Zaloguj Zarejestruj

Zaloguj się

Użytkownik *
Hasło *
Zapamiętaj mnie

Załóż konto

Pola zaznaczone gwiazdką(*) są wymagane.
Imię i nazwisko *
Użytkownik *
Hasło *
Powtórz hasło *
Email *
Powtórz email *
Captcha *
Reload Captcha

Wyróżnione ogłoszenia

Witamy, Gość

TEMAT: Biznes czy dobro dzieci?

Biznes czy dobro dzieci? 2 lata 9 miesiąc temu #31191

• zainteresowany
  • zainteresowany Avatar
Witam,
Moja znajoma chciałaby zapisać dziecko do polskiej szkoły. Obawia się jednak, że szkoła jako monopolista nastawiona jest na korzyści materialne, a nie dobro dzieci. Proszę o wasze opinie w tej sprawie.

Biznes czy dobro dzieci? 2 lata 9 miesiąc temu #31192

• {uczeń}
  • {uczeń} Avatar
Faktycznie można zauważyć że polska szkoła w Galway to prywatny biznes. Widzi się to przede wszystkim gdy masz bezpośredni kontakt z właścicielem/właścicielką. Zauważalne jest to także gdy chcesz lub chcaiałabyś coś zmienić, powiedzieć....poza tym uważam, że na szczęscie nauczyciele są poza systemem Pani Dyrektor i wykonują swoją pracę na 5-tkę. Moja dwójka dzieci uczęszcza do szkoły i jesteśmy zadowoleni z prowadzenia zajęć przez nauczyciela. Co do reszty...no cóż...były kiedyś zebrania rodziców ale chyba się nie spodobały Pani Dyrektor. Za "dużo" wymagań od rodziców za mało chęci do współpracy i zmian, czy dostosowania się przez Pani Dyrektor. Warto jednak skupić się na edukacji dziecka, a nie na fanaberjach właścicelki...
pzdr

Biznes czy dobro dzieci? 2 lata 9 miesiąc temu #31197

• zainteresowany
  • zainteresowany Avatar
Czy ta szkoła jest prywatna?

Biznes czy dobro dzieci? 2 lata 9 miesiąc temu #31200

• Ciekawa
  • Ciekawa Avatar
A znajoma nie umie pisać?
Sorry ale mam wrażenie ze post jest założony w celu kolejnej awantury na forum
Jak nie o polskich sklepach to o szkole

Biznes czy dobro dzieci? 2 lata 9 miesiąc temu #31202

• zainteresowany
  • zainteresowany Avatar
Dziekuje za odpowiedzi.Nie bede sie tlumaczyc bo nie mam z czego, widocznie nie moze i juz.Biznes po polsku nie wchodzi w gre.Jak zrodlo jest zepsute to z czasem i reszta tez sie popsuje.

Biznes czy dobro dzieci? 2 lata 9 miesiąc temu #31204

• gaga
  • gaga Avatar
Po co wy w ogóle posyłacie dzieci do polskiej szkoły? Podejrzewam, że przez wasze lenistwo, żeby mieć więcej czasu dla siebie, a to że odbieracie dzieciom dzieciństwo jest nie ważne. Sami macie po dwa dni wolnego, a dzieci tylko jeden, a to wszystko z wygodnictwa. Ten zmarnowany czas w polskiej szkole lepiej byście poświęcili na naukę angielskiego lub matematyki czyli czegoś co się na pewno waszym dzieciom w przyszłości przyda.

Biznes czy dobro dzieci? 2 lata 9 miesiąc temu #31209

• Anonim
  • Anonim Avatar
gaga napisał:
Po co wy w ogóle posyłacie dzieci do polskiej szkoły? Podejrzewam, że przez wasze lenistwo, żeby mieć więcej czasu dla siebie, a to że odbieracie dzieciom dzieciństwo jest nie ważne. Sami macie po dwa dni wolnego, a dzieci tylko jeden, a to wszystko z wygodnictwa. Ten zmarnowany czas w polskiej szkole lepiej byście poświęcili na naukę angielskiego lub matematyki czyli czegoś co się na pewno waszym dzieciom w przyszłości przyda.
u uuuuuuu zalecialo zazdrością i brakiem kasy. ..

Biznes czy dobro dzieci? 2 lata 9 miesiąc temu #31219

• Anonim
  • Anonim Avatar
Polska Szkola, no coz ja osobiscie zawiodlam sie.Uwazam, ze jakosc swiadczonych uslug spada.Przepelnione klasy,wzrost czesnego(niewielki, ale jednak)brak porozumienia pomiedzy dyrekcja a rodzicami oraz odejscie najlepszych nauczycieli nie wrozy dobrej przyszlosci.Nadal mam dzieci w polskiej szkole bo nie mam wyjscia gdyz jest to jedyna szkola w Galway a ja chce, zeby mialy kontakt z rowiesnikami i polska kultura.

Biznes czy dobro dzieci? 2 lata 9 miesiąc temu #31227

• Anonim
  • Anonim Avatar
Anonim napisał:
gaga napisał:
Z tą zazdrością i brakiem kasy to tak poważnie czy nie wiedziałeś co napisać, a koniecznie musiałeś jakoś wyrazić swoje niezadowolenie?

Biznes czy dobro dzieci? 2 lata 9 miesiąc temu #31228

• nie pamietam mojego nicka
  • nie pamietam mojego nicka Avatar
Moje dzieci kilka lat uczęszczały do tej szkoły.
Zrezygnowały ponieważ nie było tam warunków do nauki. :)
Wiem jak śmiesznie to brzmi ale dzieci po powrocie ze szkoły opowiadały nam różne historie co się dzieje w klasie.
Od rzucania gumkami , papierkami czołgania po podłodze etc. i całkowitego braku reakcji ze strony nauczycieli. :dry:
One po prostu nie mogły się skoncentrować na nauce bo zawsze coś się w koło działo innego.
I gdyby nie to że szkoła była płatna nie rozumiałbym podejścia nauczycieli , a tak wszystko jasne sztuka jest sztuka ważne by czesne było zapłacone.
Nie miałem serca by nakazywać w domu dzieciom ponowną naukę tego samego materiału który miał być przerobiony w szkole – w końcu potrzebują też trochę wolnego. Więc zrezygnowaliśmy z tej szkoły.
Nie wiem jak jest teraz być może się zmieniło. Ale z wiadomości jakie do mnie docierają to rodzice b. chwalą sobie szkołę w Limeryck , a o nasze w Galway to nie słyszałem w sumie pochlebnych opinii. No może dobrze że wogóle jest.

Biznes czy dobro dzieci? 2 lata 9 miesiąc temu #31229

• Anonim
  • Anonim Avatar
Anonim napisał:
Anonim napisał:
gaga napisał:
Z tą zazdrością i brakiem kasy to tak poważnie czy nie wiedziałeś co napisać, a koniecznie musiałeś jakoś wyrazić swoje niezadowolenie?
jak najbardziej poważnie bo to chyba tylko bieda i zazdrosne podejście do życia popychaja ludzi do wpisywania takich bzdur

Biznes czy dobro dzieci? 2 lata 9 miesiąc temu #31233

• Olaf79
  • Olaf79 Avatar
Posłanie dziecka do polskiej i każdej innej szkoły to niestety dodatkowy obowiązek dla rodziców więc daleko tu do wygodnictwa czy lenistwa. Inna sprawa że też uważam że polska szkoła w Galway niewiele do zaoferowania ma i lepiej faktycznie przysiąść z dzieckiem samodzielnie jeśli jest problem z językiem polskim albo zapisać się do szkoły internetowej. Nie podam nazwy żeby nie było, że reklamuję ale ja byłam bardzo pozytywnie zaskoczona najpierw wstępną rozmową z psychologiem, który zakwalifikował moje dziecko do odpowiedniej klasy, a potem jakością przygotowanych materiałów. Polska szkoła w Galway to w porównaniu do szkoły internetowej rynsztok.

Biznes czy dobro dzieci? 2 lata 9 miesiąc temu #31443

• rodzic
  • rodzic Avatar
Odradzam polska szkole w Galway.Nie ma warunkow do nauki, klasy przepelnione, brakuje krzesel, lawek.Dzieci musza chodzic po szkole i szukac.Nikt nie liczy sie z rodzicami!!!Plac i najlepiej sie nie odzywaj.

Biznes czy dobro dzieci? 2 lata 9 miesiąc temu #31446

• Woźny
  • Woźny Avatar
{uczeń} napisał:
Co do reszty...no cóż...były kiedyś zebrania rodziców ale chyba się nie spodobały Pani Dyrektor. Za "dużo" wymagań od rodziców za mało chęci do współpracy i zmian, czy dostosowania się przez Pani Dyrektor.

Nie po to się jest Panią Dyrektór, żeby z jakimiś pastuchami rozmawiać a tym bardziej współpracować.

Biznes czy dobro dzieci? 2 lata 9 miesiąc temu #31453

• Anonim
  • Anonim Avatar
A do tego jeszcze czesne podniesli!
Czas generowania strony: 0.139 s.