Zaloguj Zarejestruj

Zaloguj się

Użytkownik *
Hasło *
Zapamiętaj mnie

Załóż konto

Pola zaznaczone gwiazdką(*) są wymagane.
Imię i nazwisko *
Użytkownik *
Hasło *
Powtórz hasło *
Email *
Powtórz email *
Captcha *
Reload Captcha

Wyróżnione ogłoszenia

OKNA i DRZWI

Top Spec Windows…

DTD KURIER IRLANDIA-POLSKA

www.dtd-kurier.pl
TERMINY…

poniedziałek, 15 maj 2017 13:55

Get lost in the forest czyli Dni Lasu w Galway

Napisane przez Tesla

Fundacja Bardzo Ładnie zaprasza na Dnil Lasu - multidyscyplinarny projekt mówiący o polskiej i irlandzkiej kulturze lasu, zorganizowany w ramach narodowego Festiwalu Polska Eire przy wsparciu Galway2020 Europejska Stolica Kultury.

Las dla Polaków jest czymś tak naturalnym, iż czujemy się nieswojo jeśli nie widzimy drzew gdzieś na horyzoncie. Obszary leśne wciąż pokrywają ok 90 tys. km2 powierzchni Polski i grają wielką rolę w naszym codziennym życiu, przede wszystkim jako miejsce wypoczynku, wycieczek, rodzinnych grzybobrań czy zimowych kuligów.

"Mamy nadzieję, że w trakcie Forest Days uda nam się pokazać choć część naszego narodowego dziedzictwa, które musi być chronione, tak aby przyszłe pokolenia także mogły sie nim cieszyć i czerpać z niego inspirację. A także, że uda nam się zbudować pewien pomost pomiędzy polskim i irlandzkim umiłowaniem natury, mimo iż Polacy wydają się być bardziej przywiązani do lasu a Irlandczycy do morza."

Dni Lasu będą miały miejsce od 27 maja do 4 czerwca 2017 roku w Galway, a szczegóły wydarzenia znajdziecie na stronie Fastiwalu oraz fanpage'u Fundacji Bardzo Ładnie.

Szczegółowy program Dni Lasu do pobrania tu.