Zaloguj Zarejestruj

Zaloguj się

Użytkownik *
Hasło *
Zapamiętaj mnie

Załóż konto

Pola zaznaczone gwiazdką(*) są wymagane.
Imię i nazwisko *
Użytkownik *
Hasło *
Powtórz hasło *
Email *
Powtórz email *
Captcha *
Reload Captcha

Wyróżnione ogłoszenia

wtorek, 14 luty 2017 15:48

Święto przyjaźni irlandzko-polskiej

Napisane przez Tesla

W zeszłym tygodniu w czwartek odbyło się w Galway spotkanie w sprawie zbliżającego się, wielkimi krokami Festiwalu PolskaEire. Festiwal ten, zainicjowany w 2015 roku przez Ministra Stanu Aodhán Ó Ríordáin i Ambasadę RP w Dublinie, jest  ogólnokrajowym, corocznym świętem przyjaźni irlandzko-polskiej.

Jego celem jest wzmocnienie wzajemnych relacji między środowiskami polskimi i irlandzkimi za pomocą różnych wydarzeń kulturalnych, sportowych czy biznesowych. Festiwal ten z roku na rok przybiera na sile, w zeszłym roku wzięło w nim udział blisko 200 organizacji i prywatnych inicjatyw.

Czego możemy spodziewać się w tym roku, już niebawem będzie można się dowiedzieć ze strony festiwalowej: http://polskaeirefestival.org.

My możemy Wam powiedzieć, co będzie działo się w Galway.

Przede wszystkim Dni Lasu - to dwutygodniowe spotkania z polską kulturą lasu. Od 22 maja do 4 czerwca w wielu miejscach Galway oraz w okolicznych miejscowościach, będzie można "posmakować" polskiego lasu. Fundacja Bardzo Ładnie przy współpracy z Galway 2020 - Europejska Stolica Kultury, Muzeum Miejskim w Galway, Biblioteką Publiczną, Urzędem Miasta, uczelnią GMIT oraz Politechniką Wrocławską przy wsparciu Ambasady RP w Dublinie przygotowała szereg wydarzeń, m.in.: wystawy, koncerty, warsztaty dla dzieci, wykłady, prelekcje - oczywiście wszystko bezpłatnie.

Będziemy Was informować na bieżąco, ponieważ mamy przyjemność być partnerem medialnym tego wydarzenia.

Każdy może przyłączyć się do wspierania promocji polskiej kultury oraz wsparcia integracji, wszystkie inicjatywy są mile widziane - to jest nasze święto w Irlandii.

Jeśli masz jakiś pomysł i dużo energii skontaktuj się z organizatorami festiwalu: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., Fundacją Bardzo Ładnie: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub redakcją galway.pl

--

Na zdjęciu od lewej: James Harrold -  Galway City Council, Breandan MacGabhann - Galway City Museum, Nollaig McGuinnes - Galway2020, przedstawiciel European Region of Gastronomy, Iwona Kwiek - Fundacja Bardzo Ładnie, Piotr Rakowski - Ambasada RP w Dublinie / z przodu: przedstawicielka Green Leaf 2017 oraz Aga Wypychowska - Fundacja Bardzo Ładnie