Zaloguj Zarejestruj

Zaloguj się

Użytkownik *
Hasło *
Zapamiętaj mnie

Załóż konto

Pola zaznaczone gwiazdką(*) są wymagane.
Imię i nazwisko *
Użytkownik *
Hasło *
Powtórz hasło *
Email *
Powtórz email *
Captcha *
Reload Captcha

Wyróżnione ogłoszenia

niedziela, 19 styczeń 2014 00:00

Postanowienia coroczne

Napisane przez Agnieszka Bronacka

Nadszedł Nowy Rok a z nim wiele planów i oczekiwań. Jak co roku pełni zapału i silnie zmotywowani zabieramy się do realizowania noworocznych postanowień. Lecimy po karnety na siłownię, do apteki po środki antynikotynowe, opróżniamy spiżarnie ze słodyczy i piszemy nowe CV aby w końcu znaleźć wymarzoną pracę. Chcemy żyć zdrowiej, lepiej, pełniej i szczęśliwiej.  Mija kilka tygodni (a czasem zaledwie kilka dni) a karnet gdzieś “się zapodział”,  popielniczka nadal pełna, CeFałka  niedokończona a zimową deprechę zagryzamy batonikiem i paczką czipsów.  

Co się stało, że w tak krótkmi czasie, cały zapał do zmiany gdzieś uleciał? Czy przestało nam nagle zależeć na zdrowiu, wyglądzie i ambitnej pracy? Otóż nie! Nadal pragniemy tych zmian ale podejmując noworoczne postanowienia nie uwzględniliśmy konsekwencji jakie ich realizacja za sobą pociąga, np. czy jesteśmy w stanie wygospodarować trzy wieczory w tygodniu na ćwiczenia albo jak będziemy odreagowywać stresujące sytuacje bez czekolady lub papierosa. Planując wielkie zminy w naszym życiu potrzebny jest nam zatem REALNY i solidny plan. Powinien on uwzględniać przede wszystkim oczekiwany cel (określony w czasie), szczegóły jego realizacji (z jak największą ilością detali) oraz- mój ulubiony składnik- czyli nagrodę za osiągnięcie celu. Jest to bardzo ważny element każdej zmiany gdyż już od początku ustawi ją w pozycji czegoś przyjemnego, pozytywnego, wartego wysiłku. Co jeszcze pomoże nam wytrwać w noworocznych postanowieniach? Pamiętanie o korzyściach jakie ich realizacja za sobą pociąga a także uczenie się na błędach. Wyciągajmy wnioski i bądźmy pozytywnie nastawieni do nadchodzących zmian aby w kolejnego Sylwestra życzyć sobie takiej samej konsekwencji i skuteczności jak w 2014. Czego sobie i wszyskim Państwu serdecznie życzę!

Agnieszka Bronacka 

Dla osób zainteresowanych pracą nad motywacją (nie tylko noworoczną), poprawą relacji w innymi czy rozwojem osobistym zapraszam na indywidualne sesje coachingowe.

www.innerbalans.pl

0851318072