Zaloguj Zarejestruj

Zaloguj się

Użytkownik *
Hasło *
Zapamiętaj mnie

Załóż konto

Pola zaznaczone gwiazdką(*) są wymagane.
Imię i nazwisko *
Użytkownik *
Hasło *
Powtórz hasło *
Email *
Powtórz email *
Captcha *
Reload Captcha
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 68.
sobota, 16 lipiec 2011 23:14

Problem z niepłodnością?

Napisane przez

W obecnych czasach niejedna z par małżeńskich boryka sie z problemem niepłodności. W mediach wiele słyszy sie o kosztownej i zresztą mało skutecznej metodzie “in vitro”, natomiast niewiele o jej alternatywie NaproTECHNOLOGY® _ (Natural Procreative Technology) -naturalnej metodzie leczenia bezpłodności. Jej pomysłodawcą jest profesor Wydziału Ginekologii i Położnictwa Akademii Medycznej w stanie Nebraska, USA, Thomas Hilgers, który zainspirowany przesłaniem encykliki "Humane vitae" Papieża Pawła VI w latach 80-tych XX wieku założył Instytut Pawła VI w Omaha.

Opracował on tzw. Creighton Model System – nowoczesną metodę obserwacji płodności. Oparta jest ona na bardzo dokładnej i standaryzowanej obserwacji śluzu, odtworzeniu cyklu menstruacyjnego i sporządzaniu biologicznych markerów. Owe "biomarkery" sygnalizują o dniach płodnych i niepłodnych, pozwalając na wykorzystanie tego systemu zarówno do zajścia w ciąże, jak i odłożenia ewentualnego poczęcia oraz do diagnostyki i precyzyjnego leczenia  bezpłodności.

Warty podkreślenia jest fakt, że NaProTECHNOLOGIA w naturalny sposób współgra z układem rozrodczym kobiety. Kiedy ten układ nie funkcjonuje prawidłowo, NaProTECHNOLOGIA rozpoznaje problem i współpracując z cyklem, przywraca jego prawidłowy stan.  Dzięki tej unikalnej metodzie dla wielu kobiet i par małżeńskich pojawiła się szansa na uzyskanie pomocy w rozwiązaniu problemów związanych z:

  • niepłodnością
  • nawykowymi poronieniami
  • nieregularnymi lub bezowulacyjnymi cyklami
  • zespołem policystycznych jajników
  • zespołem napięcia przedmiesiączkowego (PMS)
  • odkładaniem poczęcia dziecka
  • zaburzeniami hormonalnymi
  • przedwczesnym porodem
  • depresją poporodową

Podsumowując NaproTECHNOLOGIA jest pierwszą nauką dotyczącą zdrowia kobiet, która wiąże planowanie rodziny z monitorowaniem płodności i zdrowie ginekologicznego kobiety.

Z metody obserwacji śluzu Creighton Model System może skorzystać nie tylko para borykająca sie z problemem bezpłodności, ale każde małżeństwo, narzeczeni, którzy pragną nauczyć sie nowoczesnej, naturalnej metody planowania rodziny. Oferta jest również skierowana do kobiet, które chcą poznać swoją płodność i zadbać o swoje zdrowie ginekologiczne.

The Creighton Model FertilityCare™ System jest dopasowany do potrzeb każdego małżeństwa czy obserwującej kobiety dzięki indywidualnym spotkaniom z instruktorem.

Pierwsze cztery spotkania indywidualne odbywają się co dwa tygodnie, później po miesiącu, po trzech miesiącach i po pół roku oraz  w zależności od potrzeby.

Jesli pragniesz dowiedziec sie wiecej o tej metodzie, w najbliższym czasie, na terenie hrabstwa Galway i Irlandii, istnieje możliwośc zapisania się na bezpłatną Sesję Wprowadzającą, podczas której omawiane będą szczegóły The Creighton Model FertilityCare™ System (CrMS) - podstawowego narzędzia NaProTECHNOLOGII. Sesje w języku polskim prowadzi Ania Marek - EPI Instruktor. Na sesje można się z nią umówić telefonicznie: 085 1206 302 lub mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.