Zaloguj Zarejestruj

Zaloguj się

Użytkownik *
Hasło *
Zapamiętaj mnie

Załóż konto

Pola zaznaczone gwiazdką(*) są wymagane.
Imię i nazwisko *
Użytkownik *
Hasło *
Powtórz hasło *
Email *
Powtórz email *
Captcha *
Reload Captcha
wtorek, 21 luty 2017 08:13

Nowe pogotowie w Szpitalu Uniwersyteckim w Galway

Napisane przez Tesla

To już pewne - minister zdrowia Simon Harris potwierdził, że w UHG powstanie nowy oddział pogotowia (Emergency Department). 

Zapowiedziano, że organizacja środków finansowych na jego budowę to sprawa priorytetowa i te zostaną przydzielone jeszcze w tym roku.

Szpital Uniwersytecki w Galway to jeden z najbardziej obleganych szpitali w kraju obsługujący ponad 40% działalności pogotowia lotniczego w Irlandii i przyjmujący ponad 62.000 pacjentów na pogotowiu (ED) rocznie.

Niemal każdy z nas miał okazję spędzić kilka godzin na pogotowiu w Galway, wielu udało się w tym czasie przeczytać pokaźnej grubości książkę. Wszyscy mamy więc nadzieję, że nowy oddział zmniejszy czas oczekiwania i usprawni pracę personelu medycznego UHG.

Komentarze  

-1 # Pogotowie 2017-02-21 09:14
Pogotowie ratunkowe to jednosta odrebna,zajmujc a sie transtransporte m i udzielanien pomocy przedszpitalnej . Tu chyba chodzi o A&E czyli oddzial ratunkowy. To 2 rozne rzeczy. Pogotowie w Irlandii nie dydponuje ambularorium.
Odpowiedz
-1 # Olafik 2017-02-21 20:45
A co to jest ambularorium?
Odpowiedz
+1 # Pogotowie 2017-02-22 12:57
Ambolatorium moze byc malym oddzialem przy pogotowiu, lub samodzielna jednosta udzielajaca pomocy przedszpitalnej
Odpowiedz
0 # Ok 2017-02-25 00:05
Tylko że każdy pacjent przywieziony przez pogotowie przechodzi przez AE i cała ta procedurę przyjęcia .Nawet maja te same drzwi wejściowe na oddział.
Odpowiedz
+2 # Dochtór 2017-02-26 15:34
Nie życzę nikomu aby musiał skorzystać z usług tych tutejszych co niektórych rąk nie myjących prof. dr hab. magików. Generalnie Sto lat za ... nie obrażając mieszkańców Afryki, jeden dziki zachód i zamiatanie pomyłek pod dywan. A te kolejki ... Radzę mieć odłożone na czarną godzinę i skoczyć do PL, jeśli stan zdrowia pozwala i tam spędzić niby wakacje w sanatorium ;)
Tu jest potrzebny nowy szpital z nową myślą i rozwiązaniami zachodnimi z XXI a nie XIX wieku, na wschodnim obrzeżu miasta.
Lekarzy będzie wkrótce można zaprosić z UK, bo tam są po kilkudziesięciu latach pracy w obliczu Brexitu znowu tylko imigrantami.
Odpowiedz

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem