyłam co się tam święci.
A w niedzielę do kościółka jak przykładne małżeństwo...paranoja!!!

O:Polska Szkoła a " Nowy Sklep " 6 lata 5 miesiąc temu #14429

• xxx
  • xxx Avatar
Szkoda że niedziela wolna wtedy byłby raj :laugh: B)

O:Polska Szkoła a 6 lata 5 miesiąc temu #14430

• Maciej
  • Maciej Avatar
iwona napisał:
Kasia napisał:

Dokładnie tak jak mówisz,żeby rodzice mieli czas spotkać się na jakiejś prymitywnej kawce w gronie rodziców których dzieci uczęszczają do szkoły i żeby niektóre mamuśki mogły porandkować przy okazji,znam taki przykład kawkowy doskonale,dawno się z tego wypisałam jak zobaczyłam co się tam święci.
A w niedzielę do kościółka jak przykładne małżeństwo...paranoja!!!

NA SOBOTNIA KAWA TO TZW.POLSKIE ZOO....
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3
Czas generowania strony: 0.273 s.