Zaloguj Zarejestruj

Zaloguj się

Użytkownik *
Hasło *
Zapamiętaj mnie

Załóż konto

Pola zaznaczone gwiazdką(*) są wymagane.
Imię i nazwisko *
Użytkownik *
Hasło *
Powtórz hasło *
Email *
Powtórz email *
Captcha *
Reload Captcha
poniedziałek, 12 czerwiec 2017 06:19

Noc Kupały

Napisane przez Tesla

Noc Kupały, zwana też Kupałą lub Kupalnocką przypada na najkrótszą noc w roku, z 21 na 22 czerwca. Tradycje tego święta sięgają nie tylko głęboko w obyczaje słowiańskie ale zawierają także pierwiastki celtyckie, germańskie i indoeuropejskie.
Obchodzone w okresie letniego przesilenia, było świętem miłości, połączenia ognia i wody, słońca i księżyca, mężczyzny i kobiety, urodzaju i płodności, jedności i radości, pełnym magii i wróżb.

Z powodu szczególnego czasu, jakim jest najkrótsza noc w roku ułatwiony jest kontakt z zaświatami i tym samym magiczne rytuały mają dużą siłę oddziaływania. Tradycyjnie świętujący rozpalają ogniska i skaczą przez nie, kąpią się w rzekach (oczyszczająca moc żywiołów). Młode dziewczęta wróżą z wianków puszczanych na wodzie. Gdy młodzieniec wyłowi wianek puszczony na wodę, dziewczyna, która go uwiła, stanie się jego żoną. 
Szczególnym rytuałem jest poszukiwanie w lesie kwiatu paproci. Jest to magiczny kwiat który zakwita tylko w najkrótszą noc w roku i może byc odnaleziony tylko prz\ez osobę o czystym sercu.

24 Czerwca zapraszamy na Noc Kupaly w Limerick w parku Arthur's Quay. Zabawa dla dzieci i dorosłych zacznie się o godzinie 4 i potrwa do 10 w nocy. Przygotowaliśmy wiele niespodzianek więc nie możecie tego przegapić ! Do zobaczenia :)

Więcej informacji na https://web.facebook.com/kupalanight/

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem