Zaloguj Zarejestruj

Zaloguj się

Użytkownik *
Hasło *
Zapamiętaj mnie

Załóż konto

Pola zaznaczone gwiazdką(*) są wymagane.
Imię i nazwisko *
Użytkownik *
Hasło *
Powtórz hasło *
Email *
Powtórz email *
Captcha *
Reload Captcha
Witamy, Gość

TEMAT: pokrywka w garnkach

pokrywka w garnkach 2 miesiąc 1 tydzień temu #33523

• Anonim
  • Anonim Avatar
Mam przywiezione garnki philipiak, kupione całkiem niedawno, teraz dopiero rozpakowane. Może ktoś z was używa i podpowie. Dlaczego pokrywa naczynia podczas gotowania nie zasysa się, wypuszczając parę na zewnątrz?

pokrywka w garnkach 2 miesiąc 1 tydzień temu #33533

• asda
  • asda Avatar
nigdy nic nie ugotowałem w życiu, ale wzrost ciśnienia powoduje wypieranie pokrywki z garnka, a nie na odwrót, albo odpowietrznik regulujący ciśnienie masz zablokowany, albo w o gole go nie masz, pokrywki zawsze uwalniają parę na zewnątrz hehe no daj spokój

pokrywka w garnkach 2 miesiąc 4 dni temu #33561

• Marta Kowalewska
  • Marta Kowalewska Avatar
Może to wskazywać na nieszczelność pokrywy naczynia podczas gotowania. Podczas gotowania w naczyniach Philipiak tworzy się tzw. pierścień wodny z pary, który "uszczelnia" pokrywę naczynia. Jeśli jednak pary wodnej jest dużo, to pokrywka wypuści ten nadmiar, wyrównując ciśnienie w naczyniu. Jeśli powstaje taki efekt, może to oznaczać, że w naczyniu jest za dużo wody lub za dużo gotowanych produktów. Naczynie powinno być wypełnione maksymalnie w 2/3 objętości. Jeżeli z naczynia wydobywa się para wodna, może to również oznaczać, że w naczyniu jest za wysoka temperatura i należy zmniejszyć lub wyłączyć dopływ energii.

W razie kolejnych pytań służę swoją pomocą.

Pozdrawiam, Marta Kowalewska
Online Ekspert marki PHILIPIAK
Czas generowania strony: 0.110 s.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem