Zaloguj Zarejestruj

Zaloguj się

Użytkownik *
Hasło *
Zapamiętaj mnie

Załóż konto

Pola zaznaczone gwiazdką(*) są wymagane.
Imię i nazwisko *
Użytkownik *
Hasło *
Powtórz hasło *
Email *
Powtórz email *
Captcha *
Reload Captcha
czwartek, 21 maj 2015 07:07

Czas decyzji w Irlandii: Jutro odbędzie się kontrowersyjne referendum

Napisane przez Maciek

Jutro przez cały dzień obywatele Irlandii mogą wziąć udział w referendum dotyczącym zmian w Konstytucji kraju. Karty głosowania będą zawierały tylko dwa pytania odnośnie do obniżenia minimalnego wieku kandydata na prezydenta kraju oraz zmiany w sformułowaniu małżeństwa, która umożliwiłaby zawieranie małżeństw pomiędzy osobami tej samej płci.

Obecnie według irlandzkich przepisów, aby wystartować w wyborach prezydenckich, kandydat lub kandydatka musi mieć ukończone 35 lat. Rząd proponuje zmianę minimalnego wieku ze wspomnianych 35 lat do 21. W większości krajów Unii Europejskiej prezydent kraju musi mieć ukończone minimum 35 lat (Austria, Cypr, Węgry, Polska, Portugalia, Rumunia), 40 lat (Bułgaria, Czechy, Estonia, Niemcy, Grecja, Łotwa, Litwa, Słowacja) lub nawet 50 lat (Włochy). Poprzez obniżenie granicy wieku, Irlandia dołączyłaby do kilku krajów, gdzie prezydentem może zostać młody obywatel. Wśród grupy państw, gdzie prezydentem może zostać już nawet 18-latek, należy w Unii m.in.: Słowenia, Francja, Finlandia i Chorwacja.

Drugią poruszaną kwestią w referendum będzie zmiana konstytucyjnego zapisu małżeństwa. Rząd proponuje dodanie do Konstytucji zapisu, iż "małżeństwo może zostać zawarte zgodnie z prawem przez dwie osoby, bez względu na płeć". Zapis ten nie zmieni dotychczasowego statusu małżeństwa, a jedynie umożliwi na zawieranie związku małżeńskiego osobom tej samej płci. Poprzez to, osoby te otrzymają takie same prawa jak każde małżeństwo i będą traktowane przez Państwo jako pełnoprawna rodzina. Pytanie to budzi najwięcej kontrowersji w irlandzkim społeczeństwie.

O wynikach referendum będziemy informować.

Komentarze  

+7 # anatomek 2015-05-21 09:38
no ale referendum nad sodomitami to sa jakies żarty przecież oczywistym jest że ich trzeba odstrzelić !
Odpowiedz
-5 # Bansheesv 2015-05-21 11:14
Cytuję anatomek:
no ale referendum nad sodomitami to sa jakies żarty przecież oczywistym jest że ich trzeba odstrzelić !

Kolejny zakompleksiony amatołek
Odpowiedz
+4 # stop pedalowaniu 2015-05-21 12:14
Czemu zakompleksiony ? Ma rację. A później będą chcieli adoptować dzieci. Niech sobie kota kupią jak nie mogą zrobić samemu. Do komory gazowej z nimi wszystkimi.
Odpowiedz
+4 # Bansheesv 2015-05-21 13:31
Cytuję stop pedalowaniu:
Czemu zakompleksiony ? Ma rację. A później będą chcieli adoptować dzieci. Niech sobie kota kupią jak nie mogą zrobić samemu. Do komory gazowej z nimi wszystkimi.

