Zaloguj Zarejestruj

Zaloguj się

Użytkownik *
Hasło *
Zapamiętaj mnie

Załóż konto

Pola zaznaczone gwiazdką(*) są wymagane.
Imię i nazwisko *
Użytkownik *
Hasło *
Powtórz hasło *
Email *
Powtórz email *
Captcha *
Reload Captcha

Wyróżnione ogłoszenia

środa, 23 sierpień 2017 19:03

Studenci z Galway zamieszkają na barkach?

Napisane przez Daniel

O irlandzkim kryzysie na rynku nieruchomości mówi się już od dawna. Ceny wynajmu i sprzedaży mieszkań idą w górę wraz z ich ograniczoną ilością. Problem ten nasili się wraz z rozpoczęciem roku akademickiego w wielu miastach na terenie kraju, w tym w Galway. Według ostatniego raportu opublikowanego przez daft.ie już teraz średnia cena wynajmu nieruchomości w Galway wynosi 1,026 euro za miesiąc.

Pomocny studentom może być nowatorski pomysł Winters Property z Gaway. Firma zapowiedziała, iż rozwiązaniem kryzysu mieszkaniowego w Galway może być sprowadzenie do miasta dwóch barek, które pomieściłyby około 400 osób. Winters Property prowadzi na razie rozmowy z Bibby Maritime odnośnie do wynajęcia barki The Bibby Stockholm z 222 pokojami oraz barki The Bibby Bergen ze 180 pokojami. Każdy pokój na barce ma własną łazienkę oraz dostęp do WiFi. Dodatkowo na barkach znajduje się m.in. restauracja, pralnia i siłownia. Barki miałyby zacumować w miejskim porcie.

Jak zaznacza Winters Property to tylko propozycja, a jej realizacja zależy od kosztów. Wiadomo, że barki wcześniej zdawały egzamin i były wykorzystywane w wielu krajach. Jeżeli wstępne ustalenia okażą się pomyślne, barki do miasta mogą przypłynąć w terminie 3 tygodni.

fot: shipspotting.com