Zaloguj Zarejestruj

Zaloguj się

Użytkownik *
Hasło *
Zapamiętaj mnie

Załóż konto

Pola zaznaczone gwiazdką(*) są wymagane.
Imię i nazwisko *
Użytkownik *
Hasło *
Powtórz hasło *
Email *
Powtórz email *
Captcha *
Reload Captcha
piątek, 04 sierpień 2017 08:15

PLAY ARTS - bezpłatne warsztaty artystyczne dla dzieci

Napisane przez Tesla

Już w najbliższą niedzielę zapraszamy na pierwsze z cyklu warsztaty artystyczne dla dzieci inspirowane polską kulturą i tradycją. To bezpłatne spotkania pełne kreatywnych działań, pobudzające wyobraźnię, przepełnione kolorami, kształtami i muzyką; mające na celu przybliżać różne  techniki artystyczne, np.: kolaż, wycinankę czy linoryt.

Warsztaty pełne kolorów, energii i świetnej zabawy, z których każdy na pewno zabierze coś do domu ze sobą.

Od ulubionych bohaterów polskich kreskówek dla dzieci po zabawy z największymi mistrzami malarstwa a wszystko to  poprowadzone w nietuzinkowy sposób.

Cykl zaczniemy od zabawy z monochromatyzmem. Przy użyciu tylko dwóch kolorów, spróbujemy wykreować wyjątkowe krajobrazy. Tak jak za pomocą czarnobiałych fotografii robił to Michał Cała, polski fotografik dokumentujący Śląsk. Region Polski słynący z wydobycia węgla ale też niezmiernie bogaty kulturowo.
W kolejną niedzielę dzieci będą mogły spotkać się z Reksiem, na podstawie którego przygód stworzą komiks.  W programie Play Arts również zajęcia poświecone polskiej awangardzie (nawiązując do jej stulecia w Polsce) oraz polskim strojom ludowym czy wyjątkowej polskiej wsi Zalipie.

Zajęcia prowadzą polscy instruktorzy, płynnie mówiący w języku angielskim, dlatego możesz zabrać swoich irlandzkich przyjaciół ze sobą i pochwalić się swoją kulturą.  Zajęcia są bezpłatne, ale należy rezerwować miejsca, gdyż ich ilość jest ograniczana.

Zajęcia odbywają się w każdą niedzielę sierpnia  oraz 30 września w Galway City Museum od godziny 14.30 do 16.00. (grafik na kolejne miesiące wkrótce). Przeznaczone są dla dzieci w wieku od 7 do 12 lat.

Więcej na stronie wydarzenia.

Bezpłatne warsztaty artystyczne dla dzieci PLAY ARTS organizowane są przez Fundację Bardzo Ładnie

Zadanie współfinansowane w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą w 2017 roku.