Wiesz że anonimowość w sieci to mit a za takie teksty może grozić postępowanie karne?
Odpowiedz
-6 # Jacek Placek 2015-05-21 14:27
Z tą anonimowością w sieci to prawda i bardzo dobrze, bo choć nie zgadzam się z tobą ideologicznie, to są pewne granice, których przekraczać nie można. Inna sprawa, że hasło "katole do gazu" wywołuje rechot lewackiego towarzystwa i obojętność większości, natomiast za hasło "pedały do gazu" można iść do więzienia.
Odpowiedz
+4 # nikimi 2015-05-21 20:45
myślę że najważniejsza jest tolerancja i dialog we wszystkich dziedzinach życia nawet tych malo wygodnych, sęk w tym by móc rozróżnić gdzie kończy się tolerancja a gdzie zaczyna krzywda tych co tolerują .Osoby żądające tolerancji też muszą być tolerancyjne wobec tych od których tej tolerancji żądają..p.s. Ty co mówisz do gazu ....bluźnisz , zastanów się sto razy zanim wypowiesz słowa które mają podwójny wydźwięk..i mogą obrazić odczucia innych niż te słowa kierujesz
Odpowiedz
+2 # Jacek Placek 2015-05-21 12:32
Pamiętam jak kilka lat temu walczyli o civil partnership. Mówili wtedy, że chodzi im tylko o uregulowanie spraw majątkowych, odwiedziny w szpitalu i takie tam, że żadnych małżeństw i adopcji. Teraz chcą być traktowani jak pełnoprawna rodzina. Po co? Po to, by móc adoptować dzieci. I to już jest totalna masakra. Pytanie skąd będą brać te dzieci? Jedni pewnie będą kupować (instytucja surogatki do tego się sprowadza - ciekawe czy będą też walczyć o prawo do reklamacji jeśli towar nie będzie spełniał ich oczekiwań), inni będą pewnie adoptować. No ale przecież nie będą brać sobie na głowę dziecka z potencjalnymi problemami psychicznymi, które zostało odebrane patologicznej rodzinie, to będą pewnie dzieci odbierane pełnym, normalnym lecz biednym rodzinom, gdzie dziecko było wychowane w miłości. Takie dziecko daje wysoką gwarancję stabilności emocjonalnej (przynajmniej do momentu przekazania ich homo parze). Podobne sytuacje zdarzają się w Skandynawii i w Niemczech, gdzie dzieci obcokrajowców są odbierane rodzicom tylko dlatego, że rodzina była biedna. Takie dzieci były przekazywane miejscowym parom, na szczęście normalnym. Co ciekawe, to zarówno w Skandynawii i w Niemczech nikt nie odbiera dzieci z nie-białych rodzin, choćby był syf, brud, bieda i patologia. LGTB to skrajnie egoistyczna społeczność, wykorzystująca gebbelsowskie metody do przekonania niepokornych. Spróbuj mieć inny zdanie niż oni, a od razu zaszczują cię i sklasyfikują jako homofoba. Wielu ludzi nie zgadza się z nimi, ale boją się do tego przyznać, bo przyznanie się do tego oznacza niejednokrotnie utratę pracy.
Odpowiedz
-1 # OlgaS 2015-05-21 14:49
Znam tradycyjne małżeństwa, które nie potrafią się zająć swoimi własnymi dziećmi, niejednokrotnie w wiadomościach czytamy o przykłądnych katolikach, którzy na śmierć skatowali swoje żony czy dzieci. Katol to najgorsza zaraza, najmniej miłosierna i najmniej tolerancyjna, to bezkarnie panoszący się po świecie typ, pozbawiony ideałów i wartości, któremu wszystko można bo i tak go rozgrzeszy jakiś zbok w sutannie.
Odpowiedz
-1 # Jacek Placek 2015-05-21 16:07
Dziękuję za uświadomienie mi kim jestem. Jestem katolem i jestem z tego dumny. Jeśli tak agresywna osoba jak ty ma tak fatalne zdanie o mnie, to pozostaje mi się tylko cieszyć.
Chciałem tylko przypomnieć o gejowskich parach z Queensland w Australii i z Connecticut w USA, które baaaaardzo kochały swoich adoptowanych synów. Sądy stwierdziły, że za bardzo. Jednak tego typu informacje są blokowane w mediach mainstreamowych . Oddawanie dzieci na wychowanie homo parom jest skrajną nieodpowiedzial nością. Ciekawe, że nikt nie pyta dzieci czy wolą mamę i tatę czy też dwóch tatów lub dwie mamy. A dlaczego? Dlatego, że dziecko jest tu najmniej ważne. Ważne jest, aby zaspokoić egoistyczne potrzeby homo pary.
Odpowiedz
0 # Seb111 2015-05-22 00:40
Swieta Prawda - Zaklamanie w 100%
Odpowiedz
0 # i 2015-05-21 19:37
czy polacy moga glosowac??????? ???
Odpowiedz
+2 # Bansheesv 2015-05-21 22:08
Cytuję i:
czy polacy moga glosowac??????????

