Zaloguj Zarejestruj

Zaloguj się

Użytkownik *
Hasło *
Zapamiętaj mnie

Załóż konto

Pola zaznaczone gwiazdką(*) są wymagane.
Imię i nazwisko *
Użytkownik *
Hasło *
Powtórz hasło *
Email *
Powtórz email *
Captcha *
Reload Captcha

Wyróżnione ogłoszenia

Witamy, Gość

TEMAT: CO SADZICIE O POLSKIEJ SZKOLE GALWAY ?

CO SADZICIE O POLSKIEJ SZKOLE GALWAY ? 8 lata 3 miesiąc temu #781

• fantagiro
  • fantagiro Avatar
Od wrzesnia wysylam mojego 6-letniego syna do weekendowej polskiej szkoly na Mervue. Szczerze mowiac, nie jestem w 100% przekonana, czy dobrze robie. Z drugiej jednak strony chcialabym, zeby moj syn umial wyslac babci kartke z wakacji PO POLSKU! ;) ;)
Ostatnio zmieniany: 8 lata 2 miesiąc temu przez .

O: CO SADZICIE O POLSKIEJ SZKOLE GALWAY ??????????? 8 lata 3 miesiąc temu #782

• w-d
  • w-d Avatar
Z całym szacunkiem, ale myślę, że i Tobie by się przydało kilka lekcji. Szczególnie z czytania ze zrozumieniem. Lekcja pierwsza: http://pl.wikipedia.org/wiki/Netykieta :) Daj znać czy wiesz o co chodzi.

"Osoby używające więcej niż 3 wykrzykników lub pytajników to osoby z zaburzeniami własnej osobowości" - Terry Pratchett

p.s. Jeśli chodzi o szkołę to uważam, że na pewno na tym nie straci.
pozdrawiam
Ostatnio zmieniany: 8 lata 3 miesiąc temu przez w-d.

O:CO SADZICIE O POLSKIEJ SZKOLE GALWAY ??????????? 8 lata 3 miesiąc temu #783

• KATI
  • KATI Avatar
DOBRY INTERES, A DLA DZIECI ZAWSZE JAKAS ROZRYWKA

O:CO SADZICIE O POLSKIEJ SZKOLE GALWAY ??????????? 8 lata 3 miesiąc temu #785

• pawelek
  • pawelek Avatar
kolejny trolowy temat, zamknac go zanim wyplynie jakis kwas...

O:CO SADZICIE O POLSKIEJ SZKOLE GALWAY ??????????? 8 lata 3 miesiąc temu #787

• monika22
  • monika22 Avatar
Jak dla mnie szkoła ta jeden wielki bałagan.Regularnie płacę za szkołę-przelewem z konta i regularnie mój syn dostaje koperte z upomnieniem o nie zapłacony miesiąc.Miesiąc w miesiąc to samo.Szlak mnie trafia i ich tłumaczenie,że to nie ich wina itp.Po jakom cholere zdecydowali się na przelewy? płaciło sie u skarbnika i było ok.A teraz? niby to miało z myślą o Nas,że wygodniej-nie sądzę i tak latam w miesiąc miesiąc pokazywać im przelew z banku :(
Ostatnio zmieniany: 8 lata 3 miesiąc temu przez monika22.

O:CO SADZICIE O POLSKIEJ SZKOLE GALWAY ??????????? 8 lata 3 miesiąc temu #789

• pawelek
  • pawelek Avatar
jakem zekl toc to temat troll

O:CO SADZICIE O POLSKIEJ SZKOLE GALWAY ??????????? 8 lata 3 miesiąc temu #792

• fantagiro
  • fantagiro Avatar
Dziekuje Monika za konkretna odpowiedz, bo takowej wlasnie od doroslych ludzi oczekiwalam. A tak dla innych (w-d) wychodzi na to ze widocznie mam zaburzenia osobowosci! Mnie to osobiscie nie przeszkadza, a jak komus przeszkadza to juz jego problem. Tak przy okazji to nie widzialam, ze takie sa zasady w internecie. Przepraszam...Chcialam sie tylko dowiedziec jak jest w tej szkole... :(

O:CO SADZICIE O POLSKIEJ SZKOLE GALWAY ??????????? 8 lata 3 miesiąc temu #794

• sefanpierdzidulka
  • sefanpierdzidulka Avatar
zasady i stereotypy sa po to by je lamac ja pisze jakmi sie chce z nawet 30 pytajnikami jesli sobie ktos zalozyl temat i tak na pisl :lol: to jego sprawa a jak sie komus nie podoba sposob jaki dana osoba poprosila o POMOC to niech sobie wsadzi palec... do nosa hehehe :woohoo: zawsze jakis przemondzalski sie znajdzie

O:CO SADZICIE O POLSKIEJ SZKOLE GALWAY ??????????? 8 lata 3 miesiąc temu #803

• fantagiro
  • fantagiro Avatar
Dziekuje za wsparcie sefanpierdzidulka :)

O:CO SADZICIE O POLSKIEJ SZKOLE GALWAY ??????????? 8 lata 3 miesiąc temu #812

• Kornel
  • Kornel Avatar
Moim zdaniem zapytaj dziecka po pewnym czasie jak ONO się czuje w tej szkole i czy jest MU tam dobrze, a na efekty poziomu wykształcenia trzeba jeszcze troszkę poczekać.

O:CO SADZICIE O POLSKIEJ SZKOLE GALWAY ??????????? 8 lata 3 miesiąc temu #818

• piotr
  • piotr Avatar
Do polskiej szkoły w Galway uczeszczały moje dzieci (dwoje) dzieci dostawały tyle zadań domowych że odrabiały przez cały tydzień min .1 godzine dziennie.Ja w zeszłym roku sama uczyłam dzieci w domku i całkiem nieżle nam szło ,zapisałam ich do szkoły bo myślałam ze bedzie im łatwiej i lżej a przedewszystkim fajniej w szkole z dziecmi ....no niestety nie koniecznie tak właśnie było .Nauczycielki (2 panie ) które uczyły moje dzieci były bardzo sympatyczne i naprawdę dobrze wykonywały swoją prace.Ale niestety dzieci nie bardzo miały siły i chęci na monotonną prace domową

O:CO SADZICIE O POLSKIEJ SZKOLE GALWAY ??????????? 8 lata 3 miesiąc temu #820

• saamoha
  • saamoha Avatar
Jako rzecznik prasowy Stowarzyszenia Polska Szkoła w Galway chętnie odpowiem na wszystkie pytania związane z jej funkcjonowaniem. Proszę je kierować na e-mail: spgalway@gmail.

19 czerwca nastąpi oficjalne zakończenie roku szkolnego 2009/2010 na którym 250 uczniów otrzyma swoje świadectwa. Osobiście bardzo sie cieszę, że Polska Szkoła okazała się miejscem, w którym tutejsza Polonia nie tylko oddaje swe pociechy pod opiekę wykwalifikowanych nauczycieli, ale także spotyka się i wymienia doświadczenia na przeróżne tematy, Uśmiechnięte twarze rodziców są dla mnie najlepszym tego dowodem. Oczywiście każdy zdaje sobie sprawę, iż jest to DODATKOWY dzień nauki dla dzieci, co wiąże się z dodatkowymi wyrzeczeniami. Tym bardziej doceniam więc wszystkich naszych uczniów, na równi z rodzicami, którzy poświęcają w tym celu swój wolny czas.
Przykro mi czytać komentarz o tym, że
KATI: DOBRY INTERES, A DLA DZIECI ZAWSZE JAKAS ROZRYWKA
bo brzmi to tak, jakgdyby "ktoś" wymyślił sobie, że zarobi na dzieciach:(

Przykre zważywszy na zaangażowanie wszystkich osób, które wchodzą w skład organu prowadzącego Szkołę, którym jest stowarzyszenie nauczycieli i rodziców. Finanse są całkowicie jawne i wszyscy rodzice mają okazję się z nimi zapoznać podczas sprawozdania finansowego z każdego semestru.

A jak jest w Polskiej Szkole?

Ile osób, tyle pewnie i opinii. Ja mam ogromną satysfakcję osoby, która od ponad roku robi wszystko, aby polskie dzieci miały w Galway to jedno swoje szczególne miejsce, gdzie mogą przypominać sobie o kraju biało-czerwonych, poznawać tradycję, krzewić kulturę i ćwiczyć umiejętności władania polskim językiem.

Pozdrawiam serdecznie,
Justyna Hołyńska
Rzecznik Stowarzyszenia Polska Szkoła w Galway

O:CO SADZICIE O POLSKIEJ SZKOLE GALWAY ??????????? 8 lata 3 miesiąc temu #823

• fantagiro
  • fantagiro Avatar
Dziekuje bardzo za wyczerpujaca odpowiedz. Pozdrawiam :)

O:CO SADZICIE O POLSKIEJ SZKOLE GALWAY ??????????? 8 lata 3 miesiąc temu #841

• Ola
  • Ola Avatar
Ja posyłam tam 2 dzieci (2 klasa i 4-latki) i powiem szczerze, że jestem zadowolona. Syn coraz lepiej czyta i robo duże postępy jeśli chodzi o ortografię. Ja uczyłam go wcześniej sama, ale mimo wszystko szkoła, rówieśnicy i nauczyciel motywują dużo bardziej. Na pracę domową poświecamy ok. godzinki w piątkowy wieczór. A młodszy? On się nie może doczekać soboty ( wtygodniu chodzi do irlandzkiego przedszkola) i uwielbia swoją Panią :)
Tak to wygląda z mojej strony :)
Pozdrawiam

O:CO SADZICIE O POLSKIEJ SZKOLE GALWAY ??????????? 8 lata 2 miesiąc temu #848

• Sosnowiec
  • Sosnowiec Avatar
Witam ! Już od dłuższego czasu można regulować czesne za naukę w PS Galway osobiście u Pani księgowej ( tak jak to było na początku roku szkolnego) Była nawet o tym informacja na stronie szkoły w internecie ( tylko szkoda, że już znikła) Zawsze jednak można bezpośrednio zgłaszać swoje propozycje, uwagi (równiez na temat niedogodności) bezpośrednio do tejże właśnie szkoły. Polecam na przyszłość. A teraz życzę radosnych wakacji ! B)

O:CO SADZICIE O POLSKIEJ SZKOLE GALWAY ? 8 lata 2 miesiąc temu #849

• annama
  • annama Avatar
w tamtym roku to pieknie bylo ,sami ksiazeczki przywiezli,a w tym roku od wrzesnia rodzice musza stawac na glowach zeby ksiazki przywiezc.i dlatego tez to byl dla mojego dziecka pierwszy i ostatni rok w polskiej szkolce!

O:CO SADZICIE O POLSKIEJ SZKOLE GALWAY ? 8 lata 2 miesiąc temu #850

• Gosc
  • Gosc Avatar
A ja sobie zamówię online i moja córka nadal będzie chodziła do szkoły :)

O:CO SADZICIE O POLSKIEJ SZKOLE GALWAY ? 8 lata 2 miesiąc temu #851

• Gość
  • Gość Avatar
To nawet lepiej, że sami możemy kupicić książki, bo w tamtym roku płaciłam za cały komplet do 2 klasy a matematyka wcale nie była potrzebna. W tym roku przez internet zamówię i zapłace tylko za to co będzie potrzebne. Nie przyszloby mi do głowy, żeby kwestia podręczników zaważyła na tym czy moje dziecko będzie uczyło się ojczystego języka...

O:CO SADZICIE O POLSKIEJ SZKOLE GALWAY ? 8 lata 2 miesiąc temu #853

• Sosnowiec
  • Sosnowiec Avatar
..Na głowie nie ma potrzeby stawać, wystarczy potrzebne pozycje zamówić przez internet w jakiejkolwiek księgarni wysyłkowej - jest ich mnóstwo. Osobiście polecam Merlin .Ale jeśli to jest powód, dla którego dziecko nie będzie się uczyło języka ojczystego to ..."gratuluję". Z drugiej strony uważam, że za dużo się wymaga od tych ludzi, którzy pracujac zawodowo, mając własne rodziny - podjęli się pracy w wekendowej szkole. Uważam, że to nie jest opłacony trud, kiedy ma się kontakt tylko z dziećmi i innymi współpracownikami szkoły tylko raz w tygodniu, kiedy nie ma tak naprawdę żadnego wlasnego zaplecza dla szkoły (tylko wynajmuje się pomieszcz.), kiedy wszystkie pomoce, materiały do lekcji nosi się ze sobą... Ale cóz, nie każdy sobie zdaje sprawę z "uroków" takiej pracy. Osobiście sądzę, że CHWAŁA TYM WSZYSTKIM, którzy taką szkołę stworzyli. A stworzyli dlatego, że mieli wiele ważnych powodów , tak WAŻNYCH , że pieniądze o których wspominam nie mają tu nic do rzeczy .Pozdrawiam !

O:CO SADZICIE O POLSKIEJ SZKOLE GALWAY ? 8 lata 2 miesiąc temu #856

• Gość
  • Gość Avatar
Żal mi tych ludzi którzy tego nie potrafią docenić. Wielki mi problem, książki!!!

O:CO SADZICIE O POLSKIEJ SZKOLE GALWAY ? 8 lata 2 miesiąc temu #857

• annama
  • annama Avatar
A ja sama ucze swoje dziecko w domu i choc ma tylko 5 lat plynnie czyta po polsku i angielsku i nie mam zamiaru placic za polskie nauczanie ,co innego za angielski.nie robcie z siebie takich wielkich patriotow

O:CO SADZICIE O POLSKIEJ SZKOLE GALWAY ? 8 lata 2 miesiąc temu #858

• BR
  • BR Avatar
Mozna w polskiej ksiegarnii Renatce kupic, jest teraz nawet promocja dla klasy 1,2 i 3.
Nowa ksiegarnia w Eyre Square tez moze sprowadzic.
:)

O:CO SADZICIE O POLSKIEJ SZKOLE GALWAY ? 8 lata 2 miesiąc temu #861

• oberek
  • oberek Avatar
annama napisał:
A ja sama ucze swoje dziecko w domu i choc ma tylko 5 lat plynnie czyta po polsku i angielsku i nie mam zamiaru placic za polskie nauczanie ,co innego za angielski.nie robcie z siebie takich wielkich patriotow

Gratulacje za owocna nauke dziecka.....Ale zal ze dorosla osoba ma takie podejscie do nauczania ojczystej mowy,kultury,tradycji....ehhh....zal oj zal.....

O:CO SADZICIE O POLSKIEJ SZKOLE GALWAY ? 8 lata 2 miesiąc temu #864

• Kasia
  • Kasia Avatar
A pani to polonistką jakąś jest żeby sama dziecko uczyć?Sory ja właśnie moje dziecko wyślę do pl szkoły żeby się polskiego uczyła angielskiego i tak się nauczy będąc tutaj .A potem biedne dziecko wraca do polski i nie wie kim był Sienkiewicz lub jak co się po polsku piszę.Powodzenia dla pani dziecka

O:CO SADZICIE O POLSKIEJ SZKOLE GALWAY ? 8 lata 2 miesiąc temu #873

• annama
  • annama Avatar
ale sie patriotki znalazly ani ja ani moje dziecko do polski nie wroci,juz wole kraj zmienic i obywatelstwo,a wy juz wracajcie bo troche za duzo was tu sie najechalo

O:CO SADZICIE O POLSKIEJ SZKOLE GALWAY ? 8 lata 2 miesiąc temu #877

• Gosc
  • Gosc Avatar
Ja wolę swoim dzieciom zostawić otwartą drogę do Polski. Sami kiedyś zdecydują. A to, że znają język polski w mowie i piśmie, historię i geografię, na pewno nie będzie powodem do wstydu. Jestem pewna, że to im w życiu się przyda.

