Zaloguj Zarejestruj

Zaloguj się

Użytkownik *
Hasło *
Zapamiętaj mnie

Załóż konto

Pola zaznaczone gwiazdką(*) są wymagane.
Imię i nazwisko *
Użytkownik *
Hasło *
Powtórz hasło *
Email *
Powtórz email *
Captcha *
Reload Captcha

Wyróżnione ogłoszenia

wtorek, 11 kwiecień 2017 07:32

Abonement telewizyjny za laptopa i tablet

Napisane przez Tesla

Wszystko wskazuje na to, że już niedługo będziemy płacić abonament telewizyjny w wysokości €160 rocznie nawet jeśli nie posiadamy telewizora ani radia.

Minister ds. Komunikacji Denis Naughten chce zwrócić się do komisji Oireachtas o zbadanie, czy gospodarstwo domowe powinno zapłacić licencję telewizyjną na inne urządzenia używane w domu takie jak laptop i tablet.

Jest o co dopytywać bo nałożenie obowiązku abonamentowego na posiadaczy tabletów i laptopów może przynieść RTÉ dodatkowe 5 milionów euro rocznie. 

Podobne pomysły pojawiają się też w Polsce jak i w innych krajach Europy choć w ostatnich latach Finlandia i Islandia całkowicie zniosły opłaty za publiczne usługi nadawcze.

W tej chwili ok. 13% gospodarstw domowych w Irlandii nie płaci abonamentu. Dobra wiadomość jest taka, że tylko jedna opłata na gospodarstwo domowe będzie wymagana niezależnie od znajdujących się w nim urządzeń. Oznacza to, że ci którzy płacą, płacić będą nadal, a ci którzy do tej pory zasłaniali się tym, że nie posiadają telewizora zaczną płacić.