Z tego co widzę po wypowiedziach i lajkach to na szczęście nie....
Odpowiedz
0 # Bansheesv 2015-05-22 08:03
Cytuję i:
czy polacy moga glosowac??????????

Biorąc pod uwagę większość wypowiedzi naszych rodaków, to na szczęście nie...
Odpowiedz
+1 # mikepuch 2015-05-22 08:06
Jak nie dzisiaj to jutro, jak nie jutro to pojutrze. Prędzej czy później nie będzie miało znaczenia czy para jest jedno czy dwu-płciowa. Dla krzyczących katolików jest to tak nie do pomyślenia jak kiedyś to że czarny może głosować.

Spokojnie - tego nikt nie zatrzyma. Mam nadzieję że jak najszybciej WSZYSTKIE pary będą mogły brać ślub (jeśli będą chciały) i wszystkie pary będą mogły adoptować dzieci. 100x bardziej wolałbym kochających dwóch tatusiów czy dwie mamusie niż stereotypową, katolicką rodzinkę z tatusiem alkoholikiem - lejącym wszystkich jak leci. Mam wielu znajomych o różnych orientacjach i przeważająca większość z nich byłaby świetnymi rodzicami.

Ale to tylko moje zdanie i niezależnie od tego - to się już dzieje i żaden katolicki (lub nie) pieniacz tego na szczęście nie zatrzyma, może ewentualnie troszkę opóźnić ;)
Odpowiedz
-2 # Jacek Placek 2015-05-22 10:32
A wolałbyś mieć kochającą mamę i kochającego tatę, czy homoseksualną patologiczną "rodzinkę"?
Odpowiedz
+3 # Danek 2015-05-22 11:33
Patologia to w Twojej rodzinie panowala ze nie nauczyli cie szacunku do innych i tolerancji. To patologia zasciankowa
Odpowiedz
-3 # Jacek Placek 2015-05-22 12:43
Jeśli ktoś podaje jeden skrajny przykład, to ja podaję inny i tyle. A ile jest tolerancji w środowisku lgtb, to wszyscy wiedzą. Jesteście tolerancyjni dla poglądów innych pod warunkiem, że te poglądy są takie same jak wasze. I to jest ta wasza tolerancja. Powiem tak: jesteście tolerancyjni inaczej.
Odpowiedz
-2 # Jacek Placek 2015-05-22 12:40
Problemem jest to, że zakładacie, że jest tylko wybór tylko między szczęśliwą homoseksualną rodziną a patologiczną, katolicką, gdzie ojciec pierze regularnie i matkę i dzieci - co jest typowym robieniem wody z mózgów, zwykłym gebbelsowskim zabiegiem. No bo przecież każdy rozsądny człowiek powie, że woli szczęśliwą homoseksualną niż jakąkolwiek przemoc. A ja wam próbuję wytłumaczyć, że na świecie jest wiele szczęśliwych, kochających się rodzin gdzie jest mama i tata, niekoniecznie są one katolickie. Chodzi mi o to, że przy adopcji pierwszeństwo powinny mieć rodziny z mamą i tatą, ale niestety, żeby nie urazić lobby lgtb pierwszeństwo będą miały pary homo i w tej sytuacji dobro dzieci będzie najmniej istotne. No bo przecież dzieci i ryby głosu nie mają.
Odpowiedz
+3 # mikepuch 2015-05-22 21:20
Nie Jacek Placek - to nie chodzi o to żeby pary LGBT miały "fory" - chodzi o to żeby nie były dyskryminowane. Nie każda para jednopłciowa jest idealna tak samo jak nie każda para dwupłciowa jest patologiczna. Tutaj chodzi o to aby i jedna i druga miała takie same prawa - bo z jakiego powodu nie miałyby mieć?
Nie jestem LGBT - ale zarówno ja, jak i moja żona i córka jesteśmy zdecydowanie za równouprawnieni em w tej kwestii.
