Zaloguj Zarejestruj

Zaloguj się

Użytkownik *
Hasło *
Zapamiętaj mnie

Załóż konto

Pola zaznaczone gwiazdką(*) są wymagane.
Imię i nazwisko *
Użytkownik *
Hasło *
Powtórz hasło *
Email *
Powtórz email *
Captcha *
Reload Captcha
piątek, 06 styczeń 2017 12:06

Ekstradycja Polaka przełożona z powodu jego 'strachu przed lataniem'

Napisane przez Ania

Dwa tygodnie temu miała odbyć się ekstradycja poszukiwanego listem gończym Piotra S., który ma do odbycia dwie kary: 9 i 18 miesięcy więzienia za różne kradzieże. Do ekstradycji jednak nie doszło, gdyż poszukiwany Polak odmówił wejścia na pokład samolotu, którym miał zostać przetransportowany do Polski. Jak twierdzi Piotr S., 'boi się on latać' i z tego powodu nie mógł wejść do samolotu.

W związku z faktem, iż służby mają określony termin na wykonanie ekstradycji, w tym tygodniu odbyła się sprawa sądowa, podczas której sędzia zezwolił Piotrowi S. na pozostanie w kraju do przyszłego tygodnia, gdzie ma odbyć się kolejne posiedzenie sądu.

Według obrońcy Polaka służby zostały poinformowane na początku grudnia o lęku Polaka przed lataniem. Do momentu ekstradycji nie zapytały się go o szczegóły jego lęku, czy też jego medyczne potwierdzenie. Jak zeznał przedstawiciel Gardy, informacja ta wpłynęła za późno do nich i nie mieli czasu na przygotowanie innej formy transportu. Przy transporcie drogą lądową, Garda musi skontaktować się z odpowiednimi służbami z każdym kraju, przez który przebiegałby transport. W przyszłym tygodniu sąd rozpatrzy wniosek o zmianę środka ekstradycji.

Piotr S. mieszka w Irlandii wraz z żoną i czwórką dzieci.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem