Zaloguj Zarejestruj

Zaloguj się

Użytkownik *
Hasło *
Zapamiętaj mnie

Załóż konto

Pola zaznaczone gwiazdką(*) są wymagane.
Imię i nazwisko *
Użytkownik *
Hasło *
Powtórz hasło *
Email *
Powtórz email *
Captcha *
Reload Captcha

Wyróżnione ogłoszenia

Witamy, Gość

TEMAT: Prezenty na koniec roku szkolnego

Prezenty na koniec roku szkolnego 3 lata 1 miesiąc temu #30489

• ....
  • .... Avatar
Mam pytanie:
Co sądzicie o dawaniu prezentów na koniec roku szkolnego??
Ja osobiście uważam, że to beznadziejne. Polska szkoła jest prywatna i płacimy tam za każdą godzinę lekcyjną nie rozumiem po co przenosimy tę polską tradycję, żeby wręczać upominki. Nauczyciele dostają za swoją pracę wynagrodzenie to jest taka sama praca jak w sklepie czy w fabryce i tam nas nikt nie obdarowuje i my nikogo nie obdarowujemy. Ja jestem zniesmaczona bo wszyscy przynoszą i moje dzieci tez musiały tzn dziecko chciało to młodsze bo starszy syn miał to w nosie ale młodszy chciał tak samo jak inne dzieci więc musiałam kupić ogólnie dla mnie to żenada. Sam jestem byłym nauczycielem i nigdy tego nie rozumiałem to moja praca za którą mi płacą.

Prezenty na koniec roku szkolnego 3 lata 1 miesiąc temu #30494

• Anonim
  • Anonim Avatar
Jeśli chodzi o prezenty, myślę że to sprawa każdego z rodziców, czy chce coś dać czy nie. Przymusu przecież nie ma, zwłaszcza jeśli coś jest wbrew naszym przekonaniom. Ja jestem przeciwna drogim prezentom , ale bukiecik kwiatów jest wg mnie miłym gestem zwłaszcza jeśli moje dziecko lubi swojego nauczyciela. Tu i tak jest to na mniejszą skalę niż w Polsce :) A jeszcze iściślając, Polska Szkoła w Galway nie jest szkołą prywatną tylko społeczną, a to spora różnica. Jest też druga szkoła i tamta jest w 100% prywatnym biznesem.

Prezenty na koniec roku szkolnego 3 lata 1 miesiąc temu #30497

• Anonim
  • Anonim Avatar
Ja na glowe jeszcze nie upadlam zeby kupowac prezeny nauczycielom. Co roku kupije kwiaty i kartke z podziekowaniem. Irlandzkie mamuski patrza bo dla nich dziwne zeby kwiaty dawac. Jak ich stac niech daja koperty z kasa lub prezenty a ja nie dam bo teacherki maja taka stawke,ze nam sie nie snilo. Swoja droga nauczycielki sa zachwycone z kwiatow. :-)

Prezenty na koniec roku szkolnego 3 lata 1 miesiąc temu #30501

• seba76
  • seba76 Avatar
Prywatna czy Społeczna nie ma znaczenia - dawanie prezentów to Polska Nadgorliwość - i tak Rodacy Nauczyli dawać Prezenty/Łapówki Nauczycielom-Pielęgniarką-Lekarzom- itd itd od podstawówki po Studia

Prezenty na koniec roku szkolnego 3 lata 1 miesiąc temu #30503

• Anonim
  • Anonim Avatar
to jestes kobietą czy mężczyzną, bo w jednym poście piszesz o sobie w dwóch osobach...

Prezenty na koniec roku szkolnego 3 lata 1 miesiąc temu #30504

• Anonim
  • Anonim Avatar
Moja córka nie chodzi do polskiej szkoły. Teraz będzie szłą do drugiej klasy. I co roku na koniec roku szkolnego daje nauczycielce kartkę z podziękowanie za naukę plus jakiś maly bukiecik z lidla. I myślę że to fajny gest, tyle wystarczy, zwłaszcza że co roku nauczycielki się zmieniają, więc takie podziękowanie na odchodne jest ok. Tez jestem przeciwna prezentoom, pamiętam ze jak sama chodziłąm do szkoły, każde i,ieniny, urodziny, dni nauczyciela i święta Bożego Narodzenia, koniec roku-skłądki na nauczycieli i pompowanie w nich prezentów. Tu tego nie ma i to jest fajne.

Prezenty na koniec roku szkolnego 3 lata 2 tygodni temu #30572

• Ja
  • Ja Avatar
Mysle ze Mala bombonierka za trudu to taki mily gest czemu nie

Prezenty na koniec roku szkolnego 3 lata 2 tygodni temu #30573

• anonim
  • anonim Avatar
A moim zdaniem nie bo każdy nawet mały prezent stawia w trudnej sytuacji tych którch po prostu na to nie stać. Poza tym zarówno grono pedagogiczne jak i pracownicy administracyjni za swoją pracę otrzymują wynagrodzenie.

Prezenty na koniec roku szkolnego 3 lata 2 tygodni temu #30592

• Ha
  • Ha Avatar
anonim napisał:
A moim zdaniem nie bo każdy nawet mały prezent stawia w trudnej sytuacji tych którch po prostu na to nie stać. Poza tym zarówno grono pedagogiczne jak i pracownicy administracyjni za swoją pracę otrzymują wynagrodzenie.
No prosze cie nie rob z ludzi biedakow nawet Jesli 2 rodzicow nie pracuje to zyja dobrze to tylko 5 E na Rok

Prezenty na koniec roku szkolnego 3 lata 2 tygodni temu #30598

• anonim
  • anonim Avatar
Ha napisał:
No prosze cie nie rob z ludzi biedakow nawet Jesli 2 rodzicow nie pracuje to zyja dobrze to tylko 5 E na Rok
Nie robię... Za to zawsze byłam wrażliwa na społeczne problemy... i jak ognia unikam mierzenia wszystkich i wszystkiego swoją miarą...

Prezenty na koniec roku szkolnego 3 lata 2 tygodni temu #30607

• marcin788
  • marcin788 Avatar
Nigdy nie dostałem jakiegokolwiek prezentu na koniec roku, ani za żadną wygraną w jakimkolwiek konkursie, a co roku miałem świadectwo z czerwonym paskiem i co roku trochę wygranych na koncie. Jakoś nie wyobrażam sobie, żeby teraz podarki sprawiać dzieciakom. Od podstawówki miałem świadomość, że uczę się dla siebie i nawet nie zazdrościłem za bardzo kolegom, którzy za dobre oceny dostawali prezenty.
Czas generowania strony: 0.126 s.