Odpowiedz
-3 # Bobon 2015-05-23 12:40
To wszystko jest smieszne jestem hetero i nie musze sie z tym afiszowac i wychodzic na ulice i robic szum!!! Jest kobieta jest mezczyzna w wyniku tego jest dziecko tak dziala natura, jak chca to niech lacza sie w pary osoby tej samej plci ale od dzieci to won !!!!
Odpowiedz
+5 # GA...lwa...Y 2015-05-23 15:13
...czytam te wiersze powyzej. Nie jestem zaskoczony. Jestesmy krajem srodkowej Europy wciaz jendak tylko geograficznie, mentalnie jeszcze Nam daleko do krajow zachodnich takich jak Niemcy czy Holandia. Zasciankowosc jest, zawsze byla. Agresja rodzi agresje. Zasciankowosc i niezrozumienie wywodzi sie z niewiedzy. Brak wiedzy na pewne tematy powoduje strach i lek. Gay staje sie dla Nas czyms bardziej niz kims. Czyms obcym, niezrozumialym, nieodgadnietym. Jezeli czegos nie znamy, zaczynamy sie tego bac, a jezeli sie czegos boimy to zaczynamy atakowac. Gay w Polsce wciaz budzi mieszane uczucia wpadajace w zlo. Rodzi jezyk nienawisci - "pedaly do gazu" to juz jezyk holokaustu. W moim zyciu nigdy nie walczylem o tolerancje gdyz ona nie istnieje. W Polsce innosc jakakolwiek jest traktowana niczym jak przestepstwo, chcemy byc traktowani jak Europejczycy, ale jak sobie mozemy na to zasluzyc z takim nurtem mysleniowym. To nie jest zycie uslane rozami. Gay to czlowiek, jak kazdy inny...bardzo czesto to ludzie wyksztalceni, zamozni, osoby publiczne ze swiata muzyki, teatru, artysci...posia dajacy te same problemy. Swiatowa Organizacja Zdrowia wykreslila homoseksualizm z list chorob. Glownym celem Malzenstw tej samej plci jest umozliwienie nabycia tych samych praw w swietle konstutucji danego kraju. Adopcja dzieci jest tylko dodatkowym wariantem z ktorego mozna lub tez i nie korzystac. Jest bardzo duzo malzenstw heteroseksulany ch ktorym niestety nie udalo sie stworzyc dobrego domu, wprost przeciwnie udalo sie zrodzic patologie, zlo, agresje i nienawisc. Zadne zwiazki nie sa idelane, bo nie ma idealnych ludzi. Nie jestem za adopcja dzieci ale za mozliwoscia korzystania z tych samych praw dotyczacych majatku, kart medycznych, ubezpieczenia itp. Stanowisko kosciola w tej sprawe jest powszechnie znane. Kosciol nie potepia osob homoseksulanych ale grzech sodomi. Chcioalbym zaznaczyc ze w szeregach koscielnych bardzo czesto sa geje, ktorzy celowo wybrali taka droge zycia, gdzyj wydaje sie ona najbardziej lekka...Swiat sie zmienia a wraz z nim ludzie, wiedza, medycyna i nasza mantalnosc. Irlandzkie referendum powidzialo tak, tym samym Irlndia dolacza do grona juz wielu krajow na swiecie, gdzie zalegalizowano zwiazki partnerskie i malzenskie. Moim osobistym marzeniem jest mozliwosc zyc w zgodzie ze swoja natura, prawnie, nie budzac mowy nienawisci. Nie jestem w stanie zmienic homofoba w osobe wyrozumiala i tolerancyjna ale jestem w stanie byc czescia jakiegos dziela, ktore historycznie wpisze sie w ten czy inny kraj.
Odpowiedz

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem