Zaloguj Zarejestruj

Zaloguj się

Użytkownik *
Hasło *
Zapamiętaj mnie

Załóż konto

Pola zaznaczone gwiazdką(*) są wymagane.
Imię i nazwisko *
Użytkownik *
Hasło *
Powtórz hasło *
Email *
Powtórz email *
Captcha *
Reload Captcha
środa, 02 listopad 2016 15:12

Polski Dzień Niepodległości w Galway

Napisane przez Tesla

Nastrojowy koncert w blasku świec z polskimi piosenkami patriotycznymi, warsztaty wycinanki ludowej, pokazy sprawności harcerskich, degustacja polskiej kuchni oraz inne niespodzianki. Właśnie w taki sposób Fundacja Bardzo Ładnie wraz z Jednostką Harcerstwa Polskiego w Galway zamierza uczcić Polski Dzień Niepodległości w Galway City Museum.

11 listopada jest dla Polaków dniem wyjątkowym; chcąc świętować razem z Polakami mieszkającymi w Irlandii i przybliżyć Irlandczykom naszą historię i tradycję, na tę okazję zaplanowano koncert pieśni patriotycznych. Będzie on niejako wędrówką po kartach polskiej historii, począwszy od czasów zniewolenia, przez I wojnę światową, aż po współczesność.

11 listopada o godz. 18:00 na dziedzińcu Galway City Museum pod osłoną nocy, w świetle świec oraz w atmosferze refleksji i zadumy, wybrzmią takie sztandarowe polskie pieśni, jak „Rota”, „Legiony”, czy „Mury” Jacka Kaczmarskiego. A wszystko to, z udziałem publiczności, która mamy nadzieję wspomoże nas we wspólnym śpiewaniu.

Na tym jednak nie koniec, 12 listopada od godz. 10:00 do 14:00 w budynku Galway City Museum przygotowano dzień otwarty dla całych rodzin. Odwiedzający muzeum będą mieli okazję wziąć udział w bezpłatnych warsztatach tworzenia wycinanki ludowej oraz zapoznać się z polską sztuką tradycyjną. Instruktorzy harcerstwa opowiedzą o specyfice organizacji oraz przygotują pokazy swoich umiejętności, takich jak na przykład wiązanie węzłów. Dzieci, które przyjdą do muzeum wraz ze swoimi rodzicami, będą mogły własnoręcznie wykonać bawełniane torby z nadrukami wizerunków znakomitych Polaków, między innymi: Maria Skłodowska-Curie, Mikołaj Kopernik, czy Fryderyk Chopin.

Dodatkową atrakcją będzie przygotowane specjalnie na tę okazję, przez popularną i lubianą restaurację The Kitchen, menu inspirowane kuchnią polską. 

Serdecznie zapraszamy do wspólnego świętowania!

 

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem