Zaloguj Zarejestruj

Zaloguj się

Użytkownik *
Hasło *
Zapamiętaj mnie

Załóż konto

Pola zaznaczone gwiazdką(*) są wymagane.
Imię i nazwisko *
Użytkownik *
Hasło *
Powtórz hasło *
Email *
Powtórz email *
Captcha *
Reload Captcha

Wyróżnione ogłoszenia

niedziela, 05 marzec 2017 20:20

Polska na górze listy krajów do których trafia irlandzki Child Benefit

Napisane przez Ania

Niedzielny The Irish Independent opublikował listę krajów, do których najczęściej trafia irlandzki zasiłek na dzieci - Child Benefit. Na samej górze listy z dużą przewagą znalazła się Polska. Jak donosi gazeta, 4,500 rodzin w Polsce otrzymuje 140 euro miesięcznie z irlandzkiego budżetu. Gazeta zaznacza, że to samo świadczenie w Polsce wynosi około 30 euro miesięcznie i w przeciwieństwie do Irlandii, jego otrzymywanie zależy od dochodu rodziny. Na drugim miejscu znalazła się Wielka Brytania z 1,848 dziećmi otrzymującymi wsparcie z Irlandii. Trzecie miejsce na liście przypadło Litwie z 482 rodzinami (ponad 4000 mniej w porównaniu ze znajdującą się o dwie miejsca wyżej Polską).

Gazeta podlicza, iż w sumie 7,938 dzieci mieszkających w Unii Europejskiej pobiera Child Benefit w związku z tym, iż jedno z ich rodziców pracuje lub rezyduje w Irlandii.

Całkowity koszty zasiłku na dzieci, których rodzice są rezydentami Irlandii, ale rodziny przebywają poza krajem, wyniósł około 40 milionów euro w ostatnich 3 latach. Dla przykładu Wielka Brytania wypłaca rocznie około 30 milionów funtów rocznie zasiłku dla 34,000 dzieci mieszkających poza Wielką Brytanią.

fot. independent.ie