O:CO SADZICIE O POLSKIEJ SZKOLE GALWAY ? 8 lata 2 miesiąc temu #878

• annama
  • annama Avatar
patryjoci!!!! :laugh:

O:CO SADZICIE O POLSKIEJ SZKOLE GALWAY ? 8 lata 2 miesiąc temu #879

• Kasia
  • Kasia Avatar
Dlatego najlepiej zmień obywatelstwo wielka pani z Irlandii ojej

O:CO SADZICIE O POLSKIEJ SZKOLE GALWAY ? 8 lata 2 miesiąc temu #880

• ja
  • ja Avatar
annama napisał:
patryjoci!!!! :laugh:
buuu widzę,że tobie też by się przydało troszkę szkoły-pisze się patrioci.A jeżeli już jesteś taka irlandzka,może zacznij się udzielać na irlandzkim forum.Ja też nie zamierzam wracać,ale chciałabym,żeby moje dziecko mogło chociażby do babci list napisać,a żadna nauka w domu nie zastąpi szkoły.Tu moje dziecko poznało nowych przyjaciół.Ale też ja poznałam mnóstwo interesujących ludzi..Uczysz dziecko w domu,a piszesz z błędami,hmm.Pewnie wiele się nauczy,no ale przecież po co mu to....

O:CO SADZICIE O POLSKIEJ SZKOLE GALWAY ? 8 lata 2 miesiąc temu #884

• kromek78
  • kromek78 Avatar
Ale powód... rzeczywiście jest bardzo trudno zdobyć książki. Zamawiasz, płacisz i poczta przyniesie. gratuluję powodu rezygnacji

O:CO SADZICIE O POLSKIEJ SZKOLE GALWAY ? 8 lata 2 miesiąc temu #891

• annama
  • annama Avatar
to pewnie pani nauczycielka ze szkoly polskiej sie udziela,nie dam zarobic polaczkom

O:CO SADZICIE O POLSKIEJ SZKOLE GALWAY ? 8 lata 2 miesiąc temu #892

• annama
  • annama Avatar
[cenzura] dziadu!!!! Anna-Maria

O:CO SADZICIE O POLSKIEJ SZKOLE GALWAY ? 8 lata 2 miesiąc temu #893

• KASIA
  • KASIA Avatar
No właśnie ja cały czas myślałam że chodzi tu o kasę .Jestem tu już 6 rok i sama muszę przyznać że moja pisownia z roku na rok jest gorsza mam problemy z ortografią a tylko dlatego że mam mało styczności z pisaniem - wstyd .Z tego co ja wiem to ta pani nie ma dobrych pieniędzy z tej szkoły i za godziny w których mają zebrania też jej nie płacą . Nie wiem czemu pani jest taka uparta własnym dzieciom pani krzywdę robi i z pewnością wiele osób się ze mną zgodzi.A to że pani chcę zostać w Irlandii NIE ZNACZY ŻE PANI DZIECI TEŻ BĘDĄ CHCIAŁY TU MIESZKAĆ I ZA PARĘ LATEK MOGĄ WYPOMNIEĆ PANI ICH WSPANIAŁE WYKSZTAŁCENIE NA POZIOMIE PRZEDSZKOLAKA POZDRAWIAM KASIA

O:CO SADZICIE O POLSKIEJ SZKOLE GALWAY ? 8 lata 2 miesiąc temu #898

• monika22
  • monika22 Avatar
A Ty myślisz,że dzięki tej szkole to dzieci tu studia pokończą ? :laugh: ,a listów już się nie pisze (,takie życie niestety) są telefony-minuta 30 centów i internet.Z własnego doświadczenia wiem,że brak polskiego nauczania nie oznacza jak to nazwałaś-"wykształecenia na poziomie przedszkolaka " W wieku 8iu lat wyjechałam z rodzicami do Niemiec i można było zapomnieć o polskim nauczaniu,rodzice starali się nas uczyć pisać i czytać.Do Polski wróciłam i co? nie mam wykształcenia przedszkolaka :lol: -a nawet skończyłam studia w Polsce :silly:

O:CO SADZICIE O POLSKIEJ SZKOLE GALWAY ? 8 lata 2 miesiąc temu #899

• kasia
  • kasia Avatar
No to gratulacje kochana ale inne dzieci mogą już nie być takimi szczęśliwcami jak ty .Ja znam przypadek że biedne dziecko wie jak się mówi coś po niemiecku a po polsku pyta mamę dziewczynka 13lat :(

O:CO SADZICIE O POLSKIEJ SZKOLE GALWAY ? 8 lata 2 miesiąc temu #918

• Galway Polonia Network
  • Galway Polonia Network Avatar
Szanowni Państwo.

W odpowiedzi na pytanie zawarte w tytule zapraszam do obejrzenia naszej relacji filmowej, z której dowiecie się co sądzi na temat Polskiej Szkoły Pan Zbigniew Ruciński - Radca Prawny z Ambasady RP w Dublinie.
Serdecznie zapraszamy.

Z pozdrowieniami
Galway Polonia Network

O:CO SADZICIE O POLSKIEJ SZKOLE GALWAY ? 8 lata 2 miesiąc temu #991

• Tomek
  • Tomek Avatar
Widze ze te studia nie daly Ci zbyt wiele;) moze Geografia i Historia sie przydadza ,jak myslisz?

O:CO SADZICIE O POLSKIEJ SZKOLE GALWAY ? 6 lata 3 miesiąc temu #16534

• nikita
  • nikita Avatar
Dokładnie, popieram.........córka chodziła, i nic z tego dobrego nie wyszło....same koszty i mnóstwo nerwów.

O:CO SADZICIE O POLSKIEJ SZKOLE GALWAY ? 6 lata 3 miesiąc temu #16537

• gosc
  • gosc Avatar
A mówi i pisze po Polsku? Zna kulturę, tradycję itd? Jeśli tak to dużo dobrego wyszło. Nam się zdaję, że skoro rodzice mówią po Polsku i wie to co wie, to dziecko w naszych myślach czyta i nie ma opcji żeby było inaczej, że się samo od nas nauczy. Nic bardziej mylnego. Dziecko w Polsce tak ma owszem ze szkoły , z przedszkola, ale tutaj w pewnym momencie język się miesza i tradycje również. Później akcent jak u Joanny krupy i pisanie ze słuchu na zasadzie bendem, kce, czmiel, czy, pieńć itd. Jeżeli dziecko jest starsze i chodziło w Polsce do szkoły spoko, ale dla dzieci młodszych, które tutaj zaczynają edukację- moim zdaniem Polska szkoła jest wręcz niezbędna, jeśli na co dzień ma duży kontakt z anglojęzycznymi dziećmi. Tylko w ten sposób rozróżni te dwa języki i kraje. Bo jest Polakiem i może kiedyś/lub już jest obywatelem Irlandii, a nie polskim Irlandczykiem.
Szczerze powiem trochę było by mi wstyd gdyby moje dzieci mówiły do babć i rodziny w Polsce za kilka lat per: Babczu a gdże ydżesz? To toilet? A czoczu, maś możie cioklet?

O:CO SADZICIE O POLSKIEJ SZKOLE GALWAY ? 6 lata 3 miesiąc temu #16541

• john
  • john Avatar
Jak tak bardzo chcecie polskiej szkoly to wracajcie do polski i do nauki. :laugh:

O:CO SADZICIE O POLSKIEJ SZKOLE GALWAY ? 6 lata 3 miesiąc temu #16542

• .........
  • ......... Avatar
a jo tam ide w subote na free kebache i to mi pasi :laugh:

O:CO SADZICIE O POLSKIEJ SZKOLE GALWAY ? 6 lata 3 miesiąc temu #16543

• eugeniusz
  • eugeniusz Avatar
ty john irlandczyku to po jaki ch... siedzisz na polskim forum ?

