Zaloguj Zarejestruj

Zaloguj się

Użytkownik *
Hasło *
Zapamiętaj mnie

Załóż konto

Pola zaznaczone gwiazdką(*) są wymagane.
Imię i nazwisko *
Użytkownik *
Hasło *
Powtórz hasło *
Email *
Powtórz email *
Captcha *
Reload Captcha
środa, 05 lipiec 2017 10:42

Ubezpieczenie na życie – Czy warto? Dla kogo? Za ile?

Napisane przez Krzysztof Boguslawski

Każdy pewnie słyszał o popularnych w Irlandii  i nie tylko ubezpieczeniach na życie. Ale nie wszyscy wiedzą czym ono jest i że nie zabezpiecza tylko na wypadek utraty życia, a oferuje znacznie więcej. Postaram się zobrazować jak wygląda i na czym polega popularny Life Insurance i z czego się składa.

Life Cover czyli ubezpieczenie na życie. Jest to jednorazowa kwota wypłacana prawnemu spadkobiercy w przypadku śmierci, w trakcie trwania polisy. DLA KOGO? Dla rodzin ważna ponieważ pozwala zabezpieczyć przyszłość dzieci, kiedy jednego lub dwojga z rodziców zabraknie, zapewni komfort finansowy, pozwoli żyć na określonym standardzie, zabezpieczy przyszłość dzieci jak również koszta ich edukacji. Szczególnie ważne dla samotnych rodziców, którzy nie mogą liczyć na to, że w przypadku śmierci to partner zabezpieczy finansowo rodzinę.

Również ważne dla singli. Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że w razie śmierci to na rodzinę spadną wszystkie koszta pogrzebowe, które będą liczone w tysiącach Euro. Warto więc pomyśleć o zabezpieczeniu siebie aby nie obciążać finansowo innych.

Ubezpieczenie zabezpiecza bezpłatnie również śmierć dziecka.

Serious Illness Cover jest to ubezpieczenie od ciężkich chorób, kalectwa, zawału, udaru, raka, śpiączki, utraty słuchu, utraty wzroku... Jest to kwota wypłacana w przypadku zdiagnozowania u osoby ubezpieczonej jednej z kilkudziesięciu ciężkich chorób objętych ubezpieczeniem.

DLA KOGO? Myślę, że dla wszystkich. Każdy z nas jest narażony na ciężki wypadek lub trwałe kalectwo, nie koniecznie z naszej winy. Ta część polisy zabezpiecza również od chorób, które kiedyś były chorobami wieku starczego, a jak wszyscy wiemy już nimi nie są. Każdy z nas zna pewnie przypadki w najbliższym otoczeniu kiedy to ktoś młody zachorował na raka, stwardnienie rozsiane czy miał zawal. Każdy czułby się lepiej kiedy miałaby od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy Euro zabezpieczenia w przypadku ciężkiej choroby.

Ubezpieczenie oferowane jest bezpłatnie dla dzieci osoby ubezpieczonej. Dzieci zabezpieczone są na 50% kwoty ubezpieczenia rodziców (maksymalnie €25000).

Ubezpieczenie szpitalne, odszkodowanie wypłacane za każdą dobę spędzoną w szpitalu, w kwocie pomiędzy €30-€300. Hospital Cash wypłacany jest jeżeli osoba ubezpieczona spędzi w szpitalu więcej jak 3 dni (72 godziny), jednakże owe 3 pierwsze dni będą również wliczone do wypłaconej kwoty. Odszkodowanie wypłacane zarówno za pobyt w skutek choroby jak i wypadku.

DLA KOGO? Dla osób, które chcą mieć zabezpieczenie w postaci zapłaconego rachunku za szpital, który w Irlandii wynosi €75 za dobę jak również chcą zabezpieczyć swoje zarobki. Poziom zabezpieczenia dopasowujemy tak żeby odszkodowanie pokryło stracona „dniówkę” w pracy plus rachunek za szpital. W zależności od firmy ubezpieczeniowej, cover może zabezpieczać na terenie całej Europy.

Ubezpieczenie oferowane jest bezpłatnie dla dzieci osoby ubezpieczonej.

Personal Accident Cover, czyli ubezpieczenie wypadkowe. Odszkodowanie wypłacane jeżeli osoba ubezpieczona jest niezdolna do pracy w wyniku wypadku powyżej 14 dni. Jest to odszkodowanie wypłacane tygodniowo w kwocie €100 - €400. Odszkodowanie jest wypłacane od trzeciego tygodnia niezdolności do pracy, przez maksymalnie 52 tygodnie.

DLA KOGO? Ubezpieczenie dostępne jest tylko dla osób pracujących. Dla osób, które w razie wypadku chciałyby utrzymać standard życia na tym samym poziomie. W praktyce po tygodniu niezdolności do pracy wypłacany jest Illness Benefit, od trzeciego tygodnia wypłacane jest tygodniowo odszkodowanie Personal Accident. Wysokość ubezpieczenia dobieramy tak, żeby razem z Ilness Benefit odpowiadało to mniej więcej waszym tygodniowym dochodom.

Mortgage Protection, czyli ubezpieczenie niezbędne przy zakupie domu na kredyt.

DLA KOGO? Dla wszystkich, którzy mają zamiar lub są w trakcie kupna wymarzonego domu. Dla wszystkich, którzy chcieliby dobrać ubezpieczenie najkorzystniejsze dla siebie cenowo, spośród szerokiego wachlarza produktów dostępnych tylko u brokera. Banki z reguły mają w swojej ofercie tylko jedna firmę ubezpieczeniową co z kolei ogranicza waszą możliwość wyboru.

ZA ILE? Bardzo ważna kwestia dla każdego z nas. Najważniejsze czynniki wpływające na cenę polisy to; wiek, status palacza, stan zdrowia i oczywiście wysokość zabezpieczenia. Ceny polis wachają się od kilkunastu Euro dla osób młodych do kilkudziesięciu Euro dla rodzin. Nie istnieje również coś takiego jak stała cena polisy, jako doradca finansowy mam możliwość dopasować zabezpieczenie dla was w taki sposób żeby dopasować je do waszego budżetu.

CZY WARTO? Czy warto wydać kilkadziesiąt Euro żeby zabezpieczyć finansowo siebie i dzieci? Czy warto zapewnić spokojną przyszłość swojej rodzinie w razie nieszczęśliwych zdarzeń? Czy warto mieć zapłacone rachunki w razie niezdolności do pracy? Czy warto mieć komfort życia na tym samym poziomie kiedy spotka nas nieszczęście?

Jest grupa osób, która powie wam, że warto. Są to ludzie, którzy byli ubezpieczeni kiedy spotkało ich nieszczęście. Pozostałym pozostawiam pod rozwagę odpowiedź na to pytanie.

Ubezpieczenie jest inwestycją. Mamy nadzieję, że to inwestycja, która nigdy się nie zwróci. Jednak warto pomyśleć o zapewnieniu bezpieczeństwa finansowego i standardu życia bliskich w przypadku nieszczęśliwych wydarzeń które mogą nas spotkać każdego dnia.

Z przyjemnością pomogę Państwu w dobraniu odpowiedniego zabezpieczenia, ściśle dopasowanego do waszych indywidualnych potrzeb.

 

Krzysztof Boguslawski

APA Life Assurance

086 242 5370

Facebook; Ubezpieczenia Irlandia Krzysztof Bogusławski 086 242 5370

www.linnanefinancial.ie

Bernadette Linnane t/a Linnane Financial Services is regulated by the Central Bank of Ireland

Czytany 7971 razy