O:CO SADZICIE O POLSKIEJ SZKOLE GALWAY ? 5 lata 11 miesiąc temu #19539

• damiano
  • damiano Avatar
heheh a to dobre ciekawe co tam w tych szkołach się na prawdę dzieje

O:CO SADZICIE O POLSKIEJ SZKOLE GALWAY ? 5 lata 11 miesiąc temu #19552

• Iza
  • Iza Avatar
Ja mam kolezanki, ktore nie zamierzaja poslac dzieci do Polskiej szkoly, bo chca je uczyc w domu. Ja chce swoje zapisac juz od 3 lat do wesolego przedszkola 3-latka. Nie kosztuje to przeciez drogo, bo to tylko 45 e na miesiac, czyli mniej niz karton fajek, na przyklad. Pewnie, ze mozna dziecko samemu uczyc ale w szkole to jest inaczej, ciekawiej, mozna sie z innymi pogladami podzielic,poznac polskie zabawy i piosenki. Kazdy ma wybor i nie ma co krytykowac ani tych co chca ani tych co nie chca.

O:CO SADZICIE O POLSKIEJ SZKOLE GALWAY ? 5 lata 11 miesiąc temu #19555

• kasia
  • kasia Avatar
Iza napisał:
Ja mam kolezanki, ktore nie zamierzaja poslac dzieci do Polskiej szkoly, bo chca je uczyc w domu. Ja chce swoje zapisac juz od 3 lat do wesolego przedszkola 3-latka. Nie kosztuje to przeciez drogo, bo to tylko 45 e na miesiac, czyli mniej niz karton fajek, na przyklad. Pewnie, ze mozna dziecko samemu uczyc ale w szkole to jest inaczej, ciekawiej, mozna sie z innymi pogladami podzielic,poznac polskie zabawy i piosenki. Kazdy ma wybor i nie ma co krytykowac ani tych co chca ani tych co nie chca.
hej mogła bys podac adres szkoły jesli moja corcia skaczy 3 lata w styczniu to musze czekac do wrzenia nastepnego roku czy przyjma wczesniej?

O:CO SADZICIE O POLSKIEJ SZKOLE GALWAY ? 5 lata 11 miesiąc temu #19571

• Iza
  • Iza Avatar
kasia napisał:
Iza napisał:
hej mogła bys podac adres szkoły jesli moja corcia skaczy 3 lata w styczniu to musze czekac do wrzenia nastepnego roku czy przyjma wczesniej?
Nie wiem kasia czy zauwazylas ale ja sie wypowiadalam o Polskiej szkole. Nie znam adresu ale mozna to sprawdzic na internecie. Nie wiem tez czy niepelny 3 latek moze uczeszczac do przedszkola dla 3 latka. Nie wiem po prostu czy te glupie irlandzkie zasady obejmuja tez Polska szkole.

O:CO SADZICIE O POLSKIEJ SZKOLE GALWAY ? 5 lata 11 miesiąc temu #19605

• x
  • x Avatar
a co sie ma dziac?

O:CO SADZICIE O POLSKIEJ SZKOLE GALWAY ? 5 lata 10 miesiąc temu #20071

• monia
  • monia Avatar
Dziecko musi mieć ukończone 3 lata bo inaczej ubezpieczenie nie obejmuje. Możesz zapytać w szkole lub zadzwonić do sekretariatu, bo może być miejsce od stycznia a teraz 3 latków są dwie klasy. Szkoła jest na Mervue. Nawet nie wiedziałam, że oddział przedszkolny tak ładnie się nazywa hehehe
Czas generowania strony: 0